Øre-utgaver (211)
Utgavene fra 1905-09 (681)
Utgavene fra 1909 (718)
Utgavene fra 1945 (939)
Tjen/porto/returm. (1043)
Div utgaver (1106)
Postkort/brev (1382)
BREV (1465)
PORTO - POSTFRISK (1534)
Norges-samlinger (1544)
    Norgessamlinger og lots (1544)
Konglomerat (1643)
Norden (1682)
Europa/Oversjø (1719)
Myntbrev (1855)
Gullmynter (1858)
Mynter (1884)
Sedler (2173)
Litteratur mynter/medaljer (2219)
Pins/Tegneserier/Biler m.m. (2245)

SAMLER-BØRSEN Auk 262 - 12 og 13 juni 2024 > Norgessamlinger og lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1544
¶¶ ¶¦   Tykt album med merker fra NK 1 til 113. Starter med ca 600 skillingsmerker og videre mange med stolpe, grovtagget og kronemerker. Inneholder bl.a. 6 (10), 7 (14), 44 (2) og 94 (4). Enorm katalogverdi. Nøye gjennomsyn anbefales. 20000
26000

1545
¶¶ ¶¦   Samling Norge på Scott albumark fra pen NK 1 til ca 1960. Starter med en stor avdeling skilling aog videre mange øremerker. Komplett ihht. fortrykksarkene. Gjennomsyn anbefales. 15000
12000

1546
  Komplett samling til 1983 med porto og tjeneste. En meget velpleiet samling med brev og egenmonterte sider med tekst og analyser. Gjennomsyn anbefales. 12000
10800

1547
¶¶¦   5 meget gamle lagerbøker, mest 1910-50-tallet. Meget høy katalogverdi og med en mengde bedre ** fra Eidsvold, bedre posthorn, 5 serier Polmerker, 12 serier Nansen I, dyrere Løve-merker, gode tjenestemerker. Må vurderes og kalkuleres! 7500

1548
  2/21,85/87. 2 FL albumsider med ubrukte skillingsmerker i klemlommer med og uten gummi hvor NK6 (litt påvirket gummi) og NK7 (regummiert) har attest Enger. Pene merker hvor bare 4 av de 18 første mangler! I tillegg ubrukt serie Kroneprovisorier. 7500

1549
¶¶¶¦  Norges-samling i 2 Lindner album postfriskt/ubrukt fra 1867-1996, starter med 9 skillingsmerker hvorav 5 er postfriske. Nk 13 og 14 er limløse. Kun 4 merker før 49, herfra godt belagt med en blanding av postfriskt/ubrukt frem til 1934 med untak av Kroneprov og Haakon. Heretter er det mest postfriskt og stemplet. Begge deler. - 272 mangler. Bør vurderes 7000

1550
¦   Norgessamling stemplet i Leuchturmalbum innsatt med svarte lommer. Stor avd. Skilling. Fyldig avd. Posthorn, mange Hk 24 og 40. Flere Haakon / Kroneprov. Tjeneste og porto. Lykkebrevet. Går fram til ca. 1980. Høy katalogverdi. Forsiktig utrop! 6500
6800

1551
¶¶   Samling 1920-97 i 3 Samlerhuspermer. Komplett bortsett fra NK272 og noen ganske få 1920-30. Også tjeneste kompl. bortsett fra 2 dyrere lange tj. 6000

1552
¶¶ ¶¦   Lagerbok til 1947. 187 skillinger!/meget varierende kvalitet med prima innimellom, noe over 200 stokpeskr., noen bedre ** før 1937. Enorm katalogverdi! 6000
6000

1553
¶¶   NORGE Samling 1910-2208 i 2 nye Leuchtturm SF-album med kassetter. Kompl. fra 1922 utenom noen Løve II, 272 og noen nyere papirsorter/tagginger. Inkl. en god del tjenestemerker opp til litt bedre. 5000

1554
¦   Eldre Facitalbum med merker. Starter med snaut 200 skillingsmerker og videre mengder med stolemerker og mange bedre merker. Gjennomsyn anbefales. 5000
4500

1555
¶¶   Samling ** 261/1669. Komplett postfrisk samling (uten 50 øre V) 1941/2007 i 2 Leuchtturmalbum med klemlommer godt utfylt med par og blokker. I tillegg kompl mest * samling 1909/1941, med sporadisk ** som Nordkapp I. Også endel Tjeneste*/**. Luksussamling! 5000

1556
¦   Samling i et Schaubekalbum 1855 til tidlig 1990-tall med ark frem til 2008. Rimelig godt belagt og endel med pene stempler er sett ved sjekk. Gjennomsyn anbefales. 4000

1557
¶¶   Samling 1910-92 i Samlerhus-album. Mangler noen få før 1940 men har de aller fleste seriene kompl. med Polmerkene, Svalbard og andre gode serier, og fra og med NK260 mangler kun NK272. 3500

1558
¦   Postfrisk samling fra 1909 og framover. Stor grad av kompletthet og flere bedre merker, inkl. Nær komplett Posthorn 1909-1919 inkl. Hk 104. Hk 149 osv. Høy katalogverdi. Bare albumet ville kostet nær 2000 kr. Meget gunstig utrop! Vennligst inspiser. 3500

1559
¶¦   Samling 1855-1879 i DAVO-album. Skilling kompl. utenom NK21, endel stolpeskr., kroneprov, , meget pene Haakon 1907, senere fyldig opp til bedre utgaver. * er ikke medregnet. 3000

1560
¶¶ ¶¦   14 plansjer med norske merker, inkl 6*Universitet, 5* Legion, tre serier Nordkapp I og flere andre bedre merker. Gjennomsyn anbefales. Medfølger også tre plansjer med noen utenlandske merker. 3000

1561
¶¶¦   Samling i 2 flotte SAFE dualalbum frem til 2001 og deretter til 2021 i 2 innst.bøker. I perioden etter 1945 for en større dels vedkommende både o/** og fremstår som nær kompl. Før 1945 grunnsamling inkl. bedre som ** Nansen I etc. 3000

1562
¦  Norges-samling i fortrykksalbum fra 1855 til ca 1970 åra ganske komplett men ikke helt. Men en del er overkomplett. Det meste er stemplett men også noe ustemplet. Noe bl. Kvalitet. Bør vurderes! 3000

1563
¦   Samling fra 1856 til tidlig 2000-tall i to album. Gjennomsynanbefales. 3000

1564
¶¦   Samling 1856-1966 i en Facit-perm med kassett. 15 skillinger, stolpeskr. inkl. NK35, bedre grovtg., fra 1910 meget fyldig. Nesten alt stpl. 2500

1565
¶¶  Norsk Verdi album 2 stk. Fra 1940-1986 Inkl 272 - 50 øre V med vannmerke.og attest FCM. Prima postfrisk samling 2500

1566
¶¶   Samling postfrisk Norge frem til 1979. Kun noen få merker før 1909 (bl.a 66), etter 1909 godt besatt. Høy katalogverdi, fin start på en samling postfrisk. 2000

1567
¶¶   Samling 4-blokker postfrisk Norge mellom 110-886, HK kr 29.200,- inkl. bla. krone+øre Haakon + Olav krone 1900
2300

1568
¶¶ ¶¦   Samling 1856-2005 i 2 Leuchtturm SF-album (ark til 2017+ekstra løse). 6 skillinger inkl. pen NK13b, deretter mest etter 1930/flere bedre ** og senere dels velfylt, mest **. 1800
1720

1569
¶¶  Norge samling postfrisk i 4 Norsk verdi album fra ca 1910 og utover. Ikke komplett men ganske så fyldig. Inneholder også ende tjenestemerker. Må vurderes. 1800

1570
¶¶ ¶¦   Norges-samling i Leuchtturm album 1856-1982. Tynn i starten men ca 15 skillingsmerker. Samlingen fremstår som ustemplet. Fra ca 1942 og ut er alt postfriskt. Noe før også. Bør besiktiges. # 1500

1571
¦  Norge 2 samlinger i hjemmelaget album. Ikke så galt - bør sees! 1500

1572
¶¶  Leuchtturm norges album med lommer og kassett fra 1988- 2006. Ikke komplett men mye merker og fott album. Pålydende må være ca 4.500 til 5.000,- 1250

1573
¦   Saml.1887-1988 på kladdeark, meget godt/fyldig grunnlag inkl. Nordk.I, Universitet og Legion. 1000
950

1574
¶¶   KARTONG med dels uåpnede abo-varer + litt div. bl.a. **DK etc. Meget høy kostpris. Besiktige! 1000

1575
¶¶ ¶¦   Saml. 1878-1990 i DAVO album. Krone Oscar og noen grovtg., fra 1910 i perioder bra belagt, nær alt stemplet. Også en Samlerhusperm med Nansen I ** og noen ** V-utgaver. 1000

1576
¦   Samling 20 mm på fortrykksark. Totalt 92 merker og flere med pene stempler. Gjennomsyn anbefales. 1000

1577
¶¶¦   Saml.+dubletter vesentlig 1945-90-tallet, det aller meste ** inkl. endel dublisering av minark. Det finnes også noe LUX-stpl. Lesje! Fra ca. 1980 og fremover er nominalverdien 5000/6000. Vi så en 4blokk. juleheftet 1997 m/hvit fosfor. 1000

1578
¶¶¶¦  Norges-samling i 3 Davo permer med lommer, tynt besatt i starten. - ca 1900 til 2005. Noe stemplet men mye postfriskt de siste åpene. Inkludert en del miniark, samt minneblokker. Mye pålydende minst 4000,- ++ Ikke kalkulert av oss. Flotte dyre album. # 1000

1579
¶¶¦  NORGE lager postfriskt (kun stikkprøver av oss viser at det er postfriskt.) og stemplet i 5 tykke innstikksbøker. Fra ca 1937 til 2000 + noe nyere og tjeneste og portomerker. HØY katalogverdi. Bør vurderes! # 1000

1580
¦  Innstiksbok satt opp som lager med 21 m.m. Fra skravert til 47 - Duplisert. Må vurderes. 1000
2893

1581
¦   4-58. Uplukket eldre Udvalgshefte med 129 merker og 12 klipp. Variabel kvalitet, men mange bra både mrk og stp. Høy katalogverdi. 1000

1582
¦   18/55. Gammel tinnboks med mangre hundre posthorn stolpe. De fleste med større/mindre feil, men spennende. 1000

1583
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes 1000

1585
¶¶ ¶   Norske ustemplede og postfriske merker på albumark. Høy katalogverdi, gjennomsyn anbefales. 1000

1586
¶¶  2 album Norsk verdi Norge postfriskt med kassetter fra 1972 til 1997. Ikke helt komplett men ikke langt unna. Katalogpris ca 8000,- 1000

1587
¦  Innstikksbok med antikva, kroneprovisorier og Kronemerker Haakon - duplisert. 1000
2100

1588
¶¶   Samling 1846-81 i 2 Lavik-album, inkl. hefter og miniark, Mange bedre som krone Haakon, Postjub,, Norwex,Haakon øreval. etc. 750
798

1589
¶¶   Samling 2000-2007 komplet i Leuchtturm SF-album med ark til 2012. (Nom.2600+) 750

1590
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes 750

1591
¦  2 innstikksbøker med 20 mm posthorn - masse merker… 750
3700

1593
¦   14 skillingsmerker på plansje. 500
572

1594
¶¶   Kronerker Løve, Nordkapp V og to OL merker i prima fireblokker. HK 2340. 500

1595
¦   Restsamlinger og diverse inkl. FDC 1856 til nyere i 7 permer/innstikksbøker. Besiktige! 500

1596
¦   12 krone- og øremerker. 500

1597
  Fin liten lot med 18 ustemplede norske skillings- og øremerker. 500

1598
¶¶ ¶   Album med ustemplede/postfriske norske merker. 500
605

1599
¦   Samling 1929-1980 på egenmonterte albumark. Flere fine merker, gjennomsyn anbefales. 500

1600
¦   Innstikksbok fra 1910 og fremover. ikke de dyreste men tusenvis av merker. Noe rotete men må være meget høy katalogverdi. Gunstig utrop! 500

1601
  Norge skikkelig rotelott i album fra flotte stempler, blokker, hefter samt noen årsett. Spennende lot som bør vurderes. 500
1300

1602
¶¶   107, 181-183, 259. 5 prima postfriske merker. 400

1603
¦   83 merker fra mindre poststeder i Nord-Norge. Flere pene. 400

1604
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. En del tjeneste og portomerker også!Mange hundre merker. Bør vurderes 400

1605
  16/123, Tj. Lot ubrukte merker. Bl.a. 16/17, 55, 80/82, 110I, Portomerker mm. 350

1606
¦   Plansje med 43 Lux-stemplerfra 70-90 tallet. Inkl. Hefte og Miniark. Flere vanskelige merker! Gunstig utrop! 350

1607
¶¶¦  Norge innstikksbok med masse merker satt opp litt rotete. Blokker og singel merker. # 300
370

1608
¶¶¦  Norge Lagerbok/Samling fra 1986 til 1995 postfriskt og stemplet. Inl noen hefter og miniark. # 300

1609
¶¶¦  Norge Lagerbok/Samling fra 1971 til 1985 Her er det satt opp enkeltmerker, samt noen blokker og hefter. Det meste er postfriskt men også noe stemplet. # 300

1610
¦   NORGE 1 perm + 1 liten pose med ** 4-blokker 1970-tallet til 1994. Høgval. opp til 50kr. Nom.over 3000 300

1611
¦   Plansje med 35 Lux- stempler fra 2000 tallet. Super kvalitet og god spredning på stempler. 300

1612
¦   Plansje med 35 Lux-stempler fra 2000 tallet. Flereuvanlige stempler og perfekt kvalitet! 300

1613
¦   Plansje med 30 Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. Hefte og miniark.særdeles god kvalitet! 300

1614
¦   Plansje med 36 Prakt og Lux-stempler. Starter med Hk Hk 4, 8 og 42. Flere uvanlige stempler. 300

1615
¦   Plansje med 35 Prakt og Lux-stempler fra Nord Norge. Både noe eldre og nyere. Flereuvanlige stempler! 300

1616
¦   Plansje med 33 Lux-stempler fra 2000-tallet inkl. 3 miniark. Godspredning! 300

1617
¦   Plansjene 40 Lux-stempler fra 2000 tallet, inkl. 2 miniark. Flere svært vakre. Vennligst inspiser! 300

1618
¦   Plansje med 30 Lux-stempler fra 2000 tallet. Alt i Super-Lux kvalitet. Noen vanskelige!! 300

1619
¦   KRISTIANSAND 1887-1948. Lot 16 mrk/par/klipp med klare, rettvendt prakt/fullstp. 300

1620
¦  Norge plansjer med ca 140 merker med T stempler + noe annet. - Bør besiktiges. 300

1621
¦  Diverse (> 65) T-stemplede enkeltmerker og par (brukte) med ulike T-stempler -stor variasjon 300

1622
¦   Eske med norske merker i pergamynkonvolutter. Flere bedre merker er notert. 300

1623
¶¶¦   Samling tjenestemerker, godt belagt inkl. noen bedre Solkors, tj.136** etc. Likeså Norge ** kompl. 1980-87 i samme album, dette alene nom.ca.500,- 250

1624
¦   Plansje med 26 Lux-stempler inkl. 3 miniark. Noen av de nyeste merkene har vi ekke sett ennå! Gunstig! 250

1625
¦   Plansje med drøye 35 Prakt, Lux og Fullstempler. Bådeeldre og nyere. Noen vanskelige. Vennligst inspiser! 250

1626
¦   17 merker på plansje med pene stempler. 200

1627
¶¶   Julemerke Norske Sjømænds understøttelsesfond 1904, 188 stk i 2 helark + 2 deler av ark, forskj. trykninger? 200

1628
¦   19 merker/klipp med KPH fra Finmark. 200

1629
¦   12 merker med luxstempler. 200

1630
¦  Plansje med 22 merker hvorav de fleste er skillingsmerker - Bl. Kvalitet. 200

1631
¦   Albumark med T-stemplede merker. 200

1632
¶¶¦   Perm med 16-17 miniark og hefteblokker helt opp til 2022, vesentlig stpl., samt diverse andre enheter/blokker stemplet. Besiktige 150
176

1633
¦   Plansje med 30 merker/enheter med prakt/luxstempler. 150

1634
  Perm med nyere stempler fra Troms på brevstykker 70-90 tall. Totalt over 200 merker. Bør vurderes. # 150

1635
µ   29/84. 7 ubrukte merker med mangler, bl.a. NK 40, 41, 71 mm. 150
341

1636
¦   21 merker og tre Framamerker med luxstempler. 100

1637
¦   21 merker og fire Frammerker med luxstempler. 100

1638
¦   27 merker med luxstempler. 100

1639
  Lillehammer 94 frimerkesamling i 2 hvite album. Nypris 2990,- 100

1640
¦   Liten saml. fra 1980-tallet og fremover i innst.bok. Noen miniark og endel heftepar. 100

1641
¦   Liten sigareske med skillings- og øremerker med større eller mindre feil. 100

1642
¦  Norskt arkiv oppsatt med frimerker fra 70 årene til 90 årene.Brutto 3,9 kilo 100