Øre-utgaver (211)
Utgavene fra 1905-09 (681)
Utgavene fra 1909 (718)
Utgavene fra 1945 (939)
Tjen/porto/returm. (1043)
Div utgaver (1106)
Postkort/brev (1382)
BREV (1465)
PORTO - POSTFRISK (1534)
Norges-samlinger (1544)
Konglomerat (1643)
Norden (1682)
Europa/Oversjø (1719)
Myntbrev (1855)
Gullmynter (1858)
Mynter (1884)
Sedler (2173)
Litteratur mynter/medaljer (2219)
Pins/Tegneserier/Biler m.m. (2245)

SAMLER-BØRSEN Auk 262 - 12 og 13 juni 2024 > Kun bilder.

1454: Lot 4 gamle postkort, det ene fra Radiostasjonen i Kings Bay sendt til Norge 1939, et lokalt fra Skreia 1934. Utrop: 100, Startbud: 90 1455: Nordland 100 postkort i farger - storformat i album. Utrop: 100, Startbud: 125 1456: Utenlanske postkort - brutto 5 kg i eske. Billig Utrop: 100, Startbud: 90 1457: LOT 186 storformat postkort fra BUSKERUD Utrop: 300, Startbud: 295 1458: LOT 166 stk storformat postkort fra FINNMARK Utrop: 200, Startbud: 180 1459: LOT 158 stk storformat postkort fra HEDMARK Utrop: 200, Startbud: 255 1460: Lot 51 stk småformat kort fra hele Norge. Mye fine kort, noen få med ukjente steder. Kanskje noe for postkort ekspertene? En del fjorder og fjell. Bør hvertfall sees. Br./Ubrukte Utrop: 300, Startbud: 441
1461: LOT 139 storformat postkort fra SOGN OG FJORDANE Utrop: 300, Startbud: 295 1462: LOT 20 stk småformat postkort fra SOGN OG FJORDANE Utrop: 150, Startbud: 135 1463: LOT 129 stk storformat postkort fra TRØNDELAG Utrop: 300, Startbud: 295 1464: LOT 14 stk småformat postkort fra TRØNDELAG Utrop: 150, Startbud: 135 1467: NK 202x2 og 205x2 på rekbrev stpl. BODØ 24. 5. 40 med kontollstempel 1 (Torstad 1995) fra Postkontrollkontor 13 Bodø – tydelig stempel, til Tromsø Utrop: 800, Startbud: 957 1468: WW1. Meget intreressant postkort datert Jørstadmoen og sendt til Daily Mirror i London. Kortet er påsatt etiketter Passerer og stemplet Hamar 8/10-15. Kortet inneholder en spennende historie ang MHS India. Utrop: 700, Startbud: 680 1469: Postsak sendt fra Oslo 27/12-44 til Vardø. Sendt i retur og stemplet Retur Postsambandet brutt. Spennende objekt. Utrop: 500, Startbud: 450
1470: Koreakrigen 1951-54. Hubba- Hubba air mail- se btekst innlagt i brevfolder. SJELDENT Utrop: 500, Startbud: 522 1471: Lot med 8 stk brev , frere spennende med sensurbrev og trykksak med 3 øre posthorn (51 III) spennende MÅ SES Utrop: 500, Startbud: 450 1473: Brevformular fra norsk fange i Sachsenhausen stpl. ORANIENBURG 07.12.44 med leirsensur (G) og åpnet med maskinstemplet lukkeremse i Berlin, til Elverum Utrop: 400, Startbud: 605 1474: NK 205. 20 øre løve på konvolutt stpl. LILLEHAMMER 16.4.40 påført kontrollmerke 1 fra Postkontrollkontoret Lillehammer, til Tofte i Hurum Utrop: 400, Startbud: 360 1475: Studentbrev fra internert student i Sennheim, Tyskland, med tysk feltpoststempel og stumt datostempel 5.7.44, baksiden med stemplet SS – Feldpostprüfstelle Geöffnet sensurremse, avsender Feltpost nr. 05434 - E, til Hornnes stasjon pr. Setesdalsbanen – helt strøkent Utrop: 300, Startbud: 320 1476: Brevformular fra norsk fange i Sachsenhausen stpl. ORANIENBURG 20.5.44 med leirsensur (H.) og sensur i Berlin (Ab), til Lillesand Utrop: 300, Startbud: 395 1477: Studentbrev fra internert student i Sennheim, Tyskland, med tysk feltpoststempel og stumt datostempel 13.4.44, baksiden med stemplet SS – Feldpostprüfstelle Geöffnet sensurremse, avsender Feltpost nr. 48524 H, til Hornnes stasjon pr. Setesdalsbanen – helt strøkent Utrop: 300, Startbud: 880
1478: Brevformular Kriegsfangenenpost – Rückantwortbrief fra norsk offiser i Stalag III a , Luckenwalde med leirsensur (Geprüft 5) og stumt stpl. 23.2.45, til Kristiansand Utrop: 200, Startbud: 226 1479: NK 296 på brev med innhold stpl.BODØ 8.11.41, til Sverige med Trondheimsensur – noe uvørent åpnet -  brun lukkeremse stpl. geøffnet etc. (i bruk fra 18.3.41 til 27.3.43) Utrop: 200, Startbud: 180 1482: NK 205. 20 øre løve på brev til Kjøbenhavn, stpl. VESTFOSSEN 21.9.40 med brun sensurremse og tysk sensurstpl i Oslo og Kjøbenhavn Utrop: 100, Startbud: 150 1483: Tyskland. Brev fra Berlin sendt med Graf Zepelin stemplet Berlin 13/5-31, transitt København 14/5-31 og ankomststemplet Fåberg 15/5-31. Utrop: 500, Startbud: 1300 1484: Brev sendt med Graf Zepelin fra Skien til Brasil. God dokumentasjon med stempler både foran og bak. Utrop: 500, Startbud: 1250 1485: 182. Brev sendt med Graf Zepelin stemplet Luftschiefe Graf Zepelin 9/7-1930 og Hammerfest 10/7-30 og påsatt Nordkapp 1 og stemplet med riststempel. Uvanlig. Utrop: 500, Startbud: 1300 1489: Brev fra Wilkins-Ellsworth Trans atlantic submarine Expedition til USA med engelsk og norskt merke stemplet Bergen 3/8-31. Utrop: 500, Startbud: 450
1490: 76. Postkort med motiv fra Hvalstationerne i Bell Sound, Spitsbergen stemplet Green Harbour 1/8-09. Et 5 øres Spitsbergenmerke. Uvanlig. Utrop: 500, Startbud: 450 1491: Tyskland. Overtrykket Spitzbergen. Selges As-Is. Utrop: 300, Startbud: 270 1493: 10 brev sendt Paquebot fra M/S Bergensfjord. Utrop: 400 1495: NK 121 på postkort stpl. STORD – ROSENDAL 27.12.22 (ny sistedag) Utrop: 200, Startbud: 255 1496: NK 76 x 2, horav ett merke med perfins (O. M(ustad))på postkort stpl. MJØSENS POSTEXP. 31.7.02, sendt til Cognac i Frankrike, ankomststpl. Utrop: 200, Startbud: 920 1497: NK 62? på konvolutt stpl. VESTENFJELDSKE RESERVEP.XP. 5.3.01, til Tüfjord pr. Ålesund,  transitstpl. i Florø og Ålesund Utrop: 150, Startbud: 160 1498: Rek.brev 55 øres porto stpl. TRONDHEIM-NAMSOS D 3.4.49 med etikett TRONDHEIM – NAMSOS D, noe uvørent åpnet, sdressert til Oslo Utrop: 150, Startbud: 135
1499: 5 øre brevkort (43 II) stpl. MJØSDAMPSK POSTEXP. 16.8.94, til Fredrikstad Utrop: 150, Startbud: 310 1502: NK 146 på liten konvolutt sypl. LOFOTEN og VESTERÅLEN C 18.5.43, til Oslo Utrop: 150, Startbud: 135 1503: 282. Lux Vikersund  26710-41. Utrop: 100 1504: NK 145 på konvolutt VAKKERT stpl. HAMMERFEST – SKJERVØY POSTEKSP. 5.10.30, til Oslo Utrop: 100, Startbud: 305 1508: NK 361 + NK 362 på konvolutt til USA, stpl. BERGEN – SEIM 22.5.48 Utrop: 100, Startbud: 90 1509: NK 368 (60 øre) singel på konvolutt til USA, stpl. BERGEN – ØYGARDEN 29.4.48 Utrop: 100, Startbud: 90 1512: NK 127 på noe opprevet konvolutt stp+l. MJØSEN 19.7.28, til Oslo Utrop: 100, Startbud: 165
1513: Håndskrevet Pr. D/S Trio på brevkort nr.4 (annull. ombord) sendt fra Salsbruget til Trondheim 1878 og stemplet i Trondhjem ved ankomst. Kan ikke huske å ha sett denne tidligere! Utrop: 300, Startbud: 1100 1514: Håndskrevet Pr. D/S Trio på brevkort nr.4 (annull. ombord) sendt fra Salsbruget til Trondheim 1878 og stemplet i Trondhjem ved ankomst. Kan ikke huske å ha sett denne tidligere! Utrop: 300, Startbud: 550 1515: Jernbanepost Londonserien stpl.OSLO – CHARLOTTENBERG 27.2.1945 T.5032 - illegalt brukt (dato!) på konvolutt adressert til Charlottenberg i Sverige Utrop: 500, Startbud: 825 1517: Jernbanepost NK 145 på helbrev med innhold stpl. HORTEN – SKOPPUM 26.1.31, til Stjørdal pr. Trondhjem Utrop: 100, Startbud: 125 1518: Ca.200 mest norske brev 1910-40, noen litt eldre og noen få nyere. Stort sett alle er med logo fra et stort antall ulike banker,- trolig kjøpt som samling av bankbrev. Utrop: 2000, Startbud: 1800 1519: Samling 160 norske rekommanderte- banko- og expressbrev, fra 1901 til 1994, god spredning over landet i ord. samlestørrelse Utrop: 2000, Startbud: 1800 1520: 16 brev med antikvamerker (56-79). Gjennomsyn anbefales. Utrop: 1000, Startbud: 900
1521: Liten lot med 15 brev med stopleskrift og tidlige antikvamerker. Flere fine og bedre, bl.a til utlandet. Utrop: 500, Startbud: 747 1522: Eske med 1100 brev og kort Norge, Norden og utland ellers.  Eldre og nyere Utrop: 300, Startbud: 270 1523: Lot med 17 brev fra 4-skilling, men det meste er fra 1910-30åre - Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 791 1524: FDC-perm med kassett inneholdende ca.30 brev+litt diverse, 1870 til moderne.  Et par litt bedre FDC og et Londonserie-brev 17.5.1943. Også noen i blandet kval. Utrop: 250, Startbud: 225 1525: Lot med norske brev, flere med div. merkater og stempler. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 200, Startbud: 205 1526: 10 nyere brev med en blanding av bedre frankeringer, stempler, destinasjoner og andre stempler. Utrop: 200 1527: To kort og ett brev fra rundt 1930. Utrop: 100
1528: SØRLANDSBANEN Oslo - Kr. Sand, Stavanger-Egersund, Kr. Sand-Stavanger, Arndal-Nelaug, Nordagutu-Lunde, Numedalsbanen, Seterdalsbanen, Kongsberg-Haugesund og Jæderbanen. Inneholder 46 brev/brevkort/kort med jernbanestempler. 222 klipp med frimerker, samt frimerker osv. MÅ SEES! Utrop: 1000, Startbud: 900 1529: NORDLANDSBANEN, Trondheim-Mo, Nordbanen, Namsos-Grong, Mo-Bodø inneholder 45 stk brev/brevkort/kort, 120 klippog 100 frimerker. Alle med jernbanestempler. Refferanser som er oppgitt på en del merker henviser til TiemerIÅnesen. Bør sees! Utrop: 1000, Startbud: 1540 1530: BERGENSBANEN/VOSSEBANEN-ALBUM ilEuchtturm album med kassett.. Inneholder ca 50 stk. brev/kort, 125 frimerker samt 375 frimerker på klipp med jernbanestempler. Samt verdi-kart, del av lykkebrev, billett og 50 fotos fra Bergensbanen. Ggradering iflg TIEMER 1-8. Bør sees! Utrop: 1000, Startbud: 900 1532: LEVANGER og MERÅKERBANEN fordelt på brev/kort, 20 frimerker og 20 klipp. Bør vurderes! Utrop: 200, Startbud: 180 1534: Postens orginale årsett 1976-2021 bortsett fra 2013, 1982 er det 2 stk av. Pålydende ca 13.000,- Utrop: 3500, Startbud: 3150 1535: PLASTESKE med nyere ** Norge/nominalvare, + nyere ** Østerrike samt endel FDC og annet. (Norsk nominal for over 10 000,-) Utrop: 3000, Startbud: 2800 1537: Portolot med hefter fra 10 til 30 kr. Pålydende va 7300,- Utrop: 1500, Startbud: 1450
1538: Portolot 111 årsett mellom 1976-1999 - 5 permer for årsett medfølger. Pålydende 7800,- Utrop: 1200, Startbud: 1300 1539: Lillehammer-OL 1994. Parti mest helark, noen 4-blokker (Nom. ca. 3000) Utrop: 750, Startbud: 675 1540: PORTO LOT - Årbøker 1990 til 2001 - 2 av hver bortsett fra 1990. Pålydende er ca 4600,- Samt 2 postens Lillehammer samlinger. Utrop: 750, Startbud: 825 1541: Norge portolott 315 miniark kjøpspris kr 4.900 med mange OL 94 miniark Utrop: 600, Startbud: 590 1542: Portolot/Rotelot - Lot med bla 22 hefter, 47 miniark Norwex 80 II, 147 stk miniark Norwex III, 36 stk Undset blokker, 66 hefter Frimerkets dag 1984 + 3 av mappene med bare Specimen overtrykk, + Bunke med årsett, mest Norske + noe nordisk. Må vurderes. Utrop: 500, Startbud: 1023 1543: Lot årsett komplett fra 1978 til 1999. Pålydende ca 2500,- Utrop: 300, Startbud: 415 1544: Tykt album med merker fra NK 1 til 113. Starter med ca 600 skillingsmerker og videre mange med stolpe, grovtagget og kronemerker. Inneholder bl.a. 6 (10), 7 (14), 44 (2) og 94 (4). Enorm katalogverdi. Nøye gjennomsyn anbefales. Utrop: 20000, Startbud: 26000
1545: Samling Norge på Scott albumark fra pen NK 1 til ca 1960. Starter med en stor avdeling skilling aog videre mange øremerker. Komplett ihht. fortrykksarkene. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 15000, Startbud: 12000 1546: Komplett samling til 1983 med porto og tjeneste. En meget velpleiet samling med brev og egenmonterte sider med tekst og analyser. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 12000, Startbud: 10800 1550: Norgessamling stemplet i Leuchturmalbum innsatt med svarte lommer. Stor avd. Skilling. Fyldig avd. Posthorn, mange Hk 24 og 40. Flere Haakon / Kroneprov. Tjeneste og porto. Lykkebrevet. Går fram til ca. 1980. Høy katalogverdi. Forsiktig utrop!  Utrop: 6500, Startbud: 6800 1552: Lagerbok til 1947. 187 skillinger!/meget varierende kvalitet med prima innimellom, noe over 200 stokpeskr., noen bedre ** før 1937. Enorm katalogverdi! Utrop: 6000, Startbud: 6000 1554: Eldre Facitalbum med merker. Starter med snaut 200 skillingsmerker og videre mengder med stolemerker og mange bedre merker. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 5000, Startbud: 4500 1556: Samling i et Schaubekalbum 1855 til tidlig 1990-tall med ark frem til 2008. Rimelig godt belagt og endel med pene stempler er sett ved sjekk. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 4000, Startbud: 4000 1561: Samling i 2 flotte SAFE dualalbum frem til 2001 og deretter til 2021 i 2 innst.bøker. I perioden etter 1945 for en større dels vedkommende både o/** og fremstår som nær kompl. Før 1945 grunnsamling inkl. bedre som ** Nansen I etc. Utrop: 3000, Startbud: 2700
1562: Norges-samling i fortrykksalbum fra 1855  til ca 1970 åra ganske komplett men ikke helt. Men en del er overkomplett. Det meste er stemplett men også noe ustemplet. Noe bl. Kvalitet. Bør vurderes! Utrop: 3000, Startbud: 2700 1565: Norsk Verdi album 2 stk. Fra 1940-1986 Inkl 272 - 50 øre V med vannmerke.og attest FCM. Prima postfrisk samling Utrop: 2500, Startbud: 2250 1566: Samling postfrisk Norge frem til 1979. Kun noen få merker før 1909 (bl.a 66), etter 1909 godt besatt. Høy katalogverdi, fin start på en samling postfrisk. Utrop: 2000, Startbud: 1800 1567: Samling 4-blokker postfrisk Norge mellom 110-886, HK kr 29.200,- inkl. bla. krone+øre Haakon + Olav krone Utrop: 1900, Startbud: 2300 1568: Samling 1856-2005 i 2 Leuchtturm SF-album (ark til 2017+ekstra løse). 6 skillinger inkl. pen NK13b, deretter mest etter 1930/flere bedre ** og senere dels velfylt, mest **. Utrop: 1800, Startbud: 1720 1571: Norge 2 samlinger i hjemmelaget album. Ikke så galt - bør sees! Utrop: 1500, Startbud: 1350 1572: Leuchtturm norges album med lommer og kassett fra 1988- 2006. Ikke komplett men mye merker og fott album. Pålydende må være ca 4.500 til 5.000,- Utrop: 1250, Startbud: 1125
1573: Saml.1887-1988 på kladdeark, meget godt/fyldig grunnlag inkl. Nordk.I, Universitet og Legion. Utrop: 1000, Startbud: 950 1574: KARTONG med dels uåpnede abo-varer + litt div. bl.a. **DK etc. Meget høy kostpris. Besiktige! Utrop: 1000, Startbud: 900 1576: Samling 20 mm på fortrykksark. Totalt 92 merker og flere med pene stempler. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 1000, Startbud: 1000 1577: Saml.+dubletter vesentlig 1945-90-tallet, det aller meste ** inkl. endel dublisering av minark. Det finnes også noe LUX-stpl. Lesje! Fra ca. 1980 og fremover er nominalverdien 5000/6000. Vi så en 4blokk. juleheftet 1997 m/hvit fosfor. Utrop: 1000, Startbud: 900 1578: Norges-samling i 3 Davo permer med lommer, tynt besatt i starten. - ca 1900 til 2005. Noe stemplet men mye postfriskt de siste åpene. Inkludert en del miniark, samt minneblokker. Mye pålydende minst 4000,- ++ Ikke kalkulert av oss. Flotte dyre album.  # Utrop: 1000, Startbud: 900 1579: NORGE lager postfriskt (kun stikkprøver av oss viser at det er postfriskt.) og stemplet i 5 tykke innstikksbøker. Fra ca 1937 til 2000 + noe nyere og tjeneste og portomerker. HØY katalogverdi. Bør vurderes! # Utrop: 1000, Startbud: 900 1580: Innstiksbok satt opp som lager med 21 m.m. Fra skravert til 47 - Duplisert. Må vurderes. Utrop: 1000, Startbud: 2893
1581: 4-58. Uplukket eldre Udvalgshefte med 129 merker og 12 klipp. Variabel kvalitet, men mange bra både mrk og stp. Høy katalogverdi. Utrop: 1000, Startbud: 900 1585: Norske ustemplede og postfriske merker på albumark. Høy katalogverdi, gjennomsyn anbefales. Utrop: 1000, Startbud: 900 1587: Innstikksbok med antikva, kroneprovisorier og Kronemerker Haakon - duplisert. Utrop: 1000, Startbud: 2100 1588: Samling 1846-81 i 2 Lavik-album, inkl. hefter og miniark, Mange bedre som krone Haakon, Postjub,, Norwex,Haakon øreval. etc. Utrop: 750, Startbud: 798 1589: Samling 2000-2007 komplet i Leuchtturm SF-album med ark til 2012. (Nom.2600+) Utrop: 750, Startbud: 1000 1591: 2 innstikksbøker med 20 mm posthorn - masse merker… Utrop: 750, Startbud: 3700 1593: 14 skillingsmerker på plansje. Utrop: 500, Startbud: 572
1595: Restsamlinger og diverse inkl. FDC 1856 til nyere i 7 permer/innstikksbøker. Besiktige! Utrop: 500, Startbud: 450 1596: 12 krone- og øremerker. Utrop: 500, Startbud: 500 1597: Fin liten lot med 18 ustemplede norske skillings- og øremerker.  Utrop: 500, Startbud: 450 1598: Album med ustemplede/postfriske norske merker. Utrop: 500, Startbud: 605 1601: Norge skikkelig rotelott i album fra flotte stempler, blokker, hefter samt noen årsett. Spennende lot som bør vurderes. Utrop: 500, Startbud: 1300 1602: 107, 181-183, 259. 5 prima postfriske merker.  Utrop: 400, Startbud: 360 1605: 16/123, Tj. Lot ubrukte merker. Bl.a. 16/17, 55, 80/82, 110I, Portomerker mm. Utrop: 350, Startbud: 350
1606: Plansje med 43 Lux-stemplerfra 70-90 tallet. Inkl. Hefte og Miniark. Flere vanskelige merker! Gunstig utrop! Utrop: 350, Startbud: 315 1607: Norge innstikksbok med masse merker satt opp litt rotete. Blokker og singel merker. # Utrop: 300, Startbud: 370 1608: Norge Lagerbok/Samling fra 1986 til 1995 postfriskt og stemplet. Inl noen hefter og miniark. # Utrop: 300, Startbud: 295 1610: NORGE 1 perm + 1 liten pose med ** 4-blokker 1970-tallet til 1994. Høgval. opp til 50kr.  Nom.over 3000 Utrop: 300, Startbud: 295 1611: Plansje med 35 Lux- stempler fra 2000 tallet. Super kvalitet og god spredning på stempler. Utrop: 300, Startbud: 400 1612: Plansje med 35 Lux-stempler fra 2000 tallet. Flereuvanlige stempler og perfekt kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 270 1613: Plansje med 30 Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. Hefte og miniark.særdeles god kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 270
1614: Plansje med 36 Prakt og Lux-stempler. Starter med Hk Hk 4, 8 og 42. Flere uvanlige stempler.  Utrop: 300, Startbud: 270 1615: Plansje med 35 Prakt og Lux-stempler fra Nord Norge. Både noe eldre og nyere. Flereuvanlige stempler! Utrop: 300, Startbud: 270 1616: Plansje med 33 Lux-stempler fra 2000-tallet inkl. 3 miniark. Godspredning! Utrop: 300, Startbud: 270 1617: Plansjene 40 Lux-stempler fra 2000 tallet, inkl. 2 miniark. Flere svært vakre. Vennligst inspiser! Utrop: 300, Startbud: 270 1618: Plansje med 30 Lux-stempler fra 2000 tallet. Alt i Super-Lux kvalitet. Noen vanskelige!! Utrop: 300, Startbud: 270 1622: Eske med norske merker i pergamynkonvolutter. Flere bedre merker er notert. Utrop: 300, Startbud: 320 1623: Samling tjenestemerker, godt belagt inkl. noen bedre Solkors, tj.136** etc. Likeså Norge ** kompl. 1980-87 i samme album, dette alene nom.ca.500,- Utrop: 250, Startbud: 250
1624: Plansje med 26 Lux-stempler inkl. 3 miniark. Noen av de nyeste merkene har vi ekke sett ennå! Gunstig! Utrop: 250, Startbud: 375 1625: Plansje med drøye 35 Prakt, Lux og Fullstempler. Bådeeldre og nyere. Noen vanskelige. Vennligst inspiser! Utrop: 250, Startbud: 225 1629: 12 merker med luxstempler. Utrop: 200, Startbud: 180 1630: Plansje med 22 merker hvorav de fleste er skillingsmerker - Bl. Kvalitet. Utrop: 200, Startbud: 300 1632: Perm med 16-17 miniark og hefteblokker helt opp til 2022, vesentlig stpl., samt diverse andre enheter/blokker stemplet. Besiktige Utrop: 150, Startbud: 176 1635: 29/84. 7 ubrukte merker med mangler, bl.a. NK 40, 41, 71 mm. Utrop: 150, Startbud: 341 1639: Lillehammer 94 frimerkesamling i 2 hvite album. Nypris 2990,- Utrop: 100, Startbud: 90
1640: Liten saml. fra 1980-tallet og fremover i innst.bok. Noen miniark og endel heftepar. Utrop: 100, Startbud: 90 1641: Liten sigareske med skillings- og øremerker med større eller mindre feil. Utrop: 100, Startbud: 175 1642: Norskt arkiv oppsatt med frimerker fra 70 årene til 90 årene.Brutto 3,9 kilo Utrop: 100, Startbud: 225 1643: ESKE med 42 meget gamle utvalgshefter fra en mengde land. Alt fra massevarer til klassiske Australia, bedre ** Belgia, mye kolonier, div. posevarer og klipp og gaml. korrespondanse/noe skadet, noe kan reddes? Utrop: 2000, Startbud: 3190 1646: ESKE med 15 gamle innst.bøker fra en mengde land. Dette må sees. Utrop: 1000, Startbud: 2113 1647: KARTONG med bl.a. store antall ** Sverige og Østerrike, diverse brev og FDC og allehånde fra mange land. Meget høy selvkost. Spennende og tidkrevende. Utrop: 1000, Startbud: 1055 1648: ROTEKASSE. Kartong med 11 permer/innst.bøker. Noe Norge, Norden, Tysklandog litt diverse injk., FDC. Besiktige Utrop: 800, Startbud: 845
1649: PLASTKASSE. Norge,- mye OL-relatert, noe interessant. Likeså endel Østerrike **. Urørt fra bo,- bør sees. Utrop: 750, Startbud: 675 1652: ROTEKASSE. 9 permer/innst.bøker med allehånde material inkl norske dubletter, araberstater, spanske ** drakter, div. FDC etc. Må besiktiges. Utrop: 500, Startbud: 450 1653: Skoeske med 200-250 PT6 kort med frimerke Norge og utland. Bør sees! Utrop: 500, Startbud: 450 1655: Gammel hele verden-album til 1940 i god stand (få merker), 1 gaml. album m/div. merker + 1 ubrukt Norgesalbum. Også endel korrespondanse inkl. noen norske brev m/stolpeskrift deriblant et OK med NK37I! Likeså endel posevarer, bl. a tidlige DDR på klipp. Utrop: 300, Startbud: 270 1656: Konglomerat/rotekasse med bla mange innstiksbøker fra flere land oversjø + llitt av hvert. Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 3900 1657: Konglomerat/Rotelot med diverse filateli. Bør besiktiges. Utrop: 300, Startbud: 666 1658: Konglomerat/Rotelot med frimerker, noe postkort utland m.m. Bør besiktiges. Utrop: 300, Startbud: 850
1659: Konglomerat/Rotekasse kasse med kun norske brev, Må være flere tusen. Fra begynnelsen av 1900 og frem til år 2000. Bør absolutt vurderes. Utrop: 300, Startbud: 620 1660: Konglomerat/Rotekasse med bla noen verdensamlinger m.m. Tynt besatt. Men må vurderes. Utrop: 300, Startbud: 350 1661: KONGLOMERAT/ROTEKASSE  med frimerker Norge fra skilling og utover. En dublettbok stemplet, en dublettbok med ubrukt/postfriskt. Noen innstiksark med bla stempler osv. Posekartotek finner du også, samt noen Safe ark uten frimerker. Utrop: 300, Startbud: 3600 1662: Konglomerat/Rotekasse med mye spennede i album og esker. Ser ut til og være mest Vest Europa, men også en eske med USA. Her bør du absolutt ta en titt! spennende Utrop: 300, Startbud: 2150 1663: Konglomerat/Rotekasse med mye OK i album og esker. Også noe postkort. Hovedtyngden er nok Europa. Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 324 1664: Konglomerat/rotekasse med bla Singapore samling, Noe engelske kolonier m.m. Må sees! Utrop: 300, Startbud: 4200 1665: Konglomerat/Rotekasse ful eske med kun Norge. Mye spennende i album og esker. Fra skilling og frem til 2000 tallet. Ser bra ut! Her bør du absolutt ta en titt! Utrop: 300, Startbud: 1900
1666: Skuffseksjon som posekartotek fra flere land m.m - Også Norge. Utrop: 300, Startbud: 855 1667: KONGLOMERAT/ROTELOT med noen ofisielle samlinger m.m. Utrop: 300, Startbud: 270 1668: Lagersystem med merker i stålboks med bla Engelske kolonier m.m. Utrop: 300, Startbud: 700 1669: Rotelott hele verden - Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 2150 1670: KONGLOMERAT/ROTELOT med bla noen offisielle samlinger + noe mer. Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 475 1671: Konglomerat. Norske merker i album i stor flyttekasse, Spennende. Utrop: 300, Startbud: 1800 1672: Liten roteeske med bla brev, frimerker osv. Bør sees! Utrop: 200, Startbud: 180
1673: Konglomerat/Roteeske fra BO - Norge + noe utland. Mye billig. Utrop: 200, Startbud: 475 1674: Konglomerat/Rotekasse posearkiv + mer. Brutto ca 7 kg. Utrop: 200, Startbud: 417 1675: Konglomerat med Lillehammer 94 samling i 2 bind, Frigjøringssamlingen samt SykkelVM samlingen Utrop: 100, Startbud: 135 1676: Sigareske med diverse frimerker - Utrop: 100, Startbud: 100 1677: KARTONG med mange hundre brev og litt kilovare. Besiktige! GI BUD. Utrop: 1, Startbud: 248 1678: PLASTESKE med diverse FDC og brev, samt noe klipp og annet. Besiktige. GI BUD. Utrop: 1, Startbud: 177 1679: PLASTESKE Norge+Østerrike. Diverse kilovare etc. Må besiktiges! GI BUD Utrop: 1, Startbud: 80
1680: To plastesker fylt med nyere norske brev. Besiktige!  GI BUD. Utrop: 1, Startbud: 209 1681: PLASTKASSE. Mye norsk kilovare + en tykk bunke litt eldre brev. GI BUD. Utrop: 1, Startbud: 280 1685: DANMARK - postens orginale årsett med frimerker og miniark. Komplett fra 2000 til 2009. Meget høy pålydende i Danske kroner. # Utrop: 500, Startbud: 1500 1687: DANMARK samling/dubletter i 5 innstikksbøker. Massevis av merker… Utrop: 500, Startbud: 450 1693: FINLAND plansje med flere bedre merker stemplet. Utrop: 300, Startbud: 345 1695: Finland. Fire album med finske merker. Utrop: 250, Startbud: 325 1699: FÆRØYENE samling postfrisk i Davo med innsatte sorte lommer. (Pent montert) Fra starten til 2001 inkl miniark m.m. # Utrop: 200, Startbud: 180
1700: FÆRØYENE. Samling 1975-ca.1990 i innstikksbok, inkl. miniark og hefter/dels dublisert. I tillegg en frimerkeårbok 1988 og et årssett 1991. Utrop: 100, Startbud: 90 1701: FÆRØYENE på A¤ innstikksark, 77 stk er stemplet 40 er ubrukte , 23 - 4-blokker. 1 miniark. AFA ca 1350,- Utrop: 100, Startbud: 90 1704: Island 8 årssett 1999 til 2006 kat.v. ca. kr 6.200,- Utrop: 400, Startbud: 360 1705: Island Velfylt grunnsamling 1876-1973. Stempelraritet på 40a lilla 1882!, 1911-12 stpl, til 1kr,, noen bedre Alltinget, N.Y.1939 med ** 2kr. og bedre ** 1952-53 Utrop: 500, Startbud: 500 1707: Island. Liten bok med mange dyre merker, hvorav 14 skillingsmerker, inkl tjeneste. Meget høy katalogverdi. Utrop: 3500, Startbud: 3500 1709: Eske med lager av 300+ svenske postfriske hefter fra 60 til 80 tallet Utrop: 300, Startbud: 320 1711: SVERIGE. 4 innst.bøker med komplette hefter og 4-blokker etc. fra hefter, mest 1990-2011 + litt ekstra 1960-80-tallet. Nominal anslått til minst 25000,- Utrop: 6000, Startbud: 6000
1712: Sverige. 10 konv. stappfulle med nyere hefter inkl. 8 rabatthefter og ellers opp til 200kr Jaktfalk, (Nom. ca.6000) Utrop: 1500, Startbud: 1500 1714: Sverige. Komplett samling 1970-2000 i 2 Leuchtturm SF-album. Høy nominalverdi. Utrop: 750, Startbud: 775 1715: SVERIGE samling lageroppsett i 5 innstiksbøker. En masse merker - bør vurderes. Utrop: 500, Startbud: 450 1716: Norden. Norge-Danmark-Island etc. Parti med vekt på endel nyere hefter, miniark og noen spesialkort. Noen utgaver dublisert. Katalogverdi, mest etter AFA (DKK), litt Facit og litt NK (Over 12000 + endel spesialkort etc) Utrop: 350, Startbud: 350 1718: ÅLAND. Samling fra 1983-97 i 2 innst.bøker. Rikholdig samling inkl. noen mellomstegspar og spesialiteter. Det stemplede er for en stor del LUX-stpl! Utrop: 300, Startbud: 350 1722: BERLIN. Nesten komplett samling 1948-90 i Leuchtturnm-album. Mangler 3 av toppverdiene på sort overtrykk og blokken, vesentlig stemplet, noen ** i de senere årganger, noen få *.  Mye bra material! Utrop: 1500, Startbud: 1350 1723: BRD-Berlin. Samling 1949-76 i 3 album, vesentlig BRD. Flere pent stpl. tidlige velgjørenhetsmerker. Senere mest **, noe o/*. Utrop: 400, Startbud: 360
1725: DDR. Innstikksbok med 75 miniark og sammentrykk. Utrop: 100, Startbud: 125 1728: Deutsches Reich. Mi.41+44 på rekommandert helbrev til Norge 1882. Vertikal arkivfold,- uvanlig forsendelse. Utrop: 200, Startbud: 416 1729: D.Reich. Mi.66II. 5Mk. Reichspost. Prima merke.   (Euro 500) Utrop: 750, Startbud: 675 1730: D.Reich. Mi.79A. 2Mk.1902, gotisk skrift. Prima tagging og stpl. svak skriftavsmitn. bak. (Euro 130) Utrop: 150, Startbud: 135 1731: D.Reich. Mi. 331a. 1Mrd/100M mørk rødlilla, det såkalte Hitlerprovisoriet som er en raritet ekte brukt! (* Euro 90) Utrop: 150, Startbud: 135 1732: D.Reich. Mi.384. 3M luftpost 1926, toppvaløren. Prima. (Euro 120) Utrop: 150, Startbud: 135 1735: D.Reich. Mi.671.  Brune Bånd 1938 med del av spesialstpl. (Euro 60) Utrop: 100, Startbud: 90
1736: D.Reich. Mi. D9. 2Pf Frei durch Ablösung. Prima. (Euro 100) Utrop: 150, Startbud: 135 1737: England. 2 flotte Leuchtturm klemlommealbum med en grunnsaling fra ca,70 1d rød med platenr. til 1996. Etter 1960 gradvis med komplett. Eldre i blandet kval. Utrop: 1000, Startbud: 1541 1738: England eske med 120 hefter diverse pålydende, sjekk selv om like eller ei i lotten, høy innkjøpspris Utrop: 500, Startbud: 1600 1739: ENGLAND Penny red satt opp i innstikksbok PL 71-224. Kat verdi ca 1350 pund = ca 18500 nok. Utrop: 2000, Startbud: 2100 1740: ENGLAND 2 samlinger med Dronning Elisabeth merker, både blokker og singelmerker. Må vurderes - Varianter m.m. Masser av merker. Utrop: 300, Startbud: 270 1741: ENGLAND Penny red satt opp på plansje PL 121-160. Kat verdi ca 340 pund = ca 4600 nok. Utrop: 300, Startbud: 270 1742: ENGLAND dublett samling - best på 70-80 årene i innstikksbok. Bør sees! Utrop: 300, Startbud: 300
1743: England 1953-1981, ark og arkrester i 2 lagermapper , store mengder prima postfriske merker. Høy katalogverdi. Utrop: 250, Startbud: 250 1744: ESTLAND prefrim 16 okt 1826 sendt fra Reval (Tallin) til Narva Utrop: 200 1747: FRANKRIKE 9 innstikkksark med postfriske frimerker. - bør vurderes. Utrop: 300, Startbud: 270 1748: FÆRØYENE. Komplett samling 1975-88 i SAFE dualalbum. Meget høy kostpris! Utrop: 350, Startbud: 315 1750: Israel. Samling på albumblader fra 1948 til ca 1960 med noen brev/FDC. Utrop: 300, Startbud: 270