PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Norden

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
1312
*   Danmark F115, 2x184. Brev til England med 62 øres porto stemplet København 21/8-22. Uvanlig. 100

1313
*   Danmark. To brevforsider sendt til USA med tilsammen 4 27-øres provisorier. Høy katalogverdi. 1

1314
*   Danmark. F245. Brev sendt som Kuglepost stemplet København - Fredrikshavn Kuglepost 31/8-12/9 - 1935. 100

1315
¶¶  DANMARK flott samling postfrisk i 2 Leuchtturm album med lommer og kassett. Mangler kun et par merker fra 1933-2014 - Høy katalogverdi. Fin or ren samling. 2000
2200

1316
¦   Samling Danmark på gamle Borek albumblader fra 1851 til ca 1930. Høy katalogverdi. 2000

1317
¦  DANMARK i 2 Leuchtturm album med lommer og kassetter. Arkene går opp til 2021. En del merker men mye mangler. Medfølger et Leuchtturm album med noen blokker etc, Bør bestiktiges. 1500

1318
¶¶  DANMARK - postens orginale årsett fra 2000 (kanskje noe før) til 2022!!! + et par årbøker. Meget høy selvkost. # 1000
2100

1319
¦¶¶¶  DANMARK samling stemplet (noe ustemplet) i KA-BE album med lommer. Starter fra 1853 og utover til 1967 Ikke komplett men en del typer er merket i albumet. Bør sees. 600

¶¶¦   DANMARK. Samling 1987-1998 i 2 Stenderalbum m/lommer, etter 1970 xx men mangler noen hefteblad og ørlite annet. 1875-1970 med et lite grunnlag stpl. xx Nom. over DKK 2000 (NK 3600) 400

1321
¶¶ ¶¦   Danmark. Plansje med noen danske merker. Flere bedre og hyggelig katalogverdi. 400

1322
¦  DANMARK i Schaubek album - tynt besatt i starten men en del merker utover. God start samling. Også noe Grønland. 300

1323
¶¶¶¦  DANMARK i Leuchtturm album uten lommer veldig tynt besatt men arkene går fra 1851 til 2004. Noen lommer er satt inn - det meste er stemplet, men også noe postfriskt. Grei startsamling. # 200

1324
¦  DANMARK dublettlager i 2 innstikksbøker, massevis av merker. Det meste er stemplet men også observert noe postfriskt. 200

1325
¶¶¶¦  DANMARK i 2 Lindner falzlos album med innsatte lommer. Tynn i starten men noe er det. En del merker utover til 1970 tallet 100

1326
¶¶ ¶¦   To album med finske merker fra slangetaggede og noe fremover. Mange merker og høy katalogverdi. 500

1327
¶¶   Finland feltpost nr 8. Facit =4800,-. 500

1328
¦   Samling Finland fra 1856 til ca 1930 på Borek albumbalder. Høy katalogverdi. 1500

1329
¶¶¶¦  FINLAND samling i 3 bind - en del merker - uten de dyreste.. Men bør sees! 400

1330
¶¶ ¶¦   Finland. Samling på innstikksark i et album. 200

1331
¦   FÆRØYENE. Saml. 1985-2008 i Vario-perm med kassett. Inkl. 22 miniark og 28 hefter Kompl.? som abonnement? - litt usystematisk montert. 600

1332
¶¶¦   Færøyene. Posekartotek med ca 240 pergamynkonvolutter fra abonnement med xx 4-blokker og luksusstemplede 4-blokker, hvorav nesten alt er hjørneblokker med marginal i topp kvalitet. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Høy pålydende og kostpris! 500

1333
¶¶  FÆRØYENE samling komplett serie Julemerker i helark fra 1976-2020 i flott Davo perm med kassett. Høy selvkost. 200

1334
¦   FÆRØYENE. Album med hovedsaklig stemplede merker. 100

1335
¶¶   GRØNLAND. Samling 1938-2021 i klemlommealbum. Mangler noen årganger 200-05 samt 2011, men ellers meget fyldig og inkl. prima Amerikanerutg. og Danmark Befriet -5ø. Ellers 6 ulike pakkeporto og Thule kompl. Prima samling. 2500
4050

1336
¶¶   Grønland/Færøyene. 27 store + 47 litt mindre abonnements-forsendelser (inkl. brosjyerer etc.). Frimerkene intakt inni. Det tas forbehold om at en eller annen pose kan ha annet innhold. Må besiktiges! 750
775

1337
  Grønland. Facit P 9II. 20 øre mattrød på kartongpapir ubrukt. (1700) 200

1338
¶¶ ¶   ISLAND. Samling 1876-2017 innsatt med lommer, de siste årene på løse LT-ark. I starten mest x/meget letthengslet, senere med gode xx innslag og fra 1944 meget fyldig xx, fra 1952 så godt som komplett med minirk og annet. Meget god samling til utvidelse. 4000

1339
¶¶   Island innstikksbok med helark og arkdeler. Katalogverdi cirka kr 3.375,-. 100

1340
¶¶¦   ISLAND. Samling mest 1950-tallet til 1990-tallet i innstikksbok inkl. et 50-tall miniark og hefter/litt dublisering. God variasjon, prima. 200

1341
¶¶  ISLAND Nyere utgaver på innstikksark. 12 hefter, 19 enkeltmerker, 10 miniark alt er postfriskt. Afa ca. 1800,- 300

1342
µ  Tykk innstikksbok med mye forskjellig, mest moderne med mange 4-blokker ved siden av enkeltmerker. Dessverre er det mye tørt uten lim. 100

1343
µ   Sverige. 4 skill banco Ettertrykk 1885. Pent merke uten gummi. (F 3800 som x) 100

1344
¶¶   Sverige. H147 E1. F 3500,-. 300

1345
¶¶   Sverige postfriske merker i striper a 5 merker, totalt 75 striper. Katalogverdi ikke regnet, men må være en del 200

1346
¶¶   Sverige.. Liten eske med 13 frimerke-ruller + et stort antall hefter i liten eske. Nom.1730+ 250

1347
¦  SVERIGE opsatt i 2 innstikksbøker en del eldre osv. Ikke sjekket VM m.m. fra oss. 300

1348
¶¶¦   Åland. Samling i flott SAFE dual-album frem til 2012, i det vesentligste overkompl. Bør sees! 600

1349
¶¶¦   ÅLAND. Flott SAFE dualalbum 2013-21 i kassett, trolig kompl. xx + mye stpl. , også hefter etc. 300

¶¶ ¶¦   Norden i 3 DAVO-album + 1 perm m/ørlite nyere Finland. Bra samling DK med flere bedre xx serier fra 1929 og fremover, likeså pen 4RBS. Også relaitivt fyldig Grønland, noen Thule. Island i perioder ganske fyldig inkl. mellomgode. Sverige grunnsamling. 1200

1351
¦  Island og Finland i Schaubek album - mye merker. God startsamling. 300