PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Kun bilder.

1180: Saml. 1855-2009 i 6 album, fra 1909-2009 komplett inkl. alle heftene!, tjeneste og NK272 og noen spesialiteter som 204b.  NK1 samt endel skillinger stpl., videre noen x og xx frem til 1909 inkl. flere bedre xx. God samling. Høy nominal. Utrop: 13000, Startbud: 12200 1181: Norges-samling i 2 Davo album. 1855-1996 - ser komplett ut i hovednummer inkl. tjeneste og portomerker. Flott samling i bra kvalitet. Det meste er stemplet, med noen untak. Utrop: 10000, Startbud: 9000 1182: Samling/parti 1855-1898 på albumark. 230-40 skillinger, meget var. kvalitet inkl. kurant material.  Ellers div. i hele perioden. MÅ BESIKTIGES. Utrop: 10000, Startbud: 11000 1183: Norges-samling i 2 Leuchtturm fortrykksalbum med lommer og kassetter. 1855-2004. Mangler kun Haakon krone på hovednummer og noe få etter 1909. Godt utbygd på posthorn merker. Samlingen bør vurderes. Utrop: 7500, Startbud: 6750 1184: 2/21,85/87. 2 FL albumsider med ubrukte skillingsmerker i klemlommer med og uten gummi hvor NK6 (litt påvirket gummi) og NK7 (regummiert) har attest Enger. Pene merker hvor bare 4  av de 18 første mangler! I tillegg ubrukt serie Kroneprovisorier. Utrop: 7000, Startbud: 6300 1185: Samling 1907-1982 på albumark. I de fleste perioder overkompl. og med en lang rekke brev og kort og FDC inkl,. mange bedre fra 1945 og fremover.  Det meste etter 1945  også i xx 4-blokker . 1907-09 godt besatt, noen bedre xx og pent x NK110I og 110II (2) Utrop: 6000 1186: 5 meget gamle lagerbøker, mest 1910-50-tallet. Meget høy katalogverdi og med en mengde bedre xx fra Eidsvold, bedre posthorn, 5 serier Polmerker, 12 serier Nansen I, dyrere Løve-merker, gode tjenestemerker. Må vurderes og kalkuleres! Utrop: 6000, Startbud: 5400
1187: Norges-samling i 2 Lindner album postfriskt/ubrukt fra 1867-1996, starter med 9 skillingsmerker hvorav 5 er postfriske. Nk 13 og 14 er limløse. Kun 4 merker før 49, herfra godt belagt med en blanding av postfriskt/ubrukt frem til 1934 med untak av Kroneprov og Haakon. Heretter er det mest postfriskt og stemplet. Begge deler. - 272 mangler. Bør vurderes Utrop: 6000 1188: Samling Norge i et Davoalbum. Starter med en uvanlig NK 1 med enorme marger, mangler noen kronemerker, men ser ellers komplett ut. 44 og 272 med mindre feil. Utrop: 5000, Startbud: 4500 1189: Saml. 1856-75 på albumark. Stort sett flere serier av alt inkl. noen dyre (x) og noen x. Prima til blandet kvalitet.  Meget høy kat.verdi. Utrop: 5000, Startbud: 4500 1190: Norgessamling stemplet i Leuchturm album med lommer. Overkomplett skilling med over 35 merker inkl. flere Hk 19. Skrav. posth. inkl. flere Hk 24,  samt flere Hk 40, 12 øre mattgrønn, mm. Går fram til 70-årene. Høy katalog. Lavt utrop. Vennligst inspiser!  Utrop: 5000, Startbud: 4700 1191: Samling Norge fra 1855 til ca 1980. Mangler noen merker, men er spekket med mange brev. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 5000 1192: Samling 1920-97 i 3 Samlerhuspermer. Komplett bortsett fra NK272 og noen ganske få 1920-30. Også tjeneste kompl. bortsett fra 2 dyrere lange tj. Utrop: 5000 1193: Samling xx 261/1669. Komplett postfrisk samling (uten 50 øre V) 1941/2007 i 2 Leuchtturmalbum med klemlommer godt utfylt med par og blokker. I tillegg kompl mest x samling 1909/1941, med sporadisk xx som Nordkapp I. Også endel Tjeneste x/xx. Luksussamling! Utrop: 4500
1194: Samling 1855-1981 i album. 18 ulike skillinger, en god del skravert og andre stolpeskr. og bedre grovtg., fra 1914 mangler vesentlig Nordk.I, nesten alt er stpl. Noen få x ikke vurdert. Relativt mange fine til PRAKT-stpl. på billigere merker! Utrop: 4000 1195: Samling 1855 til ca 2000 i Leuchturmalbum. Komplett skilling og godt utbygget på 20mm med flere merker med pene stempler. Mangler 44, 94 og 272 av de dyre, ellers en fin samling. Utrop: 4000, Startbud: 3600 1196: Spesialsamling NK 80-95 på 19 utstillingsmonterte albumark. Mange platefeil, brev og pene stempler. Gjennomsyn anbefales! Utrop: 4000 1197: NORGE Samling 1910-2208 i 2 nye Leuchtturm SF-album med kassetter. Kompl. fra 1922 utenom noen Løve II, 272 og noen nyere papirsorter/tagginger. Inkl. en god del tjenestemerker opp til litt bedre. Utrop: 4000, Startbud: 4180 1198: Norge postfrisk samling i fortrykksalbum fra 1909 - ikke komplett fra starten men mye posetivt. Samlingen går frem til 2010. Meget høy katalogverdi. Må være 30-40.000+++  Bør besiktiges.  # Utrop: 3000, Startbud: 2700 1199: Samling 1910-92 i Samlerhus-album. Mangler noen få før 1940 men har de aller fleste seriene kompl. med Polmerkene, Svalbard og andre gode serier, og fra og med NK260 mangler kun NK272. Utrop: 3000 1200: Fem album merker fra 1855 til 1965. Starter med drøyt 100 skillinger og videre hundrevis med posthorn, bl.a. ca 600 20 mm. Noe varierende besatt etter 1930 Utrop: 3000, Startbud: 10610
1201: Postfrisk samling fra 1909 og framover. Stor grad av kompletthet og flere bedre merker, inkl. Nær komplett Posthorn 1909-1919 inkl. Hk 104. Hk 149 osv. Høy katalogverdi. Bare albumet ville kostet nær 2000 kr. Meget gunstig utrop! Vennligst inspiser. Utrop: 3000, Startbud: 2800 1202: Norge i 3 Lechtturm album med lommer og kassett som nye. fra 1855 til 2020 - ikke så mye merker, men noe er det. Plansje med skillingsmerker foran. Bør vurderes. Bare albumene koster 5000,-+ Alt er stemplet.  # Utrop: 2500, Startbud: 2650 1203: Samling 1855-1879 i DAVO-album. Skilling kompl. utenom NK21, endel stolpeskr., kroneprov, , meget pene Haakon 1907, senere fyldig opp til bedre utgaver. * er ikke medregnet. Utrop: 2500, Startbud: 2250 1204: Samling fra 1856 til tidlig 2000-tall i to album. Gjennomsynanbefales. Utrop: 2500 1205: 14 plansjer med norske merker, inkl 6 x Universitet, 5 x Legion, tre serier Nordkapp I og flere andre bedre merker. Gjennomsyn anbefales. Medfølger også tre plansjer med noen utenlandske merker. Utrop: 2000, Startbud: 2400 1206: Lot med norske eldre merker. Starter mer drøyt 100 skillingsmerker og videre hundrevis med posthornmerker, hvorav mange 20mm. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 2000, Startbud: 3200 1207: Samling 1856-1966 i en Facit-perm med kassett. 15 skillinger, stolpeskr. inkl. NK35, bedre grovtg., fra 1910 meget fyldig. Nesten alt stpl. Utrop: 2000, Startbud: 1800
1208: Norge samling postfrisk i 4 Norsk verdi album fra ca 1910 og utover. Ikke komplett men ganske så fyldig. Inneholder også ende tjenestemerker. Må vurderes. Utrop: 1500 1209: Norges-samling i Leuchtturm album med lommer. Stater med noen skillingsmerker og videre en del øremerker. Variabel kvalitet. Samlingen går frem til 1990 tallet. Bør vurderes - fint album Utrop: 1000, Startbud: 1380 1210: 216 norske merker hvor alle er med prakt-/luxstempler. Utrop: 1000, Startbud: 1100 1211: Norges-samling i Leuchtturm album 1856-1982. Tynn i starten men ca 15 skillingsmerker. Samlingen fremstår som ustemplet. Fra ca 1942 og ut er alt postfriskt. Noe før også. Bør besiktiges. # Utrop: 1000, Startbud: 900 1212: 80-95- Fire innstikkskort med 63 merker, hvorav noen sammehengende enheter og pene stempler. Utrop: 1000, Startbud: 900 1213: Lot med bl.a. brev Hk 18, håndskrevet Herø (sjelden), Hk 5 Lux Laurvig, Hk 8 Håndskrevet Kværnanger, Hk 14 Lux Kløven, samt 2 stk Hk 8 typebestemt. Medfølger Rek brev 5 kr V med Luxstempl Oslo 6/10-41. Meget gunstig utrop!!! Utrop: 1000, Startbud: 1600 1214: 18/55. Gammel tinnboks med mangre hundre posthorn stolpe. De fleste med større/mindre feil, men spennende. Utrop: 750, Startbud: 798
1215: Saml. 1878-1990 i DAVO album. Krone Oscar og noen grovtg., fra 1910 i perioder bra belagt, nær alt stemplet. Også en Samlerhusperm med Nansen  I xx og noen xx  V-utgaver. Utrop: 750 1216: Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes  # Utrop: 750, Startbud: 675 1217: 2 album Norsk verdi Norge postfriskt med kassetter fra 1972 til 1997. Ikke helt komplett men ikke langt unna. Katalogpris ca 8000,-  # Utrop: 750, Startbud: 675 1218: Innstikksablum med norske ustemplede og postfriske merker. Høy katalogverdi, gjennomsyn anbfeales. Utrop: 700, Startbud: 630 1219: Innstikksablum med norske ustemplede og postfriske merker. Høy katalogverdi, gjennomsyn anbfeales. Utrop: 700, Startbud: 830 1220: Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes  # Utrop: 600 1221: Perm med noe xx 1920-56 inkl. 155I og 30ø Nordkapp I og annet litt bedre. Det medfølger 1 pose og et par andre permer med noe diverse. Gunstig. Besiktige! Utrop: 600, Startbud: 690
1222: PERFINS. Lot fra ca.1910 til moderne inkl. flere brev og kort, bl.a. B.R.(Bennet Reisebuerau) 1912 og noen andre trolig uvanligere. Utrop: 500, Startbud: 450 1223: Norske merker med prakt/luxstempler på plansjer, totalt over 120 merker/enheter. Noe buplisert. Utrop: 500, Startbud: 450 1224: Saml. hefter 1977-99+heftesårssett 2008 xx. Det medfølger 53 ulike stemplede hefter i perioden! xx nominal over 2000,- Utrop: 500, Startbud: 500 1225: 184-260. 6 merker fra 30-40-årene. NK 295 med NK varianten. Utrop: 400 1226: Innstikksbok fra 1910 og fremover. ikke de dyreste men tusenvis av merker. Noe rotete men må være meget høy katalogverdi. Gunstig utrop! Utrop: 400 1227: Samling 1929-1980 på egenmonterte albumark. Flere fine merker, gjennomsyn anbefales. Utrop: 400 1228: Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. En del tjeneste og portomerker også!Mange hundre merker. Bør vurderes  # Utrop: 300, Startbud: 270
1229: Lot med rundt 35 merker med Prakt og Lux-stempler. God sprdning men flere Lux-stempler av Olav fra 60-årene. God kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 520 1230: Plansje med 38 skilling til posthorn merker nk1 og utover. Inneholder også to 8-blokker 2ø posthorn. Stemplet, ustemplet, brev stykker. Varierende stempler fra 3-rings stempler, Engelsk nr stpl mm. Varierende kvalitet. BØR SES! Utrop: 300, Startbud: 1100 1231: Rotelot med Norden. Litt av hvert, gjennomsyn anbefales. Utrop: 300, Startbud: 705 1232: Lot med 35 merker med Prakt og Lux-stempler fra 60-70 årene. Endel vanskelige blåmerker observert. Forsiktig utrop! Utrop: 300, Startbud: 520 1233: Kronerker Løve, Nordkapp V og to OL merker i prima fireblokker. HK 2340. Utrop: 300 1234: Skoeske med en mengde sekkelapper med tilknytning til Molde. Utrop: 300 1235: Lot med 35 merker med Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. 3 miniark. Svært god stempelkvalitet! Utrop: 300, Startbud: 405
1236: Lot med ca. 35 Prakt og Lux-stempler fra 80 og 90 årene, inkl. par. Flere vanskelige merker observert- En fin lot!  Utrop: 300, Startbud: 420 1237: Tykk 64 siders innstkksbok med lager Norge. Fra 1980 tallet til 2020++ Inneholder også en del miniark. Bør vurderes!  # Utrop: 300, Startbud: 777 1238: Lot med 35 Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. 3 miniark og heftemerke. En par tre av merkene har vi ennå ikke sett. Helt super kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 270 1239: Lot med ca. 35 Prakt og Lux-stempler, vesentlig fra 70 og 80-årene. Flere vanskelige merker fra denne perioden. Utrop: 300, Startbud: 520 1240: Lot med rundt 35 merker med Prakt og lux-stempler. God spredning inkl. endel pene krigsmerker. Bør vurderes! Utrop: 300, Startbud: 559 1241: Plansje med 54 10ø posthorn merker. Alle stemplet, noe fine stempler. Varierende kvalitet. BØR SES! Utrop: 250, Startbud: 800 1242: Lot med drøye 40 Tjenestemerker med Prakt og Lux-stempler. Noen eldre samt vanskelige merker inkludert. Gunstig utrop! Utrop: 250, Startbud: 550
1243: Lot med ca. 40 Tjenestemerker med Prakt og Lux-stempler. Flere eldre samt noen Solkors. Forsiktig utrop! Utrop: 250, Startbud: 550 1244: Plansje med 39 posthorn merker 10ø-60ø. Ustemplet, stemplet, noen på brev stykker. Er også en del fine stempler. Varierende kvalitet. BØR SES! Utrop: 200, Startbud: 180 1245: Liten innstikkbok med julemerker + noen andre merker.  MÅ SES Utrop: 200 1246: 19 merker/klipp med KPH fra Finmark. Utrop: 200 1247: 38-53 Lot 14 merker med prakt stempler. Utrop: 200, Startbud: 205 1248: Diverse (> 65) T-stemplede enkeltmerker og par (brukte) med ulike T-stempler -stor variasjon Utrop: 200, Startbud: 750 1249: Norge plansjer med ca 140 merker med T stempler + noe annet. - Bør besiktiges.  # Utrop: 200, Startbud: 550
1250: KRISTIANSAND 1887-1948. Lot 16 mrk/par/klipp med klare, rettvendt prakt/fullstp. Utrop: 200 1251: Norge Lagerbok/Samling fra 1971 til 1985 Her er det satt opp enkeltmerker, samt noen blokker og hefter. Det meste er postfriskt men også noe stemplet. # Utrop: 200, Startbud: 300 1252: 83 merker fra mindre poststeder i Nord-Norge. Flere pene. Utrop: 200 1253: VM i fotball 1994. NFFs spesialalbum/samling med bl.a. autografene fra 8 norske spillere! Utrop: 200 1254: Julemerke Norske Sjømænds understøttelsesfond 1904, 188 stk i 2 helark + 2 deler av ark, forskj. trykninger? Utrop: 200 1255: Lot med 13 stk. Automatmerker med Lux-stempler. Flere typer. Særdeles fin kvalitet! Gunstig! Utrop: 150, Startbud: 135 1256: Albumark med T-stemplede merker. Utrop: 100, Startbud: 220
1257: Plansje med 30 offentlig sak merker. 5ø-1kr. Noen på par og en 4-blokk. Noen ustpl, noen lux, men flest stpl. Varierende kvalitet. Utrop: 100 1259: Plansje med 32 offentlig sak merker. Noen er par. 2ø-100ø. De fleste ustemplet og et par på brevstykke. Varierende kvalitet. Utrop: 100 1260: 27 merker med luxstempler. Utrop: 100, Startbud: 138 1261: 21 merker og tre Framamerker med luxstempler. Utrop: 100 1262: Plansje med 30 merker/enheter med prakt/luxstempler. Utrop: 100 1263: 21 merker og fire Frammerker med luxstempler. Utrop: 100 1264: 37, 38 og 43. Pergamynkonvolutt med 100 merker. Notat sier mest med feil. Ikke sjekket av oss. Utrop: 100, Startbud: 715
1265: 17 merker på plansje med pene stempler. Utrop: 100, Startbud: 90 1266: Perm med nyere stempler fra Troms på brevstykker 70-90 tall. Totalt over 200 merker. Bør vurderes. # Utrop: 100 1267: KONGLOMERAT/ROTEKASSE ed 11 album, fra bla Sverige, Tyskland m/stater, Østerike og Nederland. Denne må vurderes. Utrop: 2000, Startbud: 3425 1268: ROTEKASSE. 24 innst.bøker med dubletter fra et stort antall land, satt inn etter land. Dette MÅ SEES! - Mye pent fra også uvanlige land. Utrop: 1750, Startbud: 1225 1269: 5 meget tykke album med merker fra land på C-I, alfabetisk montert, merker helt opp til 2017. Enorm generalsamling som MÅ BESIKTIGES. Vesentlig stpl.  Utrop: 1750, Startbud: 2100 1270: ROTEKASSE. 29 små og store innstikksalbum hele verden inkl. Norden. Må sees. Utrop: 1200, Startbud: 1500 1271: ROTEKASSE,  19 innstikksbøker + 3 album, mest stpl. Mange med store mengde Japan, noe OK Singapore. Utrop: 1000, Startbud: 700
1272: Konglomerat Norden. Kartotekboks med merker fra Norden på innstikkskort. Flest norske, men mange dyrere merker fra Danmark og Island trekker også opp. Utrop: 900, Startbud: 1430 1273: Eske med 80 norske rekommanderte og ekspress brev mest fra 70 til 90 tallet. Pen stempling og variert frankering Utrop: 800 1274: ROTEKASSE. 19 innstikkbøker + 2 brevpermer fra div.land. Store antall merker. Må besiktiges. Utrop: 750, Startbud: 675 1275: ROTEKASSE. 19 innstikksbølre med store mengder merker fra mange land, endel miniark. Utrop: 700, Startbud: 1380 1276: ROTEKASSE. 8 innstikksbøker hvorav 6 meget tykke. Store antall merker, endel Sovjet og mange andre land. Også 2 små spesialmapper. Må sees! Utrop: 600, Startbud: 770 1277: ROTEKASSE, mest stpl. Monsteralbum fra Abu Dhabi til Bhutan + flere album fra Bolivia til Bulgaria, Totalt 8 enheter. Må besiktiges! Utrop: 500, Startbud: 450 1278: ROTEKASSE. 7 album bl.a. noe pent Finland, noen helark USA og diverse. Må sees. Utrop: 500, Startbud: 450
1279: 4 gedigne stamps of the world album fra Iraq til Portugal, mest stpl.  Endel Japan notert. Utrop: 500, Startbud: 450 1280: ROTEKASSE, 11 albun/innst.bøker. 1 med store antall miniark fra mange land. Utrop: 500, Startbud: 350 1281: ROTEKASSE. 12 innstikksbøker, mye England og Danmark og div. annet + 3 tykke FDC-permer og noen årssett div. Norden etc. Utrop: 500, Startbud: 450 1282: Konglomerat med diverse fra Danmark. MÅ SES Utrop: 300, Startbud: 475 1283: Konglomerat/Rodekasse med diverse permer, posekartotek m.m. Inkl. Norge.  # Utrop: 300, Startbud: 600 1284: Konglomerat med Sverige , Gersey og Norge , spennende kasse Utrop: 300, Startbud: 295 1285: Roteeske hgele verden - bør sees! Utrop: 300, Startbud: 270
1286: Konglomerat/Flyttekasse rotekasse med litt av hvert. Fortjener et gjennomsyn Utrop: 300, Startbud: 270 1287: Konglomerat , liten eske med lagerbøker fra mange land . MÅ SES Utrop: 300, Startbud: 320 1288: Konglomerat , filateli , OL + mye mer spennende  MÅ SES Utrop: 300, Startbud: 475 1289: Posekartotek Norge i konvolutter i stor pappeske. Utrop: 300, Startbud: 550 1290: Konglomerat/Flyttekasse med diverse album fra mange land Utrop: 300, Startbud: 550 1291: Kongloramat. Norske merker i diverse album. Utrop: 300, Startbud: 600 1292: Konglomerat/Rodekasse med bla Samling USA, noen kataloger, julemerker m.m.  # Utrop: 300, Startbud: 270
1293: Konglomerat/Rodekasse med bla lagerbøker Norge og Danmark, motivsamlinger, Julemerker osv. Mange fine permer. Bør sees!  # Utrop: 300, Startbud: 750 1294: Konglomerat/Rotekasse med bla mye julemerker i mange flotte album. Bør sees!  # Utrop: 300, Startbud: 750 1295: Konglomerat/Rotekasse med bla mye julemerker i 4 flotte Leuchtturm album. Bør vurderes.  # Utrop: 300, Startbud: 1345 1296: Konglomerat , mest lagerbøker fra Norge.  MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 1200 1297: Flyttekasse med mange innstikksbøker med mer.   Utrop: 200, Startbud: 180 1298: Konglomerat , posearkiv , kilovare og noe utland . God blanding med masse merker. Utrop: 200, Startbud: 230 1299: Plastkasse med tykk bunke visirark fulle av frimerker, mindre Norges samling, årssett m.m. Utrop: 200, Startbud: 300
1300: Konglomerat , liten eske med merker fra Danmark , MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 180 1301: Kasse med 5 fine album med Polarpost samling Utrop: 200, Startbud: 325 1302: Konglomerat med Sverige og Finland i liten eske. Utrop: 200, Startbud: 480 1303: Konglomerat med frimerker og diverse , rotekasse Utrop: 200, Startbud: 180 1304: Konglomeratkasse med masse klipp fra mange land. Utrop: 200, Startbud: 200 1305: Konglomerat med masse frimerker , rotekasse. Utrop: 200, Startbud: 253 1306: Eske med mer enn 400 areogrammer fra USA, New Zeland, Australia, Tyskland ++ Utrop: 200
1307: Konglomerat , FDC og noen lagerbøker , MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 391 1308: Konglomerat med 9 forskjellige spesial utgivelser fra posten. MÅ SES Utrop: 200, Startbud: 200 1309: KASSE med store antall poser med mest vaskede merker fra en mengde land, samt noen brev m/bl.a Norwex 1955, OL 1952 (et muligens bra!) og annet. Noe * og noen FDC etc.er fuktskadd. Må besiktiges! Utrop: 200, Startbud: 205 1310: Kasse med offisielle samlinger og annet. Ta en titt Utrop: 200 1311: Eske med samlinger postfriske merker og stemplet Utrop: 100, Startbud: 550 1312: Danmark F115, 2x184. Brev til England med 62 øres porto stemplet København 21/8-22. Uvanlig. Utrop: 100 1313: Danmark. To brevforsider sendt til USA med tilsammen 4 27-øres provisorier. Høy katalogverdi. Utrop: 1, Startbud: 6
1314: Danmark. F245. Brev sendt som Kuglepost stemplet København - Fredrikshavn Kuglepost 31/8-12/9 - 1935. Utrop: 100 1315: DANMARK flott samling postfrisk i 2 Leuchtturm album med lommer og kassett. Mangler kun et par merker fra 1933-2014 - Høy katalogverdi. Fin or ren samling. Utrop: 2000, Startbud: 2200 1316: Samling Danmark på gamle Borek albumblader fra 1851 til ca 1930. Høy katalogverdi. Utrop: 2000, Startbud: 1800 1317: DANMARK i 2 Leuchtturm album med lommer og kassetter. Arkene går opp til 2021. En del merker men mye mangler. Medfølger et Leuchtturm album med noen blokker etc, Bør bestiktiges. Utrop: 1500, Startbud: 1500 1319: DANMARK samling stemplet (noe ustemplet) i KA-BE album med lommer. Starter fra 1853 og utover til 1967 Ikke komplett men en del typer er merket i albumet. Bør sees. Utrop: 600, Startbud: 540 1320: DANMARK. Samling 1987-1998 i 2 Stenderalbum m/lommer, etter 1970 xx men mangler noen hefteblad og ørlite annet. 1875-1970 med et lite grunnlag stpl. xx  Nom. over DKK 2000 (NK 3600) Utrop: 400 1321: Danmark. Plansje med noen danske merker. Flere bedre og hyggelig katalogverdi. Utrop: 400
1322: DANMARK i Schaubek album - tynt besatt i starten men en del merker utover. God start samling. Også noe Grønland. Utrop: 300 1323: DANMARK i Leuchtturm album uten lommer veldig tynt besatt men arkene går fra 1851 til 2004. Noen lommer er satt inn - det meste er stemplet, men også noe postfriskt. Grei startsamling.  # Utrop: 200 1324: DANMARK dublettlager i 2 innstikksbøker, massevis av merker. Det meste er stemplet men også observert noe postfriskt. Utrop: 200 1325: DANMARK i 2 Lindner falzlos album med innsatte lommer. Tynn i starten men noe er det. En del merker utover til 1970 tallet Utrop: 100, Startbud: 90 1326: To album med finske merker fra slangetaggede og noe fremover. Mange merker og høy katalogverdi. Utrop: 500, Startbud: 450 1327: Finland feltpost nr 8. Facit =4800,-. Utrop: 500, Startbud: 450 1328: Samling Finland fra 1856 til ca 1930 på Borek albumbalder. Høy katalogverdi. Utrop: 1500
1329: FINLAND samling i 3 bind - en del merker - uten de dyreste.. Men bør sees! Utrop: 400 1330: Finland. Samling på innstikksark i et album. Utrop: 200 1331: FÆRØYENE. Saml. 1985-2008 i Vario-perm med kassett. Inkl. 22 miniark og 28 hefter Kompl.? som abonnement? - litt usystematisk montert. Utrop: 600 1332: Færøyene. Posekartotek med ca 240 pergamynkonvolutter fra abonnement med xx 4-blokker og luksusstemplede 4-blokker, hvorav nesten alt er hjørneblokker med marginal i topp kvalitet. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Høy pålydende og kostpris! Utrop: 500 1333: FÆRØYENE samling komplett serie Julemerker i helark fra 1976-2020 i flott Davo perm med kassett. Høy selvkost. Utrop: 200, Startbud: 180 1334: FÆRØYENE. Album med hovedsaklig stemplede merker. Utrop: 100 1335: GRØNLAND. Samling 1938-2021 i klemlommealbum. Mangler noen årganger 200-05 samt 2011, men ellers meget fyldig og inkl. prima Amerikanerutg. og Danmark Befriet -5ø. Ellers 6 ulike pakkeporto og Thule kompl. Prima samling. Utrop: 2500, Startbud: 4050
1336: Grønland/Færøyene. 27 store + 47 litt mindre abonnements-forsendelser (inkl. brosjyerer etc.). Frimerkene intakt inni. Det tas forbehold om at en eller annen pose kan ha annet innhold. Må besiktiges! Utrop: 750, Startbud: 775 1337: Grønland. Facit P 9II. 20 øre mattrød på kartongpapir ubrukt. (1700) Utrop: 200, Startbud: 180 1338: ISLAND. Samling 1876-2017 innsatt med lommer, de siste årene på løse LT-ark. I starten mest x/meget letthengslet, senere med gode xx innslag og fra 1944 meget fyldig xx, fra 1952 så godt som komplett med minirk og annet. Meget god samling til utvidelse. Utrop: 4000 1339: Island innstikksbok med helark og arkdeler. Katalogverdi cirka kr 3.375,-. Utrop: 100, Startbud: 90 1340: ISLAND. Samling mest 1950-tallet til 1990-tallet i innstikksbok inkl. et 50-tall miniark og hefter/litt dublisering. God variasjon, prima. Utrop: 200, Startbud: 200 1341: ISLAND Nyere utgaver på innstikksark. 12 hefter, 19 enkeltmerker, 10 miniark alt er postfriskt. Afa ca. 1800,- Utrop: 300 1342: Tykk innstikksbok med mye forskjellig, mest moderne med mange 4-blokker ved siden av enkeltmerker. Dessverre er det mye tørt uten lim. Utrop: 100
1343: Sverige. 4 skill banco Ettertrykk 1885. Pent merke uten gummi. (F 3800 som x) Utrop: 100, Startbud: 100 1344: Sverige. H147 E1. F 3500,-. Utrop: 300 1345: Sverige postfriske merker i striper a 5 merker, totalt 75 striper. Katalogverdi ikke regnet, men må være en del  Utrop: 200 1346: Sverige.. Liten eske med 13 frimerke-ruller + et stort antall hefter i liten eske. Nom.1730+ Utrop: 250 1347: SVERIGE opsatt i 2 innstikksbøker en del eldre osv. Ikke sjekket VM m.m. fra oss. Utrop: 300, Startbud: 270 1348: Åland. Samling i flott SAFE dual-album frem til 2012, i det vesentligste overkompl. Bør sees! Utrop: 600, Startbud: 750 1349: ÅLAND. Flott SAFE dualalbum 2013-21 i kassett, trolig kompl. xx + mye stpl. , også hefter etc. Utrop: 300, Startbud: 770
1350: Norden i 3 DAVO-album + 1 perm  m/ørlite nyere Finland. Bra samling DK med flere bedre xx serier fra 1929 og fremover, likeså pen 4RBS. Også relaitivt fyldig Grønland, noen Thule. Island i perioder ganske fyldig inkl. mellomgode. Sverige grunnsamling. Utrop: 1200 1351: Island og Finland i Schaubek album - mye merker. God startsamling. Utrop: 300, Startbud: 270 1352: BADEN. Mi.1b. 1Kr 1851. Gammel attestsignatur Dietrich. (Gammel BPP-ekspert) (Euro 320) Utrop: 400, Startbud: 2088 1353: BADEN. Mi.15a. 9Kr 1862.  Attestert Stegmüller BPP. (Euro 100) Utrop: 200 1354: BADEN. Mi.20 i 2 svært ulike nyanser. God tagging.  (Minst Euro 100) Utrop: 180, Startbud: 162 1355: Baltikum. 72 brev fra Estland, Latvia og Litauen, variert. Gjennomsyn anbefales. Utrop: 400 1356: BDR Tyskland Bundes replublikk i flott Leuchtturm album fra 1980 til 1999 - masse merker men ikke komplett. Utrop: 300, Startbud: 270
1357: BELGIA. Ringperm med mange jernbanemerker fra 40-årene og fremover. Må sees. Utrop: 100 1358: BERLIN, Samling 1948-90. Grunnsamling med bedre rødt overtrykk inkl. toppvalørene, noen klokker og andre mellomdyre. Utrop: 1000 1359: BRAUNSCHWEIG. Mi.1.  Sgr.1852. Prima merke med noe uvanlig linjestpl (S)chroenin(gen).  (Euro 400+) Utrop: 800, Startbud: 720 1360: BRAUNSCHWEIG. Mi.2  2Sgr.1852. Prima merke med større del av blått (Bra)unschw(eig),  (Euro 350) Utrop: 500, Startbud: 450 1361: BRAUNSCHWEIG. Mi7b, 2Sgr 1853 i den vanskelige nyansen. (Euro 220) Utrop: 250, Startbud: 225 1362: BRAUNSCHWEIG. Mi.11A.  Prima attestert Lange BPP. (Europ 70) Utrop: 130, Startbud: 117 1363: BRAUNSCHWEIG. Mi.12A. 3Sgr.1861. Feilfritt merke med flott stpl. (Euro 280) Utrop: 450
1364: BRAUNSCHWEIG. Mi.14A. 1Sgr. med gjennomstukken kant, attestert W.Engel BPP. (Euro 180) Utrop: 300, Startbud: 295 1365: BRD (Vest-Tyskland). Samling 1949-90 overkompl. i album,  fra 1953 kompl. ** -50Pf Heuss. Spesialisert med Heuss Fluor, ,ligg vm. og et stort antall sammentrykk fra hefter. (Mi. Euro ca 3500,-) Utrop: 2000 1366: DDR. Saml. 1949-90 så godt som kompl. +1 album med endel FDC 1950-tallet, Frem til 1959 mest stpl., men blokkene * med klebespor/kleberester, Utrop: 1000, Startbud: 900 1367: DDR (Øst-Tyskland.) Saml. 1945-67 inkl.l noen zoner. Komplett med gode blokker etc, utenom Marx.blokkene,  fra 1949-67 så godt som alt rundstpl., noen få **. Noen zoner er med noe *. Også endel bruksbrev. Også uvanligere ting på tj.merker og rek.sedler Utrop: 1000 1368: Deutsches Reich. Mi.1. 1/4Gr fiolett i meget pent kvalitet. (Euro 140) Utrop: 250, Startbud: 225 1369: Deutsches Reich. Mi.3,6. Den første i par med uvanlig linjestpl. PAPENBURG. Se foto. (Euro 230+) Utrop: 350, Startbud: 340 1370: Deutsches Reich. Mi.8. 2kr rødoransje stpl. Mannheim Bahnhof. Vanskelig merke, feilfritt. (Euro 400) Utrop: 600, Startbud: 540
1371: Deutsches Reich. Mi.11.  18Kr med rettvendt LUX Coburg 10/12 74. Meget sjeldent med denne stempelkvaliteten! (Euro 500) Utrop: 1000, Startbud: 900 1372: Deutsches Reich. Mi.13. 30Gr Innendienst. Uvanlig pent, men dessverre en mindre tynnhet. (Euro 800) Utrop: 500 1373: D.Reich. Mi.13.  Skjevt eller feilfritt, originalgummi med lite klebespor. (Eurp 140) Utrop: 150, Startbud: 135 1374: Deutsches Reich. Mi.21a.  2 1/2Gr. 1872. Omvendt fullstpl. Torgau. Meget pent. (Euro 100) Utrop: 150 1375: D.Reich. Mi.21. 2 1/2Gr. stort brystskjold. Prima på flott brevklipp!  (Euro 100+) Utrop: 100 1376: Deutsches Reich. Mi.66II. 5Mk Reichspost i pen kvalitet. Så godt som alle er med 2 stempelavtrykk. (Euro 500) Utrop: 800 1377: Deutsches Reich. Samling 1872-1923, nær alt stpl. 30 brystskjoldmerker og videre med fargenyanser og de fleste avd. meget fyldig, (Litt bedre merker for Michel over Euro 3000,-) Utrop: 2000, Startbud: 1800
1378: Deustches Reich. Mi.149bII. 80Pf 1921 i den sjeldne gråfiolette nyansen, attestert Fleiner BPP.  (Euro 100) Utrop: 180, Startbud: 206 1379: Deustsches Reich. Mi.178. 10Pf 1922 med det vanskelige vannmerket,  ekthetstattestert Fleiner BPP. (Euro 240) Utrop: 350, Startbud: 650 1380: Deutsches Reich. Mi.213b. 60Pf luftpost i den sjeldne sortaktig røde nyansen, attestert Fleine BPP. Ørl.brekk i 1 tg. (Euro 180) Utrop: 200, Startbud: 495 1381: Deutsches Reich. Mi.334Y. 5Pf Luftpost med liggende vannmerke. Minimalt klebespor, prima. (Euro 120) Utrop: 200, Startbud: 413 1382: Deutsches Reich. Mi.331a  1Mrd/1000M i mørk fiolett farge. (Meget kostbart ekte brukt!!)  (** Euro 250) Utrop: 500, Startbud: 660