PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Kun bilder.

1382: Deutsches Reich. Mi.331a  1Mrd/1000M i mørk fiolett farge. (Meget kostbart ekte brukt!!)  (** Euro 250) Utrop: 500, Startbud: 660 1383: Deutsches Reich. Mi.346Y. 20Pf Luftpost med liggende vannmerke. Lett hengslespor, prima. (Euro 300) Utrop: 500, Startbud: 1375 1384: Deutsches Reich. Mi.423-24+458. Mege pene luftpostmerker. (Euro 155) Utrop: 250 1385: Deutsches Reich. Mi.430-34. Nødhjelpen 1929 i god kvalitet. (Euro 190) Utrop: 350 1386: Deutsches Reich. Mi.438. 2Mk Südamerikafahrt på prima Zeppelinkort til Rio de Janeiro.  (Euro 500) Utrop: 1000 1387: Deutsches Reich. Mi. 438-39. Südamerikafahrt 1930, det første på klipp, det andre med uvanlig bruksstpl.  (Euro 800) Utrop: 1200 1388: Deutsches Reich. Mi.456. 1Mk Polarfahrt, prima postfrisk. (Euro 700) Utrop: 1200
1389: Deutsches Reich. Mi.457. 2Mk Polarfahrt, prima og med noe uvanlig stpl. (Euro 260) Utrop: 500 1390: Deutsches Reich. Mi.458. 4Mk Polarfahrt. Prima, på stort brevklipp med ekstra spesialstpl. ved siden av merket. (Euro 900+) Utrop: 1500 1391: D.Reich. Mi. 496-98. Chicagofahrt 1933 komplett, prima. (Euro 1200) Utrop: 1750 1392: D.Reich. Mi.496-98. Chicagofahrt 1933, prima.  (Euro 1000) Utrop: 1600 1393: Deutsches Reich. Mi. Bl.11. 2 stk. med forskjellige spesialstpl. (Euro 120) Utrop: 180, Startbud: 206 1394: Estland-Latvia-Litauen. Samling 881-2000 i VARIO-perm med kassett. Trolig kompl.? som abonnement, litt usystenmatisk innsatt. Utrop: 600 1395: ESTLAND lett duplisert 1918 - 1942. 171 merker! Fin lot Afa/Michel ca 1200. Utrop: 150, Startbud: 375
1396: Innstikksalbum med ca 750 hovedsaklig postfriske merker inkl. 6 miniark fra Frankrike og noen fra koloniene Utrop: 200 1397: NB!!!! FÆRØYENE. Flott SAFE dualalbum 1975-2006, stort sett kompl. xx + endel ogs stpl. Utrop: 400 1398: Gibraltar. Samling 1896-2001 i egen-montert album m/kassett, Fra 1960 nær alt xx og med høy grad av kompletthet inkl. en mengde miniark. Utrop: 600 1399: GUERNSEY og noe Alderny I album  - meste er postfriskt. Også noe stemplet. Utrop: 200, Startbud: 180 1400: HAMBURG. Mi.1. Ekte utagget m/del av nabomerket oppe. Vanlig bjelkestpl. (Euro 750) Utrop: 750, Startbud: 1010 1401: HAMBURG. Mi.8f, prima stpl. (Euro 100) Utrop: 200, Startbud: 255 1402: HAMBURG. Mi.9, 2 1/2Sch 1864. Helt minimal lukket rift i 1 marg, berører ikke merkebildet. LUX utseende, Signert Lange BPP. (Euro 180) Utrop: 250, Startbud: 225
1403: HAMBURG Mi.17. 7Sch 1864, feilfritt og meget pent merke. (Euro 150) Utrop: 300, Startbud: 750 1404: HAMBURG. Mi.21. 1 1/2Sch 1866. Datert stpl. 1867, pent. (Euro 160) Utrop: 250, Startbud: 225 1405: HANNOVER. Mi.21y Del av pent jernbanestpl.! Feilfritt attestert Pfenninger. (Euro 90+) Utrop: 200, Startbud: 306 1406: Samling Italia postfrisk 1970 til 1995 med 666 merker og miniark + noen få hengslet. Utrop: 400 1407: KROATIA, bare krigsutgaver, 141 merker, 7 miniark. Afa ca 2500,- Utrop: 500, Startbud: 660 1408: LICHTENSTEIN oppsatt på plansjer over 300 merker. Hovedsakelig nyere. Utrop: 200, Startbud: 180 1409: Liechtenstein. Posekartotek med ca 115 pergamynkonvolutter fra abonnement med xx 4-blokker, nesten alle er hjørneblokker med marginal. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Anslagsvis ca 20% med gummiforstyrrelser. Pålydende ca 975chf (Nkr 11.000)! Utrop: 700, Startbud: 748
1410: LUXEMBOURG. Samling 1906-79 i innst.bok, så godt som alt xx. Fra 1944 med en lang rekke kompl. serier inkl bedre. Høy katalogverdi. Utrop: 750 1411: LÜBECK. Mi.9A. 1Sch gjennomstukken kant, korrekt stemplet. (Euro 200) Utrop: 400 1412: SMOM - Malteserordnen samling 1966-86 postfrisk, 300+ merker nær komplett mangler 3 merker og MS Utrop: 200, Startbud: 180 1413: MECKLENBURG-SCHWERIN. Mi.1. 4/4 Sch.1856. Attestert Berger BPP+annnen sigjn. (Euro 160) Utrop: 300, Startbud: 270 1414: MECKLENBURG-SCHWERIN, Mi.3. Rettvendt, blått Rostock-stpl. Feilfritt. (Euro 400) Utrop: 600, Startbud: 763 1415: MECKLENBURG-SCHWERIN. Mi. 6a VI. Stort rammebrudd under M,- liten fotoattest Jäschke-L. Ørliten tynnhet ute i 1 marg. (Euro 600) Utrop: 600, Startbud: 763 1416: NEDERLAND. Flott SAFE dualalbum 1944-76, mest xx + litt stpl. I perioder velfylt. Utrop: 300, Startbud: 270
1417: NEDERLAND i Davo perm med en del innsatte lommer opp til 1990. Tynt i begynnelsen, men flere bra etter hvert. 823 merker, 33 hefter/miniark. Afa 2016 verdi ca, 10.600,- Utrop: 750, Startbud: 675 1418: Nederland - dubletter i 2 album + en eske Utrop: 300, Startbud: 270 1419: OLDENBURG. Mi.2I-2II. 1/30Th 1852. Begge typene i prima kvalitet.  (Euro 155) Utrop: 300, Startbud: 270 1420: OLDENBURG. Mi.3I-II. 1/15 Th.1852.  Den siste med smal marg nede, ellers feilfrie. (Euro 380) Utrop: 350, Startbud: 475 1421: OLDENBURG. Mi.4b. 1/10Th 1852, sitrongul, prima. (Euro 150) Utrop: 250, Startbud: 225 1422: OLDENBURG. Mi.7. 2Gr. 1859, attestert Richter. Feilfritt og pent. (Euro 750) Utrop: 1200, Startbud: 1413 1423: OLDENBURG. Mi.12. 1Gr 186a. Feukfrutt og pent merke. (Euro 220) Utrop: 400, Startbud: 715
1424: OLDENBURG. Mi.15A.  1/3Gr.1862, gjennomstukken kant. Pent og vanskelig utgave. (Euro 240) Utrop: 400, Startbud: 438 1425: PREUSSEN. Mi.7. 2Sgr.1857. LUX nr,stpl 1439. (Europ 110) Utrop: 200, Startbud: 229 1426: SACHSEN. Mi.2. 3Pf, 1851, attestert Richter. Feilfritt. (Euro 120) Utrop: 200, Startbud: 230 1427: SCHLESWIG-HOLSTEIN. Mi.11. 2Sch 1865, ekte brukt i Altona. Meget vanskelig utgave. (Euro 300) Utrop: 500, Startbud: 475 1428: SCHLESWIG-HOLSTEIN. Mi.13-17. Ekte brukte merker, vanskelig serie. (Euro 350) Utrop: 500, Startbud: 450 1429: SCHLESWIG-HOLSTEIN. Mi.22.23,25. Den siste stpl. i Kiel. Vanskelig merker. (Euro 185) Utrop: 250, Startbud: 225 1430: Deustsches Reich. Mi.245. 50M 1922. Prima attestert Fleiner BPP, utrolig vanskelig å finne så flott ekte brukt!  (Euro 150) Utrop: 300, Startbud: 550
1431: SAAR på innstikkskskort med 8 merker. Michel over 100 euro Utrop: 150 1432: THURN&TAXIS. Mi.36. Ekthetsattestert Drahn. Meget sjeldent å finne ekte brukt, dessverre en mindre tynnhet. (Euro 300) Utrop: 300, Startbud: 295 1433: THURN&TAXIS. Mi.47. Nr.stpl. 110 (Friedberg).  (Euro 150) Utrop: 200, Startbud: 255 1434: Vakkert helbrev fra Hamburg til Christiania stemplet KDOPA HAMBURG 10/4 1858. Påskrevet St. Olaf (Dampskip) Utrop: 600 1435: 6 brev fra Østerrike, Tyskland og Frankrike ca 1840-50 årene. Utrop: 300, Startbud: 300 1436: Album med 75 brev, kort fra 1. og 2. verdenskrig og i fra 50 talle Utrop: 300, Startbud: 270 1437: Tyske rike. Tre merker. Utrop: 200, Startbud: 180
1438: 13 Tyske brev/kort med propagandamerker og stempler. Flere bedre, gjennomsyn anbefales. Utrop: 200, Startbud: 180 1439: 2 esker med klipp DDR og Bundespost. Må være 2-3 kg. Meget lavt utrop!!! Utrop: 150 1440: Leuchtturm ark med samlinger fra Bøhmen Und Maren, Generalgouernment, Besettnings soner, Osv. Bør vurderes. Utrop: 1000, Startbud: 900 1441: Tyske Rike opplimt på album ark - Bør vurderes. Mye merker. Utrop: 100, Startbud: 135 1442: Ungarn. Samliing 1900-1988 pent egenmontert i 2 album, fra 1938 med endel miniark inkl. Mi.Bl.20-22 . I peroioder fyldig  samling, vesentlig stpl.  Utrop: 800 1443: Ungarn samling i Schaubek fortrykk til 1967, tynn før 1942 deretter fyldig. Katv. postfrisk ca kr 29.000. inkl. Kjedebro MS 1949 Roosevelt  1947. Bør besiktiges Utrop: 2000 1444: WÜRTTEMBERG. 18kr 1863. Prima, attestert Thoma BPP.  (Euro 500) Utrop: 1000, Startbud: 1600
1445: WÜRTTEMBERG. Mi.2.3,4, den siste i 3 eksemplarer i nyanser.  (Euro 490+) Utrop: 500 1446: WÜRTTEMBERG Mi. 11-12. 1Kr,3Kr.1959. Prima-PRAKT. (Euro 150) Utrop: 300, Startbud: 1585 1447: WÜRTTEMBERG. Mi.18x. 16Kr.1860. Prima. (Euro 150) Utrop: 300, Startbud: 425 1448: WÜRTTEMBERG. Mi. 30-33. 1Kr-9Kr.1865. Renslig og pent for denne ugaven. (Euro 200) Utrop: 350, Startbud: 315 1449: WÜRTTEMBERG. Mi.38-41. Overkomplett serie med nyanser. (Minst Euro 390) Utrop: 500, Startbud: 450 1450: WÜRTTEMBERG. Mi.40-41+43. Fin kvalitet for disse utg. (Euro 160) Utrop: 250, Startbud: 225 1451: WÜRTTEMBERG. Mi.54. 5Mk. 1881 i LUX kvalitet. (Euro 250) Utrop: 400, Startbud: 385
1452: WÜRTTEMBERG.  Lot 58 merker og 1 brev, vesentlig etter 1875, men inkl. Mi.36a.b og 39. Ikke opptalt, må besiktiges. Utrop: 500, Startbud: 450 1453: Østerrike. Mi.11II. 3kr svart, prima merke. (Euro 230) Utrop: 300, Startbud: 345 1454: Østerrike. Mi. 16. 1,05kr blå avisporto. Et uvanlig bredrandet og flott merke! (Euro 700) Utrop: 800, Startbud: 1000 1455: Østerrike. Skoeske med bl.a. 31 prefrimbrev, 4 frankerte brev 1850/60-åra + endel litt senere samt ca. 200 gamle postkort. Utrop: 800, Startbud: 770 1456: Østerrike. Lot 67 forsendelser fra prefrim til halvmoderne, inkl. 2xLombardie&Venezia. Svært variert lot,- bør sees. Utrop: 500, Startbud: 450 1457: FN Wien. 4 innst.bøker+1 FDC-perm+1 Leuchtturm SF-album 2000-2012/merker frem til 2010. Meget høy abo-pris. Utrop: 800 1458: ØSTERIKE i 3 LT album med kassett med datautskrevende sider. Monterte lommer. Tynn i starten men mye utover. Ser postfriskt ut - MÅ VURDERES. Utrop: 1000, Startbud: 800
1459: Europamerker fra 1956-70/80 årene i 2 Leuchtturm almbum. Det meste er stemplet men også noe annet… Utrop: 750 1460: Samlinger FN postfriske i 5 Lindner fortrykksalbum med lommer, bla Usa, Sveits, og Østerike. Ikke så mye merker men ser bra ut! Bare albumene koster mer enn 5000,- Utrop: 600, Startbud: 600 1461: Tykk innstikksbok full av frimerker over 2000 stk. fra bla Falkland, Gibraltar, England, Romania, Luxemburg, Frankrike, Nederland og Vatikanet. Ca 1860-1990. Det meste er stemplet. Utrop: 400, Startbud: 662 1462: Miniark. Innstikksbok med 51 stk. fra mange land, nesten alle xx. Utrop: 200 1463: ANTARKTIS Brev og noen frimerker. Utrop: 200, Startbud: 226 1464: AUSTRALIA, Flott perm med Austr,Antarctic Terr, 1982-2022 trolig kompl. xx + Ross Dep.+litt S.Georgia og en saml. Australia 1913-65, småpent inkl. noen bedre og sammentrykk. Utrop: 750, Startbud: 675 1465: Australlia. Leuchtturm SF-album m/kassett. 1966-86 så godt som komplett. Utrop: 200, Startbud: 455
1466: Brit. Koloner+Nederl. Antiller. 1 fint montert album + 2 innstikksbøker, Vesentlig små kol. bl.a. Tonga, Tristan d,C, Christmas Isl., Cocos Isl. og mange andre. Utrop: 750, Startbud: 750 1467: Brit,Kolonier. Kenya-Ug.-Tang, fra 1903 og fremover, Sarawack 1918-77, Straits Settlements, St.Helena 1880/90 tallet og div. Utrop: 400, Startbud: 451 1468: Burkina Faso til Cook Isl. Monsteralbum + ett med Cuba 1961-2011/velfylt samt et til m/bl.a. noe xx China. Utrop: 500, Startbud: 475 1469: CANADA samling på hjemmelagde datautskrevene ark 1851-1999 - Bør sees! Utrop: 200, Startbud: 180 1470: CANADA inkl. Newfoundland. Canada 1917-77 i spesialalbum, etter 1937 xx og meget godt besatt. Også mye bra før 1937 m/høy katalogverdi, New Foundland fra 1897 med mange meget gode serier. Noen x med litt variabel hengsling, ellers meget bra. (SG £ 5700+) Utrop: 3500, Startbud: 3150 1471: CUBA 2 tykke innstikksbøker med mange merker satt opp som lagerbøker. Bør vurderes. Utrop: 200, Startbud: 310 1472: Filippinene. Samling 1946-92 nesten kompl.  kompl. xx inkl. miniark  i 3 spesialalbum + perm med litt x-xx fra 1935 og fremover og noen 2022. Utrop: 1000, Startbud: 900
1473: FN. Perm med 448 smårk med flaggmotiver! Utrop: 500 1474: Hong Kong. Samling 1880-2000 inkl. Bl.1. Fra 1946 xx inkl. SG171-91- Likeså samling Maldivene 1909-30, alt montert i samme album. Utrop: 900, Startbud: 900 1475: India. Lot med med merker fra India. Utrop: 100 1476: Indiske stater. Tykks spesialalbum. En god del merker. Bl.a. Indore 5R 1927!/liten tynnhet men sjelden. Utrop: 250, Startbud: 225 1477: JAPAN, 3 tykke, flotte Leuchturmpermer m/kassetter. Nyere merker. Besiktige! Utrop: 500, Startbud: 2927 1478: Bri.Kolonier fra Malawi til Zambia med bl.a. Sabah 1964 overtr. xx og Tristan da Cunha fra 1960 og fremover. Utrop: 750, Startbud: 825 1479: WWF (World Wildlife Fund) i 3 album, det ene med kun xx blokker og serier med Fauna, ca.140 miniark og sammentrykk + endel serier. De 2 med FDC og serier. Utrop: 300, Startbud: 270
1480: MOTIV. Sopp. 157 ulike, vesentlig i xx serier + 20 miniark fra mange land. Uvanlig motiv. Utrop: 200 1481: innstikksbok med postfriske miniark motiv katter fra forskjellige land, pål. kr 2700,- + 150 st. merker Utrop: 400 1482: ICARAGUA 1862-1990, samlingen er systematisk satt opp i 2 innstikksbøker. Over 1500 forskj. Merker. Inkl. offsak og portomerker Utrop: 700 1483: Pakistan. God saml. 1947 m/kompl. overtrykkserie og mye frem til 1989. Også noe Norfolk Isl. fra starten til 1987. Utrop: 750, Startbud: 675 1484: Russland/Sovjet i 3 LEUCHTTURM album fra 1960-1980 + en innstikksbik med noe eldre. Ikke komplett men mye merk. Må vurderes. Utrop: 1000 1485: SINGAPORE. Fin samling frem til 1988. Velfylt med mest kompl. serier, Bl.5-6 og 8 senere blokker, Utrop: 500 1486: 6 brev sendt fra Sovjetunionen til Norge. Utrop: 200
1487: Sovjetunionen-Russland.  Bortimot komplett samling 1961-2020 i 3 album+uåpnede årgangspakn. Et par årganger stpl., ellers trolig alt xx. Inkl. den sjeldne OL-blokken 1964. Utrop: 6000 1488: Turks Caicos øyene 114 postfriske merker kv. ca kr 1.350,-, 1967-1980 +7 hengslet Utrop: 100, Startbud: 90 1489: USA. Samling xx fra 1934-1990 i eldre Schaubek-album+ny Leuchtturm SF-album fra 1960. Noen få * før 1934. Meget fyldig og i perioder komplett. Utrop: 750 1490: Walt Disney. Pent monterte serier fra mange land i fin perm med kassett. Utrop: 200, Startbud: 180 1491: World Wildlife Fund. 1 tykk perm 1986 med xx og FDC med fauna-motiver. Utrop: 150 1492: YEMEN. Saml. 1930-60-tallet. Endel uvanlig utgaver. Også litt Aden m/områder, Utrop: 250, Startbud: 225 1493: Engelske Kolonier i innstikksbok - mest postfriske. Mye merker - nyere. Utrop: 750
1494: Tykt Schaubek - oversjø - Engelske kolonier + en del annet. Mange land - Bør sees! Utrop: 500, Startbud: 1700 1495: 16 siders innstikksbok full av Disney postfriske merker. Cirka 500 merker Utrop: 200 1496: 10 miniark/blokker av president John F. Kennedy fra diverse land. Utrop: 150, Startbud: 135 1497: 2 innstikksbøker med bla merker fra Norge og polen, samt motivmerker m.m. Mye billig. Utrop: 150, Startbud: 135 1498: Land fra P-Z montert i 7 album, vesentlig etter 1950 men også noen eldre. Russland meget fyldig frem til 1990, Mye Togo, småpent Sveits og noe fra alle mulige områder. Utrop: 1750, Startbud: 1225 1499: Miniark. 3 dels tykke bøker med mellom 300/400 miniark, småark og sammentrykk fra en lang rekke land + diverse annet. MÅ BESIKTIGES! Utrop: 750 1500: Sverige. Fac.54x2+58 på meget pent verdibrev fra Örsjö 1.6.1897. Noe uvanlig sted. Også et rek til Sveits med Fac,56x2. Utrop: 100
1501: Telekort 36 stk , de fleste fra Norge brukt og ubrukt , bra kvalitet Utrop: 100, Startbud: 90 1502: Myntbrev nr. 121 fra SMH med 925 sølvmedalje Utrop: 100, Startbud: 175 1503: Gullmynt nr 1 OL Lillehammer 1994 , 1500 kroner 1991 GULL (1/2 oz gull) i orginal eske m/sertifikat  proof Utrop: 8000, Startbud: 10650 1504: Australia 200 dollars 1993 GULL , sett med 2 sølvmynter og 1 gullmynt fra Atlanta OL 1996 , ligger i orginal eske ,  proof Utrop: 7000, Startbud: 10800 1505: Bysantinsk Constantine X Ducas 1059-1067 GULL (741) 4,35 gram  kv 01 , flott ekemplar # Utrop: 6000, Startbud: 7250 1506: Canada 175 dollars 1992 GULL , sett med 2 sølvmynter og 1 gullmynt fra Atlanta OL 1996 , ligger i orginal eske ,  proof Utrop: 7000, Startbud: 10800 1507: India , Fanam Gull  kv 01 Utrop: 250, Startbud: 391
1508: Russland 2 rubler 1718 GULL , meget sjelden mynt  kv 1/1+ monteringsspor Utrop: 11000 1509: Russland 50 rubler 1995 GULL Nansen (8,75 gram)i kapsel  proof Utrop: 4500, Startbud: 6000 1510: Salemon Island 10 dollars 2005 GULL  proof Utrop: 700, Startbud: 950 1511: 10 kroner 1964 jubeleum , 17 stk i varierende kvalitet Utrop: 2500, Startbud: 2350 1512: 10 kroner 1964 (2 stk) + 2 stk 1 oz medaljer (Leve Norge) Utrop: 500, Startbud: 760 1513: 25 kroner 1970 jubeleum i rull med 20 stk i pen kvalitet Utrop: 4000, Startbud: 3800 1514: 50 kroner 1978 jubeleum i rull med 20 stk i pen kvalitet Utrop: 4000, Startbud: 3800
1515: 100 kroner 1982 jubeleum i rull med 10 stk i pen kvalitet Utrop: 1800, Startbud: 1820 1516: OL Lillehammer 1994 , sølvpar nr 1 i orginal eske m/sertifikat  proof Utrop: 300, Startbud: 352 1517: OL Lillehammer 1994 , sølvpar nr 2 i orginal eske m/sertifikat  proof Utrop: 300, Startbud: 352 1518: Komplett sett med sølvmynter i orginal eske fra OL Lillehammer 1994  proof Utrop: 1800, Startbud: 2500 1519: 50 kroner 1995 Frigjøringen i orginal eske m/sertifikat  proof Utrop: 100, Startbud: 130 1520: 100 kroner 1999 Tusenårsmynten i orginal eske  proof Utrop: 300, Startbud: 270 1521: 100 kroner 2001 Nobel (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270
1522: 100 kroner 2003 Hundreårsmarkeringen jordbruk (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1523: 100 kroner 2003 Hundreårsmarkeringen jordbruk (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1524: 100 kroner 2004 Hundreårsmarkeringen olje (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1525: 100 kroner 2004 Hundreårsmarkeringen olje (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300 1526: 100 kroner 2004 Hundreårsmarkeringen olje (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1527: 100 kroner 2004 Hundreårsmarkeringen olje (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1528: 100 kroner 2005 Hundreårsmarkeringen data (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300
1529: 100 kroner 2005 Hundreårsmarkeringen data (1 oz silver) i myntbrev  proof  # Utrop: 300, Startbud: 270 1530: 2 Mark 1662 (NMD 162 B)  kv 1+ Utrop: 4500 1531: 2 Mark 1664 (NMD 164)  kv 1+  , kantmerke Utrop: 2500, Startbud: 3720 1532: 4 Mark 1683  kv 1+ Utrop: 7500 1533: 4 Mark 1725  kv 1/1+ , tiltelende  # Utrop: 3000 1534: Speciedalern 1794 NMD 14 EX: Meyer Eek A/S (994) kv 1+ # Utrop: 25000, Startbud: 28000 1535: 1/2 speciedaler 1821  kv 1/1+ , liten blankett sprekk Utrop: 6000
1536: 1 Speciedaler 1848 Ex. OMG  kv 1+/01 # Utrop: 12000 1537: 1 Speciedaler 1857 Ex. OMG  kv 1+/01 # Utrop: 12000, Startbud: 10800 1538: 1 skilling 1812  kv 1+/01 Utrop: 150, Startbud: 176 1539: Skilling lot med 40 stk småskilling , MÅ SES Utrop: 500, Startbud: 522 1540: 1 skilling dansk 1812  kv 1/1+ Utrop: 100 1541: 2 skilling 1650  kv 1 Utrop: 500, Startbud: 700 1542: 2 skilling 1664  kv 1 , gulfarget Utrop: 400, Startbud: 385
1543: 2 skilling 1706  kv 1- Utrop: 200 1544: 2 skilling 1710  kv 1 Utrop: 350, Startbud: 315 1545: 12 skilling 1845  kv 1+ Utrop: 400, Startbud: 574 1546: 12 skilling 1856  kv 1+ Utrop: 300, Startbud: 451 1547: 24 skilling 1845  kv 1+/01 # Utrop: 1750, Startbud: 1575 1548: 24 skilling 1845  kv 1/1+ Utrop: 800, Startbud: 950 1549: Komplett serie Oscar II 1 ører 1876-1902 , med den sjeldne 1885 , v.kv MÅ SES  # Utrop: 1000, Startbud: 2100
1550: 1 øre 1914  kv 0/01 Utrop: 150, Startbud: 160 1551: 5 øre 1941 , 1942 jern , 1958 og 1 krone 1950 , pene mynter.  Kv 01-0 Utrop: 500 1552: 25 øre 1943 zink og 1944 zink  kv 01-0 Utrop: 300, Startbud: 295 1553: 50 øre 1899  kv 1+ , pen # Utrop: 700, Startbud: 850 1554: 50 øre 1900  kv 1 Utrop: 200, Startbud: 230 1555: 50 øre 1901  kv 1/1+  # Utrop: 200, Startbud: 230 1556: 1 krone 1879  kv 01 , mørk tiltalende # Utrop: 10000
1557: 1 krone 1892  kv 1/1+  # Utrop: 900, Startbud: 1001 1558: 1 krone 1901  kv 1/1+  # Utrop: 900, Startbud: 1096 1559: 1 krone 1914  kv 1+  # Utrop: 200 1560: 1 krone 1915  kv 01 , pen # Utrop: 300, Startbud: 270 1561: 1 krone 1916  kv 1+/01 # Utrop: 500 1562: 1 krone 1917 og 1 kroner 1958--1966 ( 9 stk)  v.kv Utrop: 300, Startbud: 300 1563: 1 krone 1917  kv 1+/01 # Utrop: 200, Startbud: 230
1564: 1 krone 1946  kv 0 , nydelig  # Utrop: 150, Startbud: 135 1565: 1 krone 1949  kv 0  # Utrop: 150, Startbud: 135 1566: 1 krone 1950  kv 0 , flott mynt  # Utrop: 150, Startbud: 135 1567: 1 krone 1951 m/hull  kv 0  # Utrop: 150, Startbud: 135 1568: 2 kroner 1888  kv 1/1+ , tiltalende # Utrop: 15000, Startbud: 15000 1569: 2 kroner 1897  kv 1+ Utrop: 2500, Startbud: 2250 1570: 2 kroner 1898  kv 01 , flott regnbue toning # Utrop: 10000
1571: 2 kroner 1900  kv 1/1+ # Utrop: 800 1572: 2 kroner 1906 Stort Skjold  kv 0 , nydelig glans # Utrop: 1750 1573: 2 kroner 1906 Stort Skjold  kv 01 , flott patina # Utrop: 500 1574: 2 kroner 1907 Gevær  kv 01 , pen med myntglans  # Utrop: 6000 1575: 2 kroner 1914 Mor Norge  kv 01 , pen # Utrop: 500 1576: 2 kroner 1914 Mor Norge  kv 1/1+ Utrop: 200, Startbud: 180 1577: 2 kroner 1915  kv 1+/01 Utrop: 300, Startbud: 370
1578: 20 kroner 2016  proof , spesialpakket av Norges Bank i eske m/sertifikat  # Utrop: 250, Startbud: 225 1579: Orginal ruller 5 kroner 1982 , 1992 (2 stk) , 1 kroner 1991 , 1992 (2 stk) Utrop: 500, Startbud: 572 1580: Lot med 40 ruller med 5 øre 1982 i orginal embalasje Utrop: 200, Startbud: 180 1581: Norwegian Heritage proof coin collection 1999  proof Utrop: 200, Startbud: 639 1582: Myntsett samling fra 1974-2009 , ser ut som alle er i prima kavalitet . MÅ SES Utrop: 2000