Øre-utgaver (211)
Utgavene fra 1905-09 (681)
Utgavene fra 1909 (718)
Utgavene fra 1945 (939)
Tjen/porto/returm. (1043)
Div utgaver (1106)
Postkort/brev (1382)
BREV (1465)
PORTO - POSTFRISK (1534)
Norges-samlinger (1544)
Konglomerat (1643)
Norden (1682)
Europa/Oversjø (1719)
    Europa/Oversjø (1719)
Myntbrev (1855)
Gullmynter (1858)
Mynter (1884)
Sedler (2173)
Litteratur mynter/medaljer (2219)
Pins/Tegneserier/Biler m.m. (2245)

SAMLER-BØRSEN Auk 262 - 12 og 13 juni 2024 > Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1719
*   Baltikum. 72 brev fra Estland, Latvia og Litauen, variert. Gjennomsyn anbefales. 500

1720
¦  BDR Tyskland Bundes replublikk i flott Leuchtturm album fra 1980 til 1999 - masse merker men ikke komplett. 400

1721
*   BELGIA. Ringperm med mange jernbanemerker fra 40-årene og fremover. Må sees. 100

1722
¶¶ ¶¦   BERLIN. Nesten komplett samling 1948-90 i Leuchtturnm-album. Mangler 3 av toppverdiene på sort overtrykk og blokken, vesentlig stemplet, noen ** i de senere årganger, noen få *. Mye bra material! 1500

1723
¶¶ ¶¦   BRD-Berlin. Samling 1949-76 i 3 album, vesentlig BRD. Flere pent stpl. tidlige velgjørenhetsmerker. Senere mest **, noe o/*. 400

1724
¶¶ ¶¦   DDR. Saml. 1949-90 så godt som kompl. +1 album med endel FDC 1950-tallet, Frem til 1959 mest stpl., men blokkene * med klebespor/kleberester, 1200

1725
¶¶¦   DDR. Innstikksbok med 75 miniark og sammentrykk. 100

1726
  D.Reich. Mi.13. Skjevt eller feilfritt, originalgummi med lite klebespor. (Eurp 140) 200

1727
¦   D.Reich. Mi.21. 2 1/2Gr. stort brystskjold. Prima på flott brevklipp! (Euro 100+) 150

1728
*   Deutsches Reich. Mi.41+44 på rekommandert helbrev til Norge 1882. Vertikal arkivfold,- uvanlig forsendelse. 200
416

1729
¦   D.Reich. Mi.66II. 5Mk. Reichspost. Prima merke. (Euro 500) 750

1730
¦   D.Reich. Mi.79A. 2Mk.1902, gotisk skrift. Prima tagging og stpl. svak skriftavsmitn. bak. (Euro 130) 150

1731
  D.Reich. Mi. 331a. 1Mrd/100M mørk rødlilla, det såkalte Hitlerprovisoriet som er en raritet ekte brukt! (* Euro 90) 150

1732
¦   D.Reich. Mi.384. 3M luftpost 1926, toppvaløren. Prima. (Euro 120) 150

1733
¦   D.Reich. Mi. 496-98. Chicagofahrt 1933 komplett, prima. (Euro 1200) 2000

1734
¦   D.Reich. Mi.496-98. Chicagofahrt 1933, prima. (Euro 1000) 1800

1735
¦   D.Reich. Mi.671. Brune Bånd 1938 med del av spesialstpl. (Euro 60) 100

1736
¦   D.Reich. Mi. D9. 2Pf Frei durch Ablösung. Prima. (Euro 100) 150

1737
¶¶ ¶¦   England. 2 flotte Leuchtturm klemlommealbum med en grunnsaling fra ca,70 1d rød med platenr. til 1996. Etter 1960 gradvis med komplett. Eldre i blandet kval. 1000
1541

1738
¶¶   England eske med 120 hefter diverse pålydende, sjekk selv om like eller ei i lotten, høy innkjøpspris 500
1600

1739
¦  ENGLAND Penny red satt opp i innstikksbok PL 71-224. Kat verdi ca 1350 pund = ca 18500 nok. 2000
2100

1740
¶¶  ENGLAND 2 samlinger med Dronning Elisabeth merker, både blokker og singelmerker. Må vurderes - Varianter m.m. Masser av merker. 300

1741
¦  ENGLAND Penny red satt opp på plansje PL 121-160. Kat verdi ca 340 pund = ca 4600 nok. 300

1742
¦  ENGLAND dublett samling - best på 70-80 årene i innstikksbok. Bør sees! 300

1743
¶¶  England 1953-1981, ark og arkrester i 2 lagermapper , store mengder prima postfriske merker. Høy katalogverdi. 250

1744
*  ESTLAND prefrim 16 okt 1826 sendt fra Reval (Tallin) til Narva 200

1745
¶¶   Estland-Latvia-Litauen. Samling 881-2000 i VARIO-perm med kassett. Trolig kompl.? som abonnement, litt usystenmatisk innsatt. 750

1746
¶¶ ¶   Innstikksalbum med ca 750 hovedsaklig postfriske merker inkl. 6 miniark fra Frankrike og noen fra koloniene 300

1747
¶¶  FRANKRIKE 9 innstikkksark med postfriske frimerker. - bør vurderes. 300

1748
¶¶   FÆRØYENE. Komplett samling 1975-88 i SAFE dualalbum. Meget høy kostpris! 350

1749
¶¶ ¶   Gibraltar. Samling 1896-2001 i egen-montert album m/kassett, Fra 1960 nær alt ** og med høy grad av kompletthet inkl. en mengde miniark. 750

1750
¦   Israel. Samling på albumblader fra 1948 til ca 1960 med noen brev/FDC. 300

1751
¶¦  ITALIA Facitreplublikken (1943-45 Guardia Repubblicana og Repubblica Sociale Italiana på 5 albumark med 120 merker med overtrykk G.N.R. eller RSI propaganda. Komplett i hht. AFA. Spennende samling hvor det er mange merker med høy verdi. Sjelden mulighet. Afa verdi nesten 100.000 DKK Stemplet/ubrukt 3000
2800

1752
¦  ITALIA - Rørpostmerkene komplet stemplet. Afa omgjort va 8000 Nok. 500

1753
¶¶  JERSEY samling i Lindner album med kassett, mest stemplet. Hefter pent satt opp i album. Duplisert. 300

1754
¶¦   Kroatia-Serbia. Innstikskbok med eldre merker, bl.a. lokalpost fra Vojvodina 1944. 21 stk. opp til 5P m/overtrykk 8 X 1944. Opplag for noen er helt ned i 200 stk!. Signatur fra lokal ekspert. 1000
1300

1755
*   Lichstenstein. FDC 1979 med komplett blokk. AFA 730,-. 100

1756
¶¶¶¦  LICHTENSTEIN oppsatt på plansjer over 300 merker. Hovedsakelig nyere. 300

1757
¶¶   Liechtenstein. Posekartotek med ca 115 pergamynkonvolutter fra abonnement med ** 4-blokker, nesten alle er hjørneblokker med marginal. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Anslagsvis ca 20% med gummiforstyrrelser. Pålydende ca 975chf (Nkr 11.000)! 800

1758
¶¶ ¶¦   Malta. Samling 1885-1991 pent egenmontert i album med kassett, den nyere delen **. Bør sees. 300

1759
¶¶   SMOM - Malteserordnen samling 1966-86 postfrisk, 300+ merker nær komplett mangler 3 merker og MS 300

1760
¶¶ ¶   Monaco+Marokko. Pent egenmonterte samlinger i album m/kassett. Tyngden er etter 1945, dog Marokko 1933-34 bedre serie kompl. 300

1761
¶¶   Romania. 197-207. Prima sett. €270,-. 400

1762
¶¶   Sovjetunionen. Samling vesentlig 1953-91 pent montert i 2 album med kassetter, bortimot alt **. Meget velfylt, i perioder trolig nær kompl. 800

1763
¶¶¦  SVEITS 1980-2011 i dobbeltsamling postfriskt og stemplet i 2 KABE album med lommer. Omregnet fra Afa i NKR = 56.000,- Megt bra kvalitet. 4000

1764
*   Tyskland. Brev til Reichkansler Adolf Hitler stemplet Dresden 30/12-36. 300

1765
¦  Tyskland. Tyske riket med overtrykk Spitzbergen. Selges as-is. 200

1766
¦   D.Reich, Feldpost. Mi.3 brukt og med rester av papir bak, Mi.4 bundet til brevklipp med maskinstpl. Begge bedømt som ekte brukt av tysk ekspert, men ikke signerbare da dato mangler. (Signerte Euro 610) (Et falskstpl, medfølger) 150

1767
¶¦   Tyske stater. Samling Baden, Preussen, Hannover, Helgoland, T&Taxis og Württemberg. Bra Baden fra Mi.1a! - fyldig T&T og flere bedre Württemberg. Renslig og pen lot! 2500

1768
¦   BRD (Vest-Tyskland) Så godt som komplett samling 1949-75 i flott album, mangler trolig bare Heuss fluor. 99% rundstemplet. (Over Euro 2500) 1000

1769
¶¶   Tyske stater. Oberschesien 15pf, nr 10 F prima postfriskt. €700,-. 500

1770
*   6 brev fra Østerrike, Tyskland og Frankrike ca 1840-50 årene. 500

1771
*   13 Tyske brev/kort med propagandamerker og stempler. Flere bedre, gjennomsyn anbefales. 500

1772
*   Album med 75 brev, kort fra 1. og 2. verdenskrig og i fra 50 talle 400

1773
¶¶ ¶   Tyskland. Samling i egenmontert perm fra D.R,1916 til BRD 1997, etter 1960 **, tidligere */**. Fyldig BRD. 400
420

1774
¶¶ ¶   Tyske soner 1945 og fremover samt Berlin frem til 1990, pent montert i album. Verdien ligger på ** Berlin etter 1960. 300

1775
¶¶   Sovjetisk besetning i Tyskland. 100

1776
¶¶  Tyske rike. Postfriske merker på 4 doble plansjer. Spennende lot. 300

1777
  TYSKLAND diverse bla miniark og brev. Bør sees! 200
331

1778
¶¶ ¶¦   Ungarn. Samliing 1900-1988 pent egenmontert i 2 album, fra 1938 med endel miniark inkl. Mi.Bl.20-22 . I peroioder fyldig samling, vesentlig stpl. 1000

1779
¶¶ ¶¦   Ungarn samling i Schaubek fortrykk til 1967, tynn før 1942 deretter fyldig. Katv. postfrisk ca kr 29.000. inkl. Kjedebro MS 1949 Roosevelt 1947. Bør besiktiges 2300

1780
¶¶ ¶¦   Øst-Tyskland (DDR). Samling 1949-90 pent egenmontert i 2 album. Starten med flere pent stpl. litt bedre, videre mest stpl., i perioder velfylt. Også 2 album m/miniark og noen 1978-79. 900

1781
¦   Østerrike. Mi.11II. 3kr svart, prima merke. (Euro 230) 350

1782
¦   Østerrike. Mi. 16. 1,05kr blå avisporto. Et uvanlig bredrandet og flott merke! (Euro 700) 1000

1783
¦   Østerrike. Samling ** 4-blokker 1981-2013, muligens kompl.? Formidabel kat.verdi/pålydende og etter 2000 frank.gyldig. 3000
3200

1784
¶¶ ¶¦   Østerrike. 3 tykke lagerbøker 1850-2000 inkl. bedre ** utgaver 1935-36 (FIS). barnehjelpen 1949, gjenoppbygging 1951, Luftpost 1953, og ellers rikholdig. Grunnlag for en god samling + mange dubletter. 3000
2800

1785
*   Østerrike. Skoeske med bl.a. 31 prefrimbrev, 4 frankerte brev 1850/60-åra + endel litt senere samt ca. 200 gamle postkort. 1000

1786
*   Østerrike. 5 flotte prefrimbrev + et par hundre gamle postkort. Må sees. 300

1787
*   Østerrike. Lot 67 forsendelser fra prefrim til halvmoderne, inkl. 2xLombardie&Venezia. Svært variert lot,- bør sees. 750

1788
¶¶   Østerrike. 1975-2002 kompl. i 3 nye Lindner T-album. 1200
1080

1789
¶¶ ¶¦   Østerrike. 8 permer/innst.bøker. 1 med god avd. portomerker, Lomb.&Ven., Levante, Feldpost står for utropet. Resten må sees/vurderes. 500
875

1790
*   Østerrike. 2 små plastesker + 1 pose. 200/300 gamle postkort. 300

1791
¶¶¶¦  Østerike i tykk album satt opp som lagerbok. Ikke så mye merker men noe spennende. 300

1792
¶¶¦   FN Wien. 4 innst.bøker+1 FDC-perm+1 Leuchtturm SF-album 2000-2012/merker frem til 2010. Meget høy abo-pris. 1000

1793
¶¶¶¦  ØSTERIKE omfattende og flott samlig komplett iht. de 2 Davo albumene. Før 1980 er det meste stemplet, mens album 2 nesten bare postfriske merker. Alt av høyverdi er der, det samme for avisporto, flypost og portomerker. Feltpost (Bosnia-Hertz./Italia er også med. Afa verdi er ca 148.000 dkk = ca 220.000 nok. MÅ VURDERES! 8000
8000

1794
  ØSTERIKE i 3 album - mye gammelt - bør sees! 500

1795
¶¶¶¦  ØSTERIKE innstikksbok full av stemplede merker, samt en samling postfrisk fra ca 1976-1990 tallet. Bør vurderes. 250

1796
¶¶  Samlinger FN postfriske i 5 Lindner fortrykksalbum med lommer, bla Usa, Sveits, og Østerike. Ikke så mye merker men ser bra ut! Bare albumene koster mer enn 5000,- 750

1797
¶¶¦   Europa 1962 miniark Europex postfriskt og stemplet, viser forslag til Europa merker 100

1798
¶¶¶¦  3 utenlanske merker hhv Tyske riket, Italia od Østerike. Katalogverdi må være ca 2500-3000 100

1799
¶¶ ¶¦   Hele verden i meget tykk, liten perm. Litt China og Mandsjuria sett. Bør sees. 200

¶¶¦   Miniark. Innstikksbok med 51 stk. fra mange land, nesten alle **. 200

1801
  ANTARKTIS Brev og noen frimerker. 200

1802
¶¶ ¶¦   ASIA+Midt-Østen og noe Oceania. 3 bøker, 1 meget tykk, opp til nyere. Må sees. 350

1803
¶¶ ¶   Brit.Kol. Georg VI fra Great Britain til Nyasaland, fint montert i album. Vi noterte India 1949 til 15R ** og Ghandi kompl. *, BMA Malaya kompl. og ellers mye pent. 3000

1804
¶¶ ¶   Brit.kolonier. Kong Georg VI-perioden. Fint montert i album fra Aden - Gold Coast. Mye pent og bra material. 3000

1805
¶¶ ¶   Brit.kol. Georg VI fra Malaya - Zanzibar pent montert i album. Mange mellomgode/litt bedre. 2000

1806
¶¶   Brit. Koloner+Nederl. Antiller. 1 fint montert album + 2 innstikksbøker, Vesentlig små kol. bl.a. Tonga, Tristan d,C, Christmas Isl., Cocos Isl. og mange andre. 1000

1807
¶¶ ¶   Brit.Commonwealth. Omnibus-serier, fra Silver Jub.1935 (20) til 1973. Mange ulike serier/delserier. Må sees! 500

1808
¶¶ ¶¦   Brit.Commonwealth. Album m/kassett. Div. land fra Ascension 1956-93 til Kenya Ug-Tang. Mest **, noe *(*) og ganske få stpl. Må sees! 500

1809
*   Burma. Japansk okkupasjon. SGJ25 samt SG27 og 30 på 3 FDC. J25 er kostbar, men trenger ekspertise. Selges as is. Katalogverdi på brev er ikke angitt i SG. 500

1810
¶¶ ¶¦   Ceylon/Sri Lanka. Samling mest 1938-1980-tallet i egenmontert perm med kassett, noen tilbake til 1885. Vi noterte ** 5R-10R 1958. Fyldig generalsamling i perioden. 500

1811
¶¶ ¶¦   CHINA. Samling 1940-tallet-60-tallet. Tidlige utgaver (*) som slik de er utgitt, fra 1955-66 nær alt stpl. Vi noterte Mi484, skuespillerserien 1962 ! og en ubrettet 3-stripe 1964, ellers godt grunnlag hele veien. 2500
3359

1812
¶¶   China. Samling 1977-95 pent montert i album. Litt springende i starten men flere gode serier, samt blokker fra Mi. Bl.45. Gradvis fyldigere med storte antall kompl. serier. 2000
3960

1813
¶¶   China. Mi. Bl. 47A-B + 2 souvenirblokker ? i utstillingsfolderen fra Beijing 1995. 300

1814
¦  CUBA 2 tykke innstikksbøker med mange merker satt opp som lagerbøker. Bør vurderes. 250

1815
¶¶ ¶   Filippinene. Samling 1946-92 nesten kompl. kompl. ** inkl. miniark i 3 spesialalbum + perm med litt *-** fra 1935 og fremover og noen 2022. 1500

1816
¶¶¦   FN. Perm med 448 smårk med flaggmotiver! 750

1817
¶¶ ¶¦   Hong Kong. Samling 1880-2000 inkl. Bl.1. Fra 1946 ** inkl. SG171-91- Likeså samling Maldivene 1909-30, alt montert i samme album. 1200

1818
¶¶ ¶¦   India. Samling mest 1911-92 fint egenmontert i 2 bind, for en stor del samlet både o og **! En hel del bedre merker og serier inkl. høgval. opp til 25R. Fin og noe uvanlig samling. 1500

1819
¶¶   Indonesia. Samling 1950-89 pent egenmontert i album m/kassett. Ser bortimot kompl. ut inkl bedre, tidlige serier og mange miniark. Litt uvanlig samling av dette området. 750

1820
*   India/UAR. Perm med 64 indiske FDC 1960-75 samt 43 UAR stort sett i samme periode. 200

1821
¦   India. Lot med med merker fra India. 200

1822
  Brit. Occupation of Italian Colonies + Morocco Ag/Tanger. En megnde komplette serier, opp til 3 av hver. Uvanlig, prima letthengslet. 1000

1823
¶¶ ¶¦   Bri.Kolonier fra Malawi til Zambia med bl.a. Sabah 1964 overtr. ** og Tristan da Cunha fra 1960 og fremover. 1000

1824
¶¶ ¶   Maluku Seletan (del av Indonesia) 75 postfrisk + 7 ubrukt 100
110

1825
¦   FAUNA. Hele verden, 190 miniark opp til noen helark + 36 sider med mest serier. 750

1826
  WWF (World Wildlife Fund) i 3 album, det ene med kun ** blokker og serier med Fauna, ca.140 miniark og sammentrykk + endel serier. De 2 med FDC og serier. 500

1827
¶¶¦   MOTIV. Sopp. 157 ulike, vesentlig i ** serier + 20 miniark fra mange land. Uvanlig motiv. 200

1828
¶¶¦   innstikksbok med postfriske miniark motiv katter fra forskjellige land, pål. kr 2700,- + 150 st. merker 500

1829
¶¶ ¶¦   New Zeland. Samling 1890-åra/1995 pent egenmontert i album m/kassett. Flere gode Life Insurance 1893-192 og ellers fyldig fra 1931,, i økende grad **. 700

1830
¶¶ ¶¦   Pakistan. God saml. 1947 m/kompl. overtrykkserie og mye frem til 1989. Også noe Norfolk Isl. fra starten til 1987. 1000

1831
¶¶¦   Sovjetunionen-Russland. Bortimot komplett samling 1961-2020 i 3 album+uåpnede årgangspakn. Et par årganger stpl., ellers trolig alt **. Inkl. den sjeldne OL-blokken 1964. 7000

1832
¶¶   Spanske kolonier i Afrika. Vesentlig ** samling fa 1950-60-tallet i innstikksbokl. 200
245

1833
¶¶¶¦  SURINAM - fin lite samling 198 merker opp til ca 1977 200

1834
¦  SAAR samling på 115 merker - alle perioder 100

1835
¶¶¦   Taiwan. Samling vesentlig fra 1953-88 pent montert i album, tekstet både på kinesisk og engelsk! Nær alt stpl..Vi noterte den sjeldne velgjørenhetsserien 1954 og noen miniark. 750
935

1836
¶¶ ¶   Turks Caicos øyene 114 postfriske merker kv. ca kr 1.350,-, 1967-1980 +7 hengslet 150

1837
¶¶   USA. Samling ** fra 1934-1990 i eldre Schaubek-album+ny Leuchtturm SF-album fra 1960. Noen få * før 1934. Meget fyldig og i perioder komplett. 1000

1838
¶¶ ¶¦   Tykk perm med mye frimerker o.a. vedr fly, en perm polarpost, et FDC album brev flypost 150

1839
¦   Walt Disney. Pent monterte serier fra mange land i fin perm med kassett. 300

1840
¶¶¦   World Wildlife Fund. 1 tykk perm 1986 med ** og FDC med fauna-motiver. 200

1841
¦  Kolonier og mindre stater oppsatt på 8 innstikksark. 400

1842
¦  Frimerker i vinduskonvolutter fra mange land i pappeske, 200

1843
¦  2 innstikksbøker med bla merker fra Norge og polen, samt motivmerker m.m. Mye billig. 200

1844
¶¶  10 miniark/blokker av president John F. Kennedy fra diverse land. 200

1845
  4 innstikksbøker med allehånde fra en mengde land. Besiktige. 100

1846
¶¶ ¶¦   Land fra P-Z montert i 7 album, vesentlig etter 1950 men også noen eldre. Russland meget fyldig frem til 1990, Mye Togo, småpent Sveits og noe fra alle mulige områder. 2000

1847
¶¶¦   Miniark. 3 dels tykke bøker med mellom 300/400 miniark, småark og sammentrykk fra en lang rekke land + diverse annet. MÅ BESIKTIGES! 1000

1848
¶¶   Album m/kassett med div. land, bl.a, Kypros SG173-87 ^**, Iraq 1948 off.sak serie **, div. nyere Egypt, USA m/høyt pålydende og en mengde annet, Må sees! 750

1849
¶¶ ¶¦   DANMARK og Grønland. Samling 1851-1976 i 3 album/den ene med endel nyere **-o innlagt i poser.. Relativt fyldig samling med de fleste skillinger/noe varierende kval, begge 5kr Posthus, bedre luftpost og andre bedre. Likeså noen bedre Grønland. 2000

1850
¦   Eske med to album og en liten eske med finlandske merker. 100

1851
¶¶   Finland. Ettertrykk av F. 1 og 2 fra 1956. (f=1000,-) 300

1852
¶¶   Sverige. Facit 246-57. Postjub. 1936 i uvanlig velsentrert og pen kvalitet. (Fac. 2800) 350
374

1853
*   Sverige. Fac.54x2+58 på meget pent verdibrev fra Örsjö 1.6.1897. Noe uvanlig sted. Også et rek til Sveits med Fac,56x2. 150

1854
*  Liten lot med bla noen Svenske og et flott Islansk brev. 200
280