Skravert Posthorn (412)
    Kronemerker Oscar (444)
    Posthorn 21 mm (449)
    Posthorn 20 mm (488)
    Posthorn (585)
    Posthorn Grovtagget (594)
    Posthorn fintagget (625)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Skravert Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
412
¶¶  22 - 1 øre skravert i prima postfrisk 4-blokk.Hk 500,- 150

413
  24 Ia - Prakt velsentrert fargefriskt merke tilnærmet uten lim. Vm. 6. (Hk 925,-) Gunstig utrop! 250

414
¦   24 Ia - Nær Prakt Chistiania Bypost. 8/1-79. 150

415
¦   24 Ib. Pent fullstemplet Chr Byp. 3/12-77. HK 700,-. 400

416
¦   24 Ib. Pent merke i den lysende blå nyansen stempelet Christiania 5/11-80. 300

417
  24 IIa. Fargefriskt merke, signert FCM. Kopi av attesten. 100

418
¦   24 IIb. Prakt/lux Christiania 30/5-79. Vanskelig. 700

419
¦   24 IIb. Lux Chra. Byp. 7/12-80. 300
730

420
  24 IIIaa - Pent ubrukt fargefriskt merke med et svakt hengselspor. (Hk 2.900,-) Forsiktig utrop! 750

421
*   24. Oppfrankert brevkort til England stemplet Krania - Randsfjordbanen 28/12 1878. 200

422
  25 Ix. Nær postfriskt merke med kun skygge av hengsel. Sjeldent merke. HK 3400,-. 1500
2950

423
  25 Iy - Velsentrert meget fargefriskt ubrukt merke. (Hk 1.300,-). Gunstig! 500
1302

424
¦   25 II. Fullstemplet Ofoten 28/2 1882. 6 pkt iflg Postal. 300

¦   25 Iy. Prakt Tromsø 3/7 1880. 100

426
¦   25 Iy. Lux Rørosbanen 24/10 1880. 100

427
¦   25 Iy. Prakt Tvedestrand 5/10 1879. 100

428
¦   25 Iy. Lux Onsø 7/5 1880. 100
204

429
  26. Lux sentrering og tagging, minimal hengselsrest. 300

430
*   26. Pen, liten konvolutt til Sverige fra Lillehammer 19/11 1878. 300

431
*   26 - 12 øre skravert på brev stpl Christiania 15-IX-89, sendt til Kjøbenhavn # 300

432
*   23(2), 24(2), 26(2). Rekommandert brev til Sveits med fargerik frankatur stemplet Christiania 20/3-82 med etikett Vom Ausland uber Kiel-Hamburg, to transitt- og ankomststempel bak. Nk Postal 6500,-. 3500

433
  27. Pent merke med god sentrering og tagging. Limrester. Hk 3300,- 600

434
  27. 20 øre skravert ubrukt. Pent hengslet merke. (3300) 500

435
¦   28. Fullstemplet Hønefos 3/7 1879. 300

436
¦   29a. Fargetypisk merke stemplet Christiania 17/2-83. HK 1700,-. 800

437
¦   29a - 35 øre sjøgrønn rettv. stpl VÆRDALEN 19/3-1884 - Pent merke. # 500

438
¦   29a. Pent merke stemplet Sandtorv 8/12 1881. 350

439
¦   29a. Pent lettstemplet merke. HK 1700,-. 350

440
¦   29b. Lux Odnæs 7/3-92. Uvanlig dyp og fin farge. 200

441
¦   30. Prakt Rakkestad 10/11 1893. 100

442
¦   29, 30, 31. Komplette typesett av 35, 50 og 60 øre. 300
781

443
¦   31. Prakt/lux Bergen 12/9-87. Vanskelig. 200