Utgavene 1909-1945 (702)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Utgavene 1909-1945

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
702
*   98. Postkort pent stemplet Midtre Helgelands Postexp. B. 22/12-10. 100

703
¦   98. Fullstemplet Sørbøvåg 27/9-34. 5 pkt iflg Potal. 100

704
*   99. Postkort med motiv havnen i Aalesund stemplet Hjælsetruten 16/2-12. 100

705
¦   100. To album med mange merker og mange større enheter opptil 10-blokk. 300

706
*   100. Postkort fra Statthelle 2/1-11 til Trinidad. Adressaten er ikke funnet der og kortet er videresendt til Stettin i Tyskland. To stempler fra Trinidad. 200
656

707
*   100. To postkort til hhv. Australia og New Zealand. Uvanlige destinasjoner. Kortet til New Zealand er stemplet Berg i Helgeland. 200

708
¦   100. Luksus Aamot paa Modum 27/7-16. 100

709
¦  100 - 10 øre PRAKT rettv. Stpl SENJEN-TROMSØ POSTEKSP C 1 III 13 - Flott merke! 100

710
*   101. Fargerik kombinasjon stemplet Polhavet 4/8-24 til Fredrikstad. 200

711
¶¶   102 A - Prima postfrisk merke. Fargetypisk for dette merket. (Hk 3.800,-).Gunstig!! 1500
1920

712
*   102+105 som korrekt porto på oppkravsfølgebrev til Sverige fra Kristiania. Innenland-kort med uvanlig spesialpåtrykk fra avsender brukt til Sverige! 200

713
¦   103. Luksus Kongsberg-Haugesund 15/8-13. 5 pkt iflg Postal. 200

714
¶¶   103. Prima velsentrert postfriskt merke. 150

715
¶¶   102b-125. 12 postfriske merker fra 1909/1929 posthornserien. NK 104 praktsentrert. HK verdi 10625,-. 2000

716
¶¶   104 - Prima Postfrisk merke. Lux sentrering for utgaven. (Hk 2.500,-) 750
850

717
*   104. Postkort til England stemplet Molde 1/7-22. 100

718
¦   104. Lux Sem 30/3-21. 100

719
¶¶   106 - Postfrisk merke. Lux for utgaven. Meget flott! Hk 725,- 150
210

¶¶   107. 40ø oliven posthorn. 5 vertikale par i god kvalitet. (HK 4500) 500

721
¶¶   107. 2 stk. 40 øre Posthorn fra rull. Dette er de innerste merkene fra 500-ruller, hvor det er påklistret papirremse med blanke felt nederst på disse (se evt. Norgeskatalogen). Taggingen her er ofte ujevn pga. maskinkutting og tilpasning til rullen. (900+ 200

722
¶¶   107. Prima postfrisk. 200

723
*   108, 109. Bankobrev med 160 øres porto stemplet Stavanger 29/4-23. 200

724
¶¶   109 I - Prima postfrisk merke. (Hk 4.400,-) Nærmest Prakt for utgaven! 1750
2210

725
¦   109 - LUX stpl LEIKANGER 11-Vi-27 # 100

726
*   100, 109. Bankobrev stemplet Kristiania 24/12-19. 100

727
¶¶   109I. 60ø mørk blå posthorn. Prima, meget vanskelig merke! (HK 4400) 1500
2321

728
¶¶ ¶   110 I - Merke med originalgummi, nær postfrisk. Kun lite klebemerke. Attest Enger. Gunstig utrop!! 1500
2750

729
  110 I. Velsentrert pent merke. 800

730
  110 I. Pent ustemplet merke med kun en liten rest av hengsel. 700

731
¦   110 I. Pent stemplet Kristiania 27/5-11. 100

732
¶¶   110 IIa - Prima postfrisk merke. (Hk 6.000,-) Prakt kvalitet for utgaven! 2500
5000

733
*   110 IIb. Rekommandert brev til USA med etikett May be opened for customs examination before delivery. Åpnet av tollen i USA, påsatt 10 c Customsmerke og har en rekke stempler på for og bakside. Spennende objekt. Merket med et rundt hjørne. 300

734
*   110IIbx2 på MEGET SJELDEN adresselapp for pakke til USA fra Trondhjem P.P. 14VI21. USA anvendte ikke følgebrev, Dette er trolig den første versjonen av slike og antagelig eneste kjente. Dessverre mangler 1 merke. 200

735
¦   110 IIb. Luksus Homborsund 10/1-34. 100

736
¦   110 IIb. Prakt/lux Namsos 22/12-30. 100

737
*   110IIb+117+154 på adresselapp for pakke til USA fra Bureau d'Echange d'Oslo/colis postaux 1937, noe uvanlig. Nytt format, som vanlig lette bruksspor. 150

738
¦   111. Luksus Bergen 24/7-37. 100

739
¦   111. Luksus Tønsberg 19/12-23. 100

740
*   112x2+139 på følgebrev for verdipakke (uten talong) fra Kristiania P.P.I. 1924 til Tyskland. Ikke vanlig mottakssingering men vedheftet bak (nå løsnet) en tysk spesialkvittering for mottak av verdisending! 200
501

741
¦   114. Fullstemplet Rørvik i Namdalen. 100

742
*   114-6. Komplett serie på brev stemplet Lærdal 2/7-14. 100

743
¦   114. Prakt Vadheim 10/2-15. 100

744
¦   116 - Lux Breland 18/7-14.. Flott stempel på et vanskelig merke! 100

745
¶¶ ¶   117 a - i 4-blokk med VARIANT TYKK HALS på 5 tallet - de to nederste er ustemplet, de 2 øverste med varianten er postfriske - Postfriskt. Sjeldent! # 200

746
*   99, 122. Postkort stemplet Sjøholt 3/7-22 til England. Kortet med motiv fra Meraak, Geiranger. 100

747
¦   122. Lux Kleppe 6/9-22. 100
110

748
*   124. Rekommandert trykksak sendt fra Ålesund. Uvanlig frankering og vanskelig merke på brev. 1
105

749
*   125x3+137+138. Pent følgebrev fra Østertanen 10IX24 (uvanlig stpl!) til Bergen. Meget bra Finnmarks-objekt! 200
451

¦   128. Luksus Drammen 2/6-24. 100

751
¶¶   134. Prima postfriskt merke. God tagging. 100

752
¦   135. - Prakt Vestfoldbanen 2/2-33. Vanskelig! 200

753
¶¶   137/140. Serie Svalbard 1925 prima postfrisk. 150

754
*   141+145+153+154 på følgebrev fra Florvåg på Askøy (7.pkt!) til Bodø 22VII31, påført liggeavgift (som ikke ble oppkrevd), uavhentet og omadressert til Korsnes med 70ø portoetiikett. 200

755
¦   142. Luksus Oslo 25/10-35. Vanskelig. 100

756
*   144. Postkort til USA stemplet Oslo 3/1-27. 100

757
¦   144 - Lux Gaupen 21/1-28. Flott stempel på et vanskelig merke! 100

758
*   144. Rekommandert brev fra Kongsberg 13/7-27. 100

759
¦   145 - Lux Farsund 4/1-37. Kan vansklig bli bedre! 150
176

760
¶¶   149. 35ø olivenbrun løve II. Prima, postfriskt. (HK 3200) 1000
1441

761
¶¶   149. Prima postfriskt merke. God tagging. HK 3200,-. 1000
1145

762
¦   155 I. Lux mini Oslo 19/5-28. 200

763
¦   155 I-II. Tre fireblokker med hhv. minstempel Oslo, samt Oslo-Homansby 30/1-37. 200

764
*   155 - 45 øre Luftpost I på vakkert brev stpl DRAMMEN 9-X-28, sendt til Wien som luftpost. Påsatt etikett Mit Luftpostbefordret, Luftpost Berlin. Transitt stpl Berlin bak, samt 2 annkomst stempler. Svak arkivbrett. # 200

765
¦   161. Brevstykke stemplet prakt Vestbanernes Posteksp. C. 18/4-28. 100

766
¦   161 - Lux Fingerbøll Oslo 31/3-28 100

767
¦   162 - Glassklart Lux Skien 17/4-28. Perfekt merke! 100
185

768
¦   169 - Prakt Porsgrund 13/11-33. 100

769
¦   170. Lux Drammen 23/10-29. 100

¶¶   172-75. 16 serier Abel i 4-blokker. God kvalitet. (HK 7280) 750

771
¶¶   177. Prima postfriskt merke, god tagging. HK 600,-. 200

772
¦   178. Luksus Drøbak 25/7-32. Perfekt stempel. 100

773
¶¶   181-3. Prima postfriskt serie. (HK 1925,-) 600

774
¦   181-3. Prima sett med pene stempler. HK 1230,-. 500

775
¶¶   181-83. 11 serier Nordkapp II i store blokker, prima. (HK 21575) 2500

776
¶¶   181-3. Prima postfriskt serie. (HK 1925,-) 300

777
¦  184 - 20 øre Bjørnson stpl 4-rings nr stp 312 Lanesøra -Karlsøy brevhus - deltok forsøksvis fra 1931-1935 Kl. 09.00 Grad 8. Dampskipsekspeditør Magnus Jørgensen 200

778
*   188 (2). Pent bancobrev stemplet Oslo 6/4-33. 150

779
¦   193. Lux Oslo 16/3-40. 100

780
¦   194. Luksus Rena 13/12-35. Vanskelig merke. 200
305

781
*   202. Rekommandert brev stemplet Vestfinnmark C 9/12-40. 100

782
¦   203. Lux Oslo 13/2-40. Vanskelig merke med pene stempler. 100
312

783
¦   209. Luksus ministempel Hamar 24/7-40. Sjeldent stempel, 7 pkt iflg Postal. 200

784
¦   210. Prakt Røvassdalen 29/2-32. Sjeldent stempel. 200

785
¦   212. Luksus Moss 1/8-40. 100

786
¦   216 - 5 kroner Haakon i 4-stripe på brevstykke stpl LILLESTRØM 13-VI-39 - Hk 1840,- ++ # 300

787
¦   216. Fullstemplet Bureau Amb Oslo 31/3-39. 200

788
¦   216. 5kr Haakon 1937 med prima-PRAKT Bergen 21.7.39. (HK 460+) 200

789
¦   221. Lux Garnes 14/6-45. 100
307

790
¦   221. Prakt/lux Husebø 18/2-45. 100

791
¦   221. Prakt/lux Holmefjord 12/2-45. Sjeldent. 100

792
¦   221. Lux Hundven 12/2-45. 6 pkt. 100

793
¦   221. Prakt/lux Fureskjeggen 26/12-39. 7 pkt. 100
207

794
¦   222. Luksus Rausand 6/6-39. 5 pkt iflg Postal. 100

795
¦   225. Prakt/lux Østfoldbanen Ø.L. II 13/12-39. Vanskelig merke. 200

796
¦   227. Luksus Oslo 5/10-39. 150

797
¦   228 - Lux bruksstemplet Tromsø 24/7-39. (1. dag). Dette er sjeldent!!! 300
820

798
*   225-8. Komplett serie stemplet Kristiansand 8/12-41. Merkene var ulovlig i bruk etter september 1940 og dette brevet er ulovlig stemplet. Det er adressert til Danmark, men er uten sensur eller ankomststempel. Merkene med noen rustflekker. 200

799
¦   229. Lux Løken i Høland 28/4-43. 100

¦   230 - Glassklart Lux Oslo 12/8-41. Vanskelig merke! 100

801
*   231x2+250+251 på følgebrev for verdipakke fra Oslo 1942 til Øyfjell. 100

802
*   245a i 4-stripe med firmaperforering DUE fra Oslo 1941 til Øyfjell. 100

803
*   246II+250+253 på følgebrev for oppkravspakke fra Bergen P.P. til Jennestad, påstpl. grønt tolinjers Pakken må ikke omadresseres uten avsenderesn ordre! 100

804
¦   246. Fullstemplet Svinøybukt 2/1-41. 200

805
*   246. Brev til Tønsberg stemplet Strengen 1/3-45. 100

806
*   246. Brev til Balestrand stemplet Måren 2/1-43. 5 pkt iflg Postal. 100

807
¦   248. Luksus Sande i Vestfold 21/5-41. 100

808
*   252, 60ø single på følgebrev fro pakke fra Hovin i Gauldal 15.9.43 til Langfjord Sørværfjord, omadressert i Sørvær til Langfjord i Alta (60ø omadreseringsavgift), merket ukjent! og returnert til Sørvær hvor det er anført Pakken ikk ankommet hertil! etc!! 150

809
¶¶   259 - Prima postfrisk Firerblokk. (Hk 3.000,-). Meget gunstig utrop!! 400
621

¶¶   259. Legion Prima postfrisk. 150

811
¶¶   260. Prima postfriskt merke. HK 500,-. 200

812
¶¶ ¶   260 - Universitet i 4-blokk - hvorav de 2 øverste er postfriske. # 200

813
¦   260 - Del av Oslo 2/9-41. (Første dag). 200

814
¶¶   272 - 50 øre V med vannmerke PRIMA postfrisk. Attest H.J. Enger Hk 3800,- # 1000

815
¦   272. Lettstemplet merke med tydelig vannmerke. 1000
1496

816
  272. Ustemplet merke med liten brun flekk etter ehngsel. Tydelig vannmerke. 400
410

817
¦   289. Luksus Engjan på Nordmøre 14/12-41. 100

818
*   293. Seks ulike V-merker på brev til Finland stemplet Oslo 23/9-41. 200
226

819
¦   261/293. V-serie til 5kr oppmontert på ark og avstemplet Kirkenes 16.10.41, Vannmerker ikke kontrollert. (HK 2365 som billigste) 400

820
¦   296 - Lux Vikersund 6/8-42. Helt perfekt stempel!! 150

821
¦   300. Luksus Agnefest 1/4-42. Vanskelig! 300

822
¦   302 - Prakt Oslo 10/5-43. Vanskelig merke! 200

823
¦   303 - Lux Oslo 12/6-42. Meget flott merke! 200

824
¦   304 - Glassklart Prakt / Lux Oslo 29/7-42. Særdeles pent stempel! 200

825
¦   317 - Glassklart Lux Galleberg 16/7-43. Meget flott!! 150

826
¦   318 - Glassklart Prakt Oslo 8/9-44. Vanskelig merke i denne kvalitet! 200

827
¦   324. Lux Oslo 11/8-44. 150

828
*   325. Pent rekommandert brev til Sverige stemplet Oslo 31/7-44. Sensurert med Ao. 100