Øre-utgaver (211)
    Skravert Posthorn (211)
    Kronemerker Oscar (259)
    Skravert posthorn II (261)
    Posthorn 21 mm (264)
    Posthorn 20 mm (321)
    Posthorn (484)
    Posthorn Grovtagget (521)
    Posthorn fintagget (609)
Utgavene fra 1905-09 (681)
Utgavene fra 1909 (718)
Utgavene fra 1945 (939)
Tjen/porto/returm. (1043)
Div utgaver (1106)
Postkort/brev (1382)
BREV (1465)
PORTO - POSTFRISK (1534)
Norges-samlinger (1544)
Konglomerat (1643)
Norden (1682)
Europa/Oversjø (1719)
Myntbrev (1855)
Gullmynter (1858)
Mynter (1884)
Sedler (2173)
Litteratur mynter/medaljer (2219)
Pins/Tegneserier/Biler m.m. (2245)

SAMLER-BØRSEN Auk 262 - 12 og 13 juni 2024 > Skravert Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
211
¦   22. Prakt/lux Moss 14/9 1881. 200

212
¦   22. Pent blekkrysset merke. 200

213
¦   22. Prakt/lux Kragerø 23/4 1887. Vanskelig. 200
226

214
  23. Fargefriskt merke. Antagelig regummiert. 200

215
¦   23. Prakt/lux Graven 22/1 1878. 6 pkt iflg Postal. 200

216
¦   24 Ib. Pent merke i lysende blå nyanse. 900

217
  24 Ib. Lux sentrert merke med deler av lim. 800
847

218
  24 Ib. Pent merke tilsynelatende postfriskt. 800

219
¦   24 II. Fullstemplet Bureau de Mer de Norwege 2/3 1888. 150

¦   24 IIa. Pent fullstemplet CHRA.BYP. 18.9.1882. 200

221
¦   24 IIb. Lux Chra. Byp. 7/12-80. 500

222
¦   24Ia-28. 7 ulike skravert posthorn , 25ø PRAKT Skjøren", og flere andre meget pene. (HK 1775+) 500
530

223
*   24. Oppfrankert brevkort til England stemplet Krania - Randsfjordbanen 28/12 1878. 300

224
  25 II. Velsentrert merke. 300
440

µ   25 II. Friskt merke uten lim. 300

226
¦   25 Iy. Prakt Tromsø 11/4 1881. 100

227
*   25. Rekommandert brev stemplet Skien 28/12 1877 og Rekommandert. Pent. 200

228
  26. Lux sentrering og tagging, minimal hengselsrest. 500

229
  26. Ustemplet merke med god sentrering. 300

  26. Fargefriskt merke, antagelig regummiert. 300

231
*   26. Pen, liten konvolutt til Sverige fra Lillehammer 19/11 1878. 300

232
¦   26. Prakt/lux Røraas 21/3 1871. 300

233
¦  26 - 12 øre skravert LUXSUS stpl HAMMERFEST 27-IX-84 200
280

234
¦   26. Pent fullstemplet Christianssund. 100

235
*   23(2), 24(2), 26(2). Rekommandert brev til Sveits med fargerik frankatur stemplet Christiania 20/3-82 med etikett Vom Ausland uber Kiel-Hamburg, to transitt- og ankomststempel bak. Nk Postal 6500,-. 4000

236
  27. Pent merke med god sentrering og tagging. 1000

237
*   27. Pent brev til Tyskland fra Fredriksstad 31/8 1878. 700
630

238
  27. 20 øre skravert ubrukt. Pent hengslet merke. (3300) 600

239
¦   27. Prakt/lux Svelvig 3/5 1881. Type 1b, 9 pkt iflg Postal. Megets sjeldent! 350

240
*   27. 20ø skravert på rekommandert helbrev fra Bod 19.1.1883. Normal vertikal arkivfold. 250

241
¦   27. Pen 20 øre brun med rettvendt prakt/fullstp FARSUND 12/6-1878 (6 pkt). 150

242
  28. Fargefriskt merke med god sentrering og perfekt tagging. Letthengslet og med bra lim. Uvanlig pent eksemplar. 1500
2035

243
*   28. Brev til USA stemplet Hamar 9/11 1882. Merket er fargefriskt og brevet er totalt sett bedre enn de fleste av disse. 1000

244
¦   28. Prakt/lux Ørskoug 13/12-88. 700
630

245
  28. 25 øre skravert ubrukt med utsøkt farge! Liten tynnhet, men bra tagging og sentrering for utgaven. 500
870

246
¦   28 - 25 øre skravert prakt stpl RIISØER 10/3-1879 - Attest L. Nilsen # 400

247
¦   28. Prakt Kongsberg 4/6 1880. 400

248
¦   28. Fullstemplet Hamar 18/6 1879. God farge. 300

249
¦   29b. Lux Odnæs 7/3-92. Uvanlig dyp og fin farge. 300

¦   29a. Pent lettstemplet merke. HK 1700,-. 500

251
¦   29a. Pent merke stemplet Sandtorv 8/12 1881. 500

252
¦   29a - 35 øre sjøgrønn rettv. stpl VÆRDALEN 19/3-1884 - Pent merke. 500

253
¦   30. Luksus Lærdal 14/2 1889. Uvanlig vakkert eksempler. 300
345

254
¦   30. Prakt Omlid 26/6 1883. 5 pkt iflg Postal. 300

255
¦   30. Prakt/lux Skien 23/7 1889. Vanskelig. 200

256
  30. 50 øre skravert ubrukt. Pent hengslet merke. 100

257
¦   29, 30, 31. Komplette typesett av 35, 50 og 60 øre. 500

258
¦   31. Luksus Bergen 30/7-95. Vanskelig. 300