PORTO - POSTFRISK (1173)
    Norgessamlinger og lots (1180)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Norgessamlinger og lots

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
1180
¶¶ ¶¦   Saml. 1855-2009 i 6 album, fra 1909-2009 komplett inkl. alle heftene!, tjeneste og NK272 og noen spesialiteter som 204b. NK1 samt endel skillinger stpl., videre noen x og xx frem til 1909 inkl. flere bedre xx. God samling. Høy nominal. 13000
12200

1181
¦  Norges-samling i 2 Davo album. 1855-1996 - ser komplett ut i hovednummer inkl. tjeneste og portomerker. Flott samling i bra kvalitet. Det meste er stemplet, med noen untak. 10000
9000

1182
¶¦   Samling/parti 1855-1898 på albumark. 230-40 skillinger, meget var. kvalitet inkl. kurant material. Ellers div. i hele perioden. MÅ BESIKTIGES. 10000
11000

1183
¦  Norges-samling i 2 Leuchtturm fortrykksalbum med lommer og kassetter. 1855-2004. Mangler kun Haakon krone på hovednummer og noe få etter 1909. Godt utbygd på posthorn merker. Samlingen bør vurderes. 7500

1184
  2/21,85/87. 2 FL albumsider med ubrukte skillingsmerker i klemlommer med og uten gummi hvor NK6 (litt påvirket gummi) og NK7 (regummiert) har attest Enger. Pene merker hvor bare 4 av de 18 første mangler! I tillegg ubrukt serie Kroneprovisorier. 7000

1185
¶¶ ¶¦   Samling 1907-1982 på albumark. I de fleste perioder overkompl. og med en lang rekke brev og kort og FDC inkl,. mange bedre fra 1945 og fremover. Det meste etter 1945 også i xx 4-blokker . 1907-09 godt besatt, noen bedre xx og pent x NK110I og 110II (2) 6000

1186
¶¶¦   5 meget gamle lagerbøker, mest 1910-50-tallet. Meget høy katalogverdi og med en mengde bedre xx fra Eidsvold, bedre posthorn, 5 serier Polmerker, 12 serier Nansen I, dyrere Løve-merker, gode tjenestemerker. Må vurderes og kalkuleres! 6000
5400

1187
¶¶¶¦  Norges-samling i 2 Lindner album postfriskt/ubrukt fra 1867-1996, starter med 9 skillingsmerker hvorav 5 er postfriske. Nk 13 og 14 er limløse. Kun 4 merker før 49, herfra godt belagt med en blanding av postfriskt/ubrukt frem til 1934 med untak av Kroneprov og Haakon. Heretter er det mest postfriskt og stemplet. Begge deler. - 272 mangler. Bør vurderes 6000

1188
¶¶ ¶¦   Samling Norge i et Davoalbum. Starter med en uvanlig NK 1 med enorme marger, mangler noen kronemerker, men ser ellers komplett ut. 44 og 272 med mindre feil. 5000

1189
  Saml. 1856-75 på albumark. Stort sett flere serier av alt inkl. noen dyre (x) og noen x. Prima til blandet kvalitet. Meget høy kat.verdi. 5000
4500

1190
¦   Norgessamling stemplet i Leuchturm album med lommer. Overkomplett skilling med over 35 merker inkl. flere Hk 19. Skrav. posth. inkl. flere Hk 24, samt flere Hk 40, 12 øre mattgrønn, mm. Går fram til 70-årene. Høy katalog. Lavt utrop. Vennligst inspiser! 5000
4700

1191
¦   Samling Norge fra 1855 til ca 1980. Mangler noen merker, men er spekket med mange brev. Gjennomsyn anbefales. 5000

1192
¶¶   Samling 1920-97 i 3 Samlerhuspermer. Komplett bortsett fra NK272 og noen ganske få 1920-30. Også tjeneste kompl. bortsett fra 2 dyrere lange tj. 5000

1193
¶¶   Samling xx 261/1669. Komplett postfrisk samling (uten 50 øre V) 1941/2007 i 2 Leuchtturmalbum med klemlommer godt utfylt med par og blokker. I tillegg kompl mest x samling 1909/1941, med sporadisk xx som Nordkapp I. Også endel Tjeneste x/xx. Luksussamling! 4500

1194
¶¦   Samling 1855-1981 i album. 18 ulike skillinger, en god del skravert og andre stolpeskr. og bedre grovtg., fra 1914 mangler vesentlig Nordk.I, nesten alt er stpl. Noen få x ikke vurdert. Relativt mange fine til PRAKT-stpl. på billigere merker! 4000

1195
¦   Samling 1855 til ca 2000 i Leuchturmalbum. Komplett skilling og godt utbygget på 20mm med flere merker med pene stempler. Mangler 44, 94 og 272 av de dyre, ellers en fin samling. 4000
3600

1196
  Spesialsamling NK 80-95 på 19 utstillingsmonterte albumark. Mange platefeil, brev og pene stempler. Gjennomsyn anbefales! 4000

1197
¶¶   NORGE Samling 1910-2208 i 2 nye Leuchtturm SF-album med kassetter. Kompl. fra 1922 utenom noen Løve II, 272 og noen nyere papirsorter/tagginger. Inkl. en god del tjenestemerker opp til litt bedre. 4000
4180

1198
¶¶  Norge postfrisk samling i fortrykksalbum fra 1909 - ikke komplett fra starten men mye posetivt. Samlingen går frem til 2010. Meget høy katalogverdi. Må være 30-40.000+++ Bør besiktiges. # 3000

1199
¶¶   Samling 1910-92 i Samlerhus-album. Mangler noen få før 1940 men har de aller fleste seriene kompl. med Polmerkene, Svalbard og andre gode serier, og fra og med NK260 mangler kun NK272. 3000

¦   Fem album merker fra 1855 til 1965. Starter med drøyt 100 skillinger og videre hundrevis med posthorn, bl.a. ca 600 20 mm. Noe varierende besatt etter 1930 3000
10610

1201
¦   Postfrisk samling fra 1909 og framover. Stor grad av kompletthet og flere bedre merker, inkl. Nær komplett Posthorn 1909-1919 inkl. Hk 104. Hk 149 osv. Høy katalogverdi. Bare albumet ville kostet nær 2000 kr. Meget gunstig utrop! Vennligst inspiser. 3000
2800

1202
¦  Norge i 3 Lechtturm album med lommer og kassett som nye. fra 1855 til 2020 - ikke så mye merker, men noe er det. Plansje med skillingsmerker foran. Bør vurderes. Bare albumene koster 5000,-+ Alt er stemplet. # 2500
2650

1203
¶¦   Samling 1855-1879 i DAVO-album. Skilling kompl. utenom NK21, endel stolpeskr., kroneprov, , meget pene Haakon 1907, senere fyldig opp til bedre utgaver. * er ikke medregnet. 2500

1204
¦   Samling fra 1856 til tidlig 2000-tall i to album. Gjennomsynanbefales. 2500

1205
¶¶ ¶¦   14 plansjer med norske merker, inkl 6 x Universitet, 5 x Legion, tre serier Nordkapp I og flere andre bedre merker. Gjennomsyn anbefales. Medfølger også tre plansjer med noen utenlandske merker. 2000
2400

1206
¦   Lot med norske eldre merker. Starter mer drøyt 100 skillingsmerker og videre hundrevis med posthornmerker, hvorav mange 20mm. Gjennomsyn anbefales. 2000
3200

1207
¶¦   Samling 1856-1966 i en Facit-perm med kassett. 15 skillinger, stolpeskr. inkl. NK35, bedre grovtg., fra 1910 meget fyldig. Nesten alt stpl. 2000

1208
¶¶  Norge samling postfrisk i 4 Norsk verdi album fra ca 1910 og utover. Ikke komplett men ganske så fyldig. Inneholder også ende tjenestemerker. Må vurderes. 1500

1209
¦  Norges-samling i Leuchtturm album med lommer. Stater med noen skillingsmerker og videre en del øremerker. Variabel kvalitet. Samlingen går frem til 1990 tallet. Bør vurderes - fint album 1000
1380

1210
¦   216 norske merker hvor alle er med prakt-/luxstempler. 1000

1211
¶¶ ¶¦   Norges-samling i Leuchtturm album 1856-1982. Tynn i starten men ca 15 skillingsmerker. Samlingen fremstår som ustemplet. Fra ca 1942 og ut er alt postfriskt. Noe før også. Bør besiktiges. # 1000

1212
¦   80-95- Fire innstikkskort med 63 merker, hvorav noen sammehengende enheter og pene stempler. 1000

1213
¦   Lot med bl.a. brev Hk 18, håndskrevet Herø (sjelden), Hk 5 Lux Laurvig, Hk 8 Håndskrevet Kværnanger, Hk 14 Lux Kløven, samt 2 stk Hk 8 typebestemt. Medfølger Rek brev 5 kr V med Luxstempl Oslo 6/10-41. Meget gunstig utrop!!! 1000
1600

1214
¦   18/55. Gammel tinnboks med mangre hundre posthorn stolpe. De fleste med større/mindre feil, men spennende. 750
798

1215
¶¶ ¶¦   Saml. 1878-1990 i DAVO album. Krone Oscar og noen grovtg., fra 1910 i perioder bra belagt, nær alt stemplet. Også en Samlerhusperm med Nansen I xx og noen xx V-utgaver. 750

1216
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes # 750

1217
¶¶  2 album Norsk verdi Norge postfriskt med kassetter fra 1972 til 1997. Ikke helt komplett men ikke langt unna. Katalogpris ca 8000,- # 750

1218
¶¶ ¶   Innstikksablum med norske ustemplede og postfriske merker. Høy katalogverdi, gjennomsyn anbfeales. 700
630

1219
830

1220
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. Mange hundre merker. Bør vurderes # 600

1221
¶¶¦   Perm med noe xx 1920-56 inkl. 155I og 30ø Nordkapp I og annet litt bedre. Det medfølger 1 pose og et par andre permer med noe diverse. Gunstig. Besiktige! 600
690

1222
¶¶¦   PERFINS. Lot fra ca.1910 til moderne inkl. flere brev og kort, bl.a. B.R.(Bennet Reisebuerau) 1912 og noen andre trolig uvanligere. 500

1223
¦   Norske merker med prakt/luxstempler på plansjer, totalt over 120 merker/enheter. Noe buplisert. 500

1224
¶¶¦   Saml. hefter 1977-99+heftesårssett 2008 xx. Det medfølger 53 ulike stemplede hefter i perioden! xx nominal over 2000,- 500

1225
¦   184-260. 6 merker fra 30-40-årene. NK 295 med NK varianten. 400

1226
¦   Innstikksbok fra 1910 og fremover. ikke de dyreste men tusenvis av merker. Noe rotete men må være meget høy katalogverdi. Gunstig utrop! 400

1227
¦   Samling 1929-1980 på egenmonterte albumark. Flere fine merker, gjennomsyn anbefales. 400

1228
¦  Norge stempler i perm, frimerkene er duplisert men ofte forskjellige stempler. En del tjeneste og portomerker også!Mange hundre merker. Bør vurderes # 300

1229
¦   Lot med rundt 35 merker med Prakt og Lux-stempler. God sprdning men flere Lux-stempler av Olav fra 60-årene. God kvalitet! 300
520

1230
  Plansje med 38 skilling til posthorn merker nk1 og utover. Inneholder også to 8-blokker 2ø posthorn. Stemplet, ustemplet, brev stykker. Varierende stempler fra 3-rings stempler, Engelsk nr stpl mm. Varierende kvalitet. BØR SES! 300

1231
¶¶ ¶¦   Rotelot med Norden. Litt av hvert, gjennomsyn anbefales. 300
705

1232
¦   Lot med 35 merker med Prakt og Lux-stempler fra 60-70 årene. Endel vanskelige blåmerker observert. Forsiktig utrop! 300
520

1233
¶¶   Kronerker Løve, Nordkapp V og to OL merker i prima fireblokker. HK 2340. 300

1234
*   Skoeske med en mengde sekkelapper med tilknytning til Molde. 300

1235
¦   Lot med 35 merker med Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. 3 miniark. Svært god stempelkvalitet! 300
405

1236
¦   Lot med ca. 35 Prakt og Lux-stempler fra 80 og 90 årene, inkl. par. Flere vanskelige merker observert- En fin lot! 300
420

1237
¦  Tykk 64 siders innstkksbok med lager Norge. Fra 1980 tallet til 2020++ Inneholder også en del miniark. Bør vurderes! # 300
777

1238
¦   Lot med 35 Lux-stempler fra 2000 tallet inkl. 3 miniark og heftemerke. En par tre av merkene har vi ennå ikke sett. Helt super kvalitet! 300

1239
¦   Lot med ca. 35 Prakt og Lux-stempler, vesentlig fra 70 og 80-årene. Flere vanskelige merker fra denne perioden. 300
520

1240
¦   Lot med rundt 35 merker med Prakt og lux-stempler. God spredning inkl. endel pene krigsmerker. Bør vurderes! 300
559

1241
¦   Plansje med 54 10ø posthorn merker. Alle stemplet, noe fine stempler. Varierende kvalitet. BØR SES! 250

1242
¦   Lot med drøye 40 Tjenestemerker med Prakt og Lux-stempler. Noen eldre samt vanskelige merker inkludert. Gunstig utrop! 250

1243
¦   Lot med ca. 40 Tjenestemerker med Prakt og Lux-stempler. Flere eldre samt noen Solkors. Forsiktig utrop! 250

1244
  Plansje med 39 posthorn merker 10ø-60ø. Ustemplet, stemplet, noen på brev stykker. Er også en del fine stempler. Varierende kvalitet. BØR SES! 200

1245
  Liten innstikkbok med julemerker + noen andre merker. MÅ SES 200

1246
¦   19 merker/klipp med KPH fra Finmark. 200

1247
¦  38-53 Lot 14 merker med prakt stempler. 200

1248
¦  Diverse (> 65) T-stemplede enkeltmerker og par (brukte) med ulike T-stempler -stor variasjon 200

1249
¦  Norge plansjer med ca 140 merker med T stempler + noe annet. - Bør besiktiges. # 200

1250
¦   KRISTIANSAND 1887-1948. Lot 16 mrk/par/klipp med klare, rettvendt prakt/fullstp. 200

1251
¶¶¦  Norge Lagerbok/Samling fra 1971 til 1985 Her er det satt opp enkeltmerker, samt noen blokker og hefter. Det meste er postfriskt men også noe stemplet. # 200

1252
¦   83 merker fra mindre poststeder i Nord-Norge. Flere pene. 200

1253
  VM i fotball 1994. NFFs spesialalbum/samling med bl.a. autografene fra 8 norske spillere! 200

1254
¶¶   Julemerke Norske Sjømænds understøttelsesfond 1904, 188 stk i 2 helark + 2 deler av ark, forskj. trykninger? 200

1255
¦   Lot med 13 stk. Automatmerker med Lux-stempler. Flere typer. Særdeles fin kvalitet! Gunstig! 150

1256
¦   Albumark med T-stemplede merker. 100

1257
  Plansje med 30 offentlig sak merker. 5ø-1kr. Noen på par og en 4-blokk. Noen ustpl, noen lux, men flest stpl. Varierende kvalitet. 100

1258
*  Posten 350 år, samling samt FDC fra 1971 til nyere. 100

1259
  Plansje med 32 offentlig sak merker. Noen er par. 2ø-100ø. De fleste ustemplet og et par på brevstykke. Varierende kvalitet. 100

1260
¦   27 merker med luxstempler. 100

1261
¦   21 merker og tre Framamerker med luxstempler. 100

1262
¦   Plansje med 30 merker/enheter med prakt/luxstempler. 100

1263
¦   21 merker og fire Frammerker med luxstempler. 100

1264
¦   37, 38 og 43. Pergamynkonvolutt med 100 merker. Notat sier mest med feil. Ikke sjekket av oss. 100
715

1265
¦   17 merker på plansje med pene stempler. 100

1266
  Perm med nyere stempler fra Troms på brevstykker 70-90 tall. Totalt over 200 merker. Bør vurderes. # 100