PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Kun bilder.

402: 20. Liten konvolutt fra Christiania 1/6 1876 til Tyskland. Ankomsstempel på baksiden. Utrop: 1000, Startbud: 1100 403: 21 I - 7 skillingvakkert blekk kryss Utrop: 200, Startbud: 770 404: 21 II - 7 skilling prima postfrisk 6 blokk med hj. marginal.  Hk 10.800,- Utrop: 1500, Startbud: 5362 405: 21 II - Meget velsentrert fargefriskt postfrisk merke. Prakt/Lux for utgaven! (Hk 1.800,-) Utrop: 800, Startbud: 720 406: 21II. 7 sk. posthorn. Prima postfriskt.   (HK 1800) Utrop: 600, Startbud: 600 407: 21 II. Noe tungt henglset, ellers fint utseende. Utrop: 100, Startbud: 90 408: 21 III - Prima fargefriskt postfrisk merke. Prakt for utgaven! (Hk 2.200,-) Utrop: 1000, Startbud: 1155
409: 21III. Noe skjevt ellers prima postfriskt. (HK 2200) Utrop: 600, Startbud: 649 410: 16 IIb, 2x 21. på Brev fra Christiania 31-12-74 til Frankrike, til Point de Bordes. transitt stpl  LAVARDAG 6 JAN 75 bak.  Utrop: 1000, Startbud: 1550 411: Plansje med 12 merker - alle med vakre stempler. - God kvalitet med god info. Utrop: 300, Startbud: 565 412: 22 - 1 øre skravert i prima postfrisk 4-blokk.Hk 500,- Utrop: 150, Startbud: 135 413: 24 Ia - Prakt velsentrert fargefriskt merke tilnærmet uten lim. Vm. 6. (Hk 925,-) Gunstig utrop! Utrop: 250, Startbud: 250 414: 24 Ia - Nær Prakt Chistiania Bypost. 8/1-79. Utrop: 150, Startbud: 135 415: 24 Ib. Pent fullstemplet Chr Byp. 3/12-77. HK 700,-. Utrop: 400, Startbud: 360
416: 24 Ib. Pent merke i den lysende blå nyansen stempelet Christiania 5/11-80. Utrop: 300, Startbud: 270 417: 24 IIa. Fargefriskt merke, signert FCM. Kopi av attesten. Utrop: 100, Startbud: 90 418: 24 IIb. Prakt/lux Christiania 30/5-79. Vanskelig. Utrop: 700, Startbud: 700 419: 24 IIb. Lux Chra. Byp. 7/12-80. Utrop: 300, Startbud: 730 420: 24 IIIaa - Pent ubrukt fargefriskt merke med et svakt hengselspor. (Hk 2.900,-) Forsiktig utrop! Utrop: 750, Startbud: 1350 421: 24. Oppfrankert brevkort til England stemplet Krania - Randsfjordbanen 28/12 1878. Utrop: 200, Startbud: 200 422: 25 Ix. Nær postfriskt merke med kun skygge av hengsel. Sjeldent merke. HK 3400,-. Utrop: 1500, Startbud: 2950
423: 25 Iy - Velsentrert meget fargefriskt ubrukt merke. (Hk 1.300,-). Gunstig! Utrop: 500, Startbud: 1302 424: 25 II. Fullstemplet Ofoten 28/2 1882. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300 425: 25 Iy. Prakt Tromsø 3/7 1880. Utrop: 100, Startbud: 90 426: 25 Iy. Lux Rørosbanen 24/10 1880.  Utrop: 100, Startbud: 100 427: 25 Iy. Prakt Tvedestrand 5/10 1879. Utrop: 100, Startbud: 90 428: 25 Iy. Lux Onsø 7/5 1880. Utrop: 100, Startbud: 204 429: 26. Lux sentrering og tagging, minimal hengselsrest.  Utrop: 300, Startbud: 295
430: 26. Pen, liten konvolutt til Sverige fra Lillehammer 19/11 1878. Utrop: 300 431: 26 - 12 øre skravert på brev stpl Christiania 15-IX-89, sendt til Kjøbenhavn  # Utrop: 300 432: 23(2), 24(2), 26(2). Rekommandert brev til Sveits med fargerik frankatur stemplet Christiania 20/3-82 med etikett Vom Ausland uber Kiel-Hamburg, to transitt- og ankomststempel bak. Nk Postal 6500,-. Utrop: 3500 433: 27. Pent merke med god sentrering og tagging. Limrester. Hk 3300,- Utrop: 600 434: 27. 20 øre skravert ubrukt. Pent hengslet merke. (3300) Utrop: 500 435: 28. Fullstemplet Hønefos 3/7 1879. Utrop: 300, Startbud: 300 436: 29a. Fargetypisk merke stemplet Christiania 17/2-83. HK 1700,-. Utrop: 800
437: 29a - 35 øre sjøgrønn rettv. stpl VÆRDALEN 19/3-1884 - Pent merke. # Utrop: 500 438: 29a. Pent merke stemplet Sandtorv 8/12 1881. Utrop: 350, Startbud: 315 439: 29a. Pent lettstemplet merke. HK 1700,-. Utrop: 350 440: 29b. Lux Odnæs 7/3-92. Uvanlig dyp og fin farge.  Utrop: 200, Startbud: 180 441: 30. Prakt Rakkestad 10/11 1893. Utrop: 100, Startbud: 90 442: 29, 30, 31. Komplette typesett av 35, 50 og 60 øre. Utrop: 300, Startbud: 781 443: 31. Prakt/lux Bergen 12/9-87. Vanskelig. Utrop: 200
444: 32. Prima postfriskt merke, sentrert venstre. HK 1500,-. Utrop: 400, Startbud: 435 445: 32. Fullstemplet Kristiania 22/4-03. Utrop: 100 446: 32/72. 9 merker med større deler av det 3-kantede Kristiania Pakkepost Betalt,, derav 5 grovtaggede 35ø/50ø. Utrop: 200, Startbud: 326 447: 34. 2kr Oscar. Prima postfriskt.  (HK 1800) Utrop: 600, Startbud: 670 448: 34. Lux Christiania 26/8-85. Utrop: 300, Startbud: 270 449: 37 I. Sidevendt fullstp LILLESAND 20/4-18?. Utrop: 100, Startbud: 110 450: 38 yX. Lettstp 10 øre m vm i st.3. Uttalese Enger. Sjelden. Hk 4000++ # Utrop: 1500, Startbud: 2090
451: 39 Y. Friskt merke med lett hengsel. Utrop: 400, Startbud: 360 452: 40 I aY. Ultramarin 20 øre med rettvendt del av ?STRAND 9/7-1885. Sentralt vm.I, st.1. Hk(2600). Utrop: 800, Startbud: 720 453: 40 Iay. Pent merke med vm 1 , st1. HK 2600,-. Utrop: 750, Startbud: 725 454: 40 IIbx. To pene merker stemplet Christiania. Utrop: 200, Startbud: 205 455: 40 II byY. Prøyssisk blå 20 øre med rettvendt del av CHRISTIANIA. Vm.I, st.7. Utrop: 400, Startbud: 410 456: 39-40. 6 pene merker. Utrop: 800 457: 14 merker fra 21mm-serien. Utrop: 500
458: 42 II. Regummiert merke. Ustemplet Utrop: 200 459: 42. Oppfrankert brevkort til Berlin fra Bergen 27/1-86. Utrop: 200 460: 42 II. Liten konvolutt sendt lokalt stemplet Chra Byp. 20/1-87. Luksuskvalitet! Utrop: 200, Startbud: 180 461: 42. Praktbrev sendt lokalt stemplet Chra Byp. 7/8-85. Utrop: 100, Startbud: 100 462: 42 Ia. Pent lokalbrev stemplet Chra Byp. 19/1-86. Utrop: 100 463: 42 Ib. Pent lokalbrev stemplet Chra Byp 26/2-86. Utrop: 100 464: 43- Meget pent ubrukt merke med origialgummi. Meget god farge og tagging. (Hk 1.350,-) Utrop: 500
465: 43 aX - 10 øre 21mm Prima postfrisk. Hk 7000,- Vanskelig merke postfriskt. # Utrop: 4500, Startbud: 6512 466: 43. Pen trestripe stemplet Christiania 23/9-85 og et singel merke på brevstykke stemplet Ringsager 16/1 1888. Utrop: 150 467: 43. Trestripe stemplet Hemnæs i Helgeland 8/12-87. Nedre høyre hjørne noe rundt. Utrop: 150 468: 43. Pent håndskrevet Kjelvik. Ikke registrert i Postal II. Utrop: 400 469: 43 bx. Fullstemplet Vikersund 1/5-86.  Utrop: 100, Startbud: 179 470: 43. Helbrev stemplet Sydbanen 20/3-84 sendt til Fredrikstad.  Utrop: 100, Startbud: 90 471: 25 III, 43. To pene brev hvorav et sørgebrev. Brevet med NK 43 stemplet Nordre Aurdal. Utrop: 200, Startbud: 200
472: 44. Pent merke med nær fullstempel Aalesund 23/8-84. Utrop: 1000, Startbud: 1000 473: 44. 12ø mattgrønn. Prima merke, nær fullstpl. Langesund 29VIII84. Uvanlig. (HK 2800) Utrop: 900, Startbud: 810 474: 44. Prakt/lux Trondhjem 17/5-84. Utrop: 750, Startbud: 675 475: 44 - 12 øre mattgrønn stpl del av Chr Utrop: 600 476: 45 I. Lux hullstempel Brækkebygden 25/11-85. Meget sjeldent stemplel, 7 pkt iflg Postal. Utrop: 500, Startbud: 1961 477: 45 II. Prakt/lux Tomter 1/11-85. Noe uryddig tagging. Utrop: 100, Startbud: 145 478: 43, 46 på 30 øres bankobrev stpl CHRISTIANIA 30-X-86, sendt til Bjørgen. Vakere lakk segl bak. # Utrop: 600
479: 47. Bra lot 8 fargefriske 25 øre 1884 med et rundstp. Hk(1840). Utrop: 400 480: 47 - 25 øre PRAKT stpl BJERKAKER 3/11-1884 (6 Pkt) Utrop: 200 481: 47. Prakt/lux Bergen 11/10 1884. Utrop: 200 482: 47. Praktstp HAMAR 13/9-1885. Litt snau venstre side. Utrop: 100 483: 47 - 25 øre LUX stpl EGERSUND 13-II-89 # Utrop: 100 484: 47. Lux Christiania 10/12-86. Utrop: 100 485: 47 - PRAKT stpl TRONDHJEM 23 IV 87 Utrop: 100, Startbud: 90
486: 48 II. Fireblokk luksusstemplet Gjøvik 22/5-34. Utrop: 200, Startbud: 180 487: 48. 3 pene ubrukte 2 øre på 12 øre i sterkt varierende farger. Den oransjebrune har noe forskjøvet overtrykk. Utrop: 100, Startbud: 100 488: 49-55. 29 merker med 20mm-serien. Utrop: 400 489: 49 II, 60. Brev stemplet Hønefos 5/1-96 med trestripe 3 øre (et merke med rundt hjørne). Utrop: 200, Startbud: 180 490: 49 II. 6 enkeltmerker, 2 par og en firestripe. Utrop: 250, Startbud: 225 491: 49, 50. 7 eks NK 49 og 5 eks NK 50. Utrop: 200 492: 50 b+c. Fire postfriske 50c og tre 50b med oppgitte typer og plateposisjoner. Utrop: 400
493: 50. 2 øre nøttebrun med stående vm pluss 2 øre oransjebrun. Utrop: 100 494: 50 a. Prima åtteblokk i den nøttebrune nyansen. Facit= 10.000,-. Utrop: 1500 495: 50 a. Prima postfrisk fireblokk, Nøttebrun - sjelden. Facit=8000,-. Utrop: 800, Startbud: 1023 496: 50. 2 trestriper, en fireblokk og et brev. Fireblokken med et rundt hjørne. Utrop: 300, Startbud: 300 497: 50. 5 enkeltmerker i den mørkenyansen - nøttebrun. Et merke er ustemplet og et merke med rundt hjørne. Utrop: 300 498: 50b. Komplett typesett, et par og noen merker med platefeil. Tilsammen 16 merker. Utrop: 300, Startbud: 270 499: 50. 12 merker på albumark med typeoppsett, platefeil etc.  Utrop: 200, Startbud: 180
500: 51 IIb. Pent merke med VM 1 i stlling 2. Utrop: 600 501: 51 IIb og IIc. Et merke IIb, tre IIc og et brev.  Utrop: 600, Startbud: 600 502: 51 IIc - Type 3. Meget vakker 3 øre med et lite hengselspor. Flott kvalitet! Utrop: 500, Startbud: 700 503: 51 IIc. Komplett typesett 1-4.  Utrop: 400, Startbud: 360 504: 51 III. Pen trykksak sendt lokalt i Kristiania. Utrop: 100, Startbud: 100 505: 51 IIIa - Type 3. Fargefriskt velsentrert merke med en mulig hengselskygge. Vakker! Utrop: 500, Startbud: 522 506: 51 IIIa - Pent ubrukt merke med god tg. (Hk 900,-) Utrop: 300
507: 51 III- IV. 11 enkeltmerker og et pent brev. Utrop: 300, Startbud: 395 508: 51 IV. 6 enkeltmerker og to brev. Utrop: 200, Startbud: 605 509: 51 IVa - Type 1. Pent ustemplet merke med en noe uvanlig type!! Utrop: 400, Startbud: 424 510: 51 IVAb - Pent ubrukt merke. (Hk 900,-) Gunstig! Utrop: 300, Startbud: 270 511: 50 (2) og 51 IV. Brevkort til Sveits stemplet Bergen 1/12-94.  Utrop: 200, Startbud: 355 512: 51 IVAa - Type 2. Velsentrert fargefriskt merke. Meget pent1_  Utrop: 300, Startbud: 270 513: 52 I - Fargefriskt pent ubrukt merke. (Hk 850,-). Gunstig utrop! Utrop: 350, Startbud: 1000
514: 52 I. 5 øres helsakkonvolutt oppfrankert med 5 øre 20 mm stemplet Christiania 28/12-87. Utrop: 200 515: 52 I. Fire brev hvorav et lokalbrev. De øvrige er med par. Utrop: 200, Startbud: 180 516: 52 III. Tre merker og et brev. Utrop: 100, Startbud: 100 517: 52 IIb - Velsentrert fargefriskt pent ubrukt merke. (Hk 1.900,-) Utrop: 750, Startbud: 675 518: 52IIb. 5ø 20mm. Postfriskt merke, litt skjevt ellers prima. (HK 4000) Utrop: 1200, Startbud: 2200 519: 52 IIb. 6 merker med varianter, ett med variant Noroe og fem merker med retusjer. Utrop: 300, Startbud: 270 520: 52 IIc - Pent ubrukt merke med od farge. (Hk 575,-). Utrop: 200, Startbud: 553
521: 52 IIb/c. Oppfrankert på brevkort til Tyskland stemplet Christiania 13/12-90 Utrop: 100 522: 52 IIa - Meget velsentrert fargefriskt ubrukt merke. Prakt for utgaven. (Hk 1.000,-) Utrop: 400, Startbud: 550 523: 52 IIb/c. 8 enkeltmerker og et brev. Et merke med Variant 5-tall på hjul.  Utrop: 400, Startbud: 360 524: 52 IIIb - Type 7. Pent ubrukt merke. (Hk 650,-) Utrop: 250, Startbud: 225 525: 52 IV. 5 enkeltmerker og et lokalbrev. Utrop: 100, Startbud: 90 526: 52 IV - Fargefriskt ubrukt merke!  Utrop: 100, Startbud: 90 527: 53 I - Type 2. Postfrisk merke, meget fargefriskt. Ubet. min. knekk på hj. tg, nær usynlig.  Attest Enger. (Hk 19.000,-) Utrop: 8000, Startbud: 7200
528: 53 I. Velsentrert merke med tynn flekk og en liten bøy, synlig foran. HK 3500,-. Utrop: 400 529: 53 I. Luksus Christiania 29/1-87. Utrop: 200, Startbud: 180 530: 53 II. Prakt/lux Indset 29/3-87. 8 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 360 531: 53 II. 13 enkeltmerker og brev. Utrop: 300, Startbud: 270 532: 53 II. Prakt/lux Nordlands Amb. Postexpd. 10/1 1887. Utrop: 200, Startbud: 180 533: 53 IIa. Tre posisjonsbestemte merker med platefeil. Noen mindre taggeanmerkninger. Utrop: 200, Startbud: 180 534: 53 IIa. Fullstemplet hullstempel Ibestad 5/10-86. Utrop: 100, Startbud: 100
535: 53 II a, t.3a. Praktstp SKIEN 16 VI 87. Utrop: 100, Startbud: 100 536: 53 IIIc - Prima ustemplet merke. Prakt/Lux  for utgaven! (Hk 650,-) Utrop: 300, Startbud: 1100 537: 53 IIa-c. 18 merker og to brev satt opp som typesett og noen varianter. Utrop: 300, Startbud: 324 538: 53 IIIc. Pen ubrukt 10 øre. Liten papirrest på baksiden brukt som hengsel, forøvrig fin gummi. (650) Utrop: 150, Startbud: 282 539: 53 III a, t.4. Kraftig sentrert hj.1. Luksusstp PORSGRUND 23X88. Utrop: 100 540:  53 III c. Nær komplett opplating montert i 25-blokker på innstikksark. I alt 173 korrekte primær-posisjoner og 11 ekstra mrk med registrerte oppgraveringer, bl.a oppgr museøre. Alle pent stp. Bl.a 5 par som dekker flere pos uten feil. Utrop: 2000 541: 53 IIIc. 6 merker med NK varianter og noen retusjer, inkl Museøre oppgravert.  Utrop: 600
542: 53 IIIc - Type 4. Lux Leganger 7/5-90. Kan vanskelig bli bedre! Utrop: 300, Startbud: 425 543: 53 IV. Pent sørgebrev til Sverige stemplet Gausdals Høifjellsanatorium. Utrop: 200, Startbud: 301 544: 53 IV. Typesett blokk A og B. Flere pene stempler inkl lux. Utrop: 200, Startbud: 226 545: 53 IVa. Velsentrert merke, en kort tagg nede. Noen matte flekker, ingen rester etter hengsel. Utrop: 800, Startbud: 1100 546: 53 IV c. Nær komplett opplating montert i 25-blokker på innstikksark. I alt 177 korrekte og rundstp posisjoner. Klare kjennetegn på ØRF og sprukket plate. Sjeldent tilbud i denne nyansen. Kat.pris 18.000. Utrop: 4000, Startbud: 4000 547: 53 IVc - 10 øre 20mm PRIMA postfrisk. Hk 6.000,- Vanskelig merke. # Utrop: 3000, Startbud: 7438 548: 53 IVc. Syv merker i nær komplett typesett og et merke med variant Ekstratype 2 med et litt rundt hjørne. Utrop: 200, Startbud: 180
549: 53 VI - Meget pent merke  med full originalgummi. Attest. Utrop: 500, Startbud: 450 550: 53 VI - Prima ubrukt merke. (Hk 550,-) Utrop: 250, Startbud: 225 551: 53 VI. Fullstemplet Aalhuus 12/4 1893. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 180 552: 53 VI. Brev stemplet Røst 28/3 1891 til Bodø. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 200, Startbud: 220 553: 53 VI - Pent ubrukt merke ( Hk 550,-) Utrop: 150 554: 53 VI - Lux Porsgrund 19/1-92. Meget fint! Utrop: 150, Startbud: 150 555: 53 VI. 10 øre ubrukt med stor hengselrest. Utrop: 150, Startbud: 150
556: 53 VI. Brev stemplet Kvande 1/7-92.  Utrop: 100 557: 53 IVc Pent håndskrevet Kjelvik 29/10. Ikke registrert i Postal II. Utrop: 300 558: 53 II. Velsentrert postfriskt merke. Rift i høyre side, samt en liten bøy som kun sees fra baksiden. (HK 24000,-). Utrop: 500, Startbud: 825 559: 53 VII - Type 1. Velsentrert fargefriskt ubrukt merke. Luxus kvalitet! Utrop: 300, Startbud: 1200 560: 53 VII. Prakt Klep 3/8 1894. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 100 561: 53 VIII, 58. Bancobrev til Bodø stemplet Skjoldehavn 8/3 1894. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 500 562: 53 VIII. 9 enkeltmerker og et brev.  Utrop: 300
563: 54 I - Luxus Hæskestad 17/5-87. Fantastisk kvalitet! Utrop: 400, Startbud: 479 564: 54 I. Plansje med 17 merker, flere riktig så fine. Utrop: 300, Startbud: 270 565: 54 I. Rettvendt fullstempel Øre 16/6-87. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200 566: 54 I. Rettvendt fullstempel Stavanger 12/5-87. Utrop: 100, Startbud: 90 567: 54 I, t.2. Praktstp BARDO 16VII87 på 20 øre. Utrop: 100 568: 54IIa. 20ø 20mm. Et ørlite klebespor, prima. (HK 1200) Utrop: 300, Startbud: 1530 569: 54 IIa. 14 merker på albumark med platefeil på typene 2 og 3. Utrop: 100, Startbud: 264
570: 54 IIe. Prakt/lux Christiania 31/10-90. Utrop: 200, Startbud: 180 571: 54 III t3. Prakt Tromsø 21/11-92. Pent for utgaven! HK 500,-. Utrop: 300, Startbud: 300 572: 54 III t2. Pent fullstemplet eksemplar. HK 500,-. Utrop: 200 573: 54 III, t1. Fullstemplet Drammen 13/8-91. Utrop: 100 574: 54 III. Prakt/lux Christiania 19/3-91, samt liten del. Utrop: 100 575: 54 IV. Prima ustemplet merke.  Utrop: 300, Startbud: 950 576: 54 IV. Luksus Kristiania 25/7-92. Perfekt stempel. Utrop: 200, Startbud: 230
577: 54 V. Komplette sett fellingstyper og vannmerkestillinger på 8 merker. Utrop: 100, Startbud: 100 578: 54 I-V. Komplette typesett med alle farger på plate II. Kun 1 stk IIb og med feil er ikke medtalt. (HK ca 4000,-) Utrop: 1000, Startbud: 1045 579: 54. Lot med 56 merker fra ulike plater, inkl et ustemplet merke og flere med pene stempler. Utrop: 750, Startbud: 725 580: 52-54. 9 merker med pene stempler. Utrop: 300 581: 55 - Luxus Svolvær 22/4-98. Meget flott merke! Utrop: 300, Startbud: 600 582: 55. Luksus Kristiania Pakkepost 2/4-98.  Utrop: 200 583: 55. Retusjert under lille 25. Pos v20. Utrop: 100
584: 55, t.6. Praktstp GRIMSTAD 1IV98 på 25 øre. Blå strek nederst. Utrop: 100 585: 56A. 3ø fintagget antikva Centraltr. Litt skjevt ellers prima, postfriskt. (HK 12500) Utrop: 4000, Startbud: 5000 586: 56. Prakt Kristiania 21/4-94. Vanskelig. Utrop: 100, Startbud: 176 587: 56 A - 3 øre posthorn - PRIMA POSTFRISK. Hk 12.500,- Sjelden og se! # Utrop: 7500 588: 57. Pent ustemplet merke. Hk 2300,- Utrop: 750 589: 57. Ustemplet merke. Noe krakkelerning i mimet. Utrop: 500 590: 57. Luksus Chra-Bergen 22/5-95 i blålig farge. Utrop: 150
591: 57. Fullstemplet Sopnæs 18/9 1895. 5 pkt. Utrop: 100 592: 58B. 20 øre grovtagget ubrukt. Meget pent og vanskelig merke. Utrop: 1250, Startbud: 2695 593: 58. Albumark med 25 merker sortert på de fire fellingstypene. Utrop: 750 594: 59 - 1 øre grovtagget PRIMA POSTFRISK Hk 375,- # Utrop: 150, Startbud: 135 595: 60. Prakt Christiania 30/11-95. Utrop: 100, Startbud: 110 596: 61 t. 2. Brev med par type 2 stemplet Kristiania til Volden.  Utrop: 250 597: 61 X. 7 pene merker og et par. Noen oppgraveringer. Utrop: 100, Startbud: 90
598: 61. Luksusbrev stemplet Kristiania 31/12-95 sendt lokalt. Utrop: 100, Startbud: 90 599: 61 X, t.1. - 5 øre PRIMA POSTFRISK. Vanskelig merke. # Utrop: 1500, Startbud: 1705 600: 63. 16 merker som blandt annet viser en del platefeil. Ett ustemplet merke uten lim. Utrop: 750, Startbud: 675 601: 64. Meget velsentrert merke. Kun små skygger etter hengsel. Hk 3600,- Utrop: 1000 602: 56-64. Komplett serie Centraltrykkeriet. Utrop: 400, Startbud: 360