Øre-utgaver (211)
Utgavene fra 1905-09 (681)
Utgavene fra 1909 (718)
Utgavene fra 1945 (939)
Tjen/porto/returm. (1043)
Div utgaver (1106)
Postkort/brev (1382)
BREV (1465)
Brev/Polar/Krigspost m.m. (1465)
PORTO - POSTFRISK (1534)
Norges-samlinger (1544)
Konglomerat (1643)
Norden (1682)
Europa/Oversjø (1719)
Myntbrev (1855)
Gullmynter (1858)
Mynter (1884)
Sedler (2173)
Litteratur mynter/medaljer (2219)
Pins/Tegneserier/Biler m.m. (2245)
SAMLER-BØRSEN Auk 262 - 12 og 13 juni 2024 > Brev/Polar/Krigspost m.m.
Utrop
1465
Privat 5-øres helsak (brevkort) stpl. KIRKENES 17.12.17 med bilde og hilsen fra Edwin With, fhv. lappefogd i Nordlands Amt (f. 16.7.1841 fotografert i 1910), sendt til Kjøbenhavn. SJELDEN dokumentasjon
1466
Helsak 3 øre provisorie på 6 øre brun 2 stk stpl. 1903 på innkalling til to kjente filatelister i Kristiania Filatelistklubb; et kort med anmerkninger
1467
NK 202x2 og 205x2 på rekbrev stpl. BODØ 24. 5. 40 med kontollstempel 1 (Torstad 1995) fra Postkontrollkontor 13 Bodø – tydelig stempel, til Tromsø
957
1468
WW1. Meget intreressant postkort datert Jørstadmoen og sendt til Daily Mirror i London. Kortet er påsatt etiketter Passerer og stemplet Hamar 8/10-15. Kortet inneholder en spennende historie ang MHS India.
680
1469
Postsak sendt fra Oslo 27/12-44 til Vardø. Sendt i retur og stemplet Retur Postsambandet brutt. Spennende objekt.
1470
Koreakrigen 1951-54. Hubba- Hubba air mail- se btekst innlagt i brevfolder. SJELDENT
522
1471
Lot med 8 stk brev , frere spennende med sensurbrev og trykksak med 3 øre posthorn (51 III) spennende MÅ SES
1472
1945. On active Service letter form FIELD POST OFFICE 786 15 AU 45 tilhørende allierte styrker i Norge; FPO 786 var lokalisert i Oslo
1473
Brevformular fra norsk fange i Sachsenhausen stpl. ORANIENBURG 07.12.44 med leirsensur (G) og åpnet med maskinstemplet lukkeremse i Berlin, til Elverum
605
1474
NK 205. 20 øre løve på konvolutt stpl. LILLEHAMMER 16.4.40 påført kontrollmerke 1 fra Postkontrollkontoret Lillehammer, til Tofte i Hurum
1475
Studentbrev fra internert student i Sennheim, Tyskland, med tysk feltpoststempel og stumt datostempel 5.7.44, baksiden med stemplet SS – Feldpostprüfstelle Geöffnet sensurremse, avsender Feltpost nr. 05434 - E, til Hornnes stasjon pr. Setesdalsbanen – helt strøkent
1476
Brevformular fra norsk fange i Sachsenhausen stpl. ORANIENBURG 20.5.44 med leirsensur (H.) og sensur i Berlin (Ab), til Lillesand
395
1477
Studentbrev fra internert student i Sennheim, Tyskland, med tysk feltpoststempel og stumt datostempel 13.4.44, baksiden med stemplet SS – Feldpostprüfstelle Geöffnet sensurremse, avsender Feltpost nr. 48524 H, til Hornnes stasjon pr. Setesdalsbanen – helt strøkent
880
1478
Brevformular Kriegsfangenenpost – Rückantwortbrief fra norsk offiser i Stalag III a , Luckenwalde med leirsensur (Geprüft 5) og stumt stpl. 23.2.45, til Kristiansand
226
1479
NK 296 på brev med innhold stpl.BODØ 8.11.41, til Sverige med Trondheimsensur – noe uvørent åpnet - brun lukkeremse stpl. geøffnet etc. (i bruk fra 18.3.41 til 27.3.43)
1480
NK 242 + NK 246 (skadet) + julemerke sanitetsforeningen 1944 maskinstpl. FREDRIKSTAD 01.02.45, til Sverige. På baksiden med rektang. stempel ‘Forsinkelse i videreforsendelsen på grunn av manglende avsenderadresse og tysk stemplet sensurremse
1481
20 øre London stpl. OSLO 17.9.45 til Sverige – med Kontrollmerke 2 (Schumacher & Torstad 2023) ‘ÅPNET AV/KONTROLLØR 1641’ på vakker firmakonvolutt
1482
NK 205. 20 øre løve på brev til Kjøbenhavn, stpl. VESTFOSSEN 21.9.40 med brun sensurremse og tysk sensurstpl i Oslo og Kjøbenhavn
1483
Tyskland. Brev fra Berlin sendt med Graf Zepelin stemplet Berlin 13/5-31, transitt København 14/5-31 og ankomststemplet Fåberg 15/5-31.
1300
1484
Brev sendt med Graf Zepelin fra Skien til Brasil. God dokumentasjon med stempler både foran og bak.
1250
1485
182. Brev sendt med Graf Zepelin stemplet Luftschiefe Graf Zepelin 9/7-1930 og Hammerfest 10/7-30 og påsatt Nordkapp 1 og stemplet med riststempel. Uvanlig.
1300
1486
1931, Wilkins-Elisworth Trans-Artic Submarine Expedition, 7 brev fra Norge. Bergen til Spistbergen & Bergen til Nordpolen. Bla annet 1 som er signert Kaptein SLOAN Danenhower. Flott samling.
1487
5 forskjellige Spidsbergenmerker og et stemplet Aalesund Bypostmerke. Uvanlig utbud.
1488
118, 136. The Trans-Polar Flight Expedition med norsk og Amerikansk frankering stemplet Kings Bay og sendt til New York.
1489
Brev fra Wilkins-Ellsworth Trans atlantic submarine Expedition til USA med engelsk og norskt merke stemplet Bergen 3/8-31.
1490
76. Postkort med motiv fra Hvalstationerne i Bell Sound, Spitsbergen stemplet Green Harbour 1/8-09. Et 5 øres Spitsbergenmerke. Uvanlig.
1491
Tyskland. Overtrykket Spitzbergen. Selges As-Is.
1492
Kopi av brev fra Fridtjof Nansen til de norske tollmyndigheter 1907 vedrørende en britisk deltager i en ekspedisjon til Spitsbbergen. Det hele er oversatt til Engelsk med rød skrivemaskintekst! Det medfølger 7 gamle avisutklipp vedrørende Roald Amundsen!
1493
10 brev sendt Paquebot fra M/S Bergensfjord.
1494
NK 152 singel på bankobrev med SALTEN C etikett og stpl. SALTEN POSTEKSP. C 6.11.30
1495
NK 121 på postkort stpl. STORD – ROSENDAL 27.12.22 (ny sistedag)
255
1496
NK 76 x 2, horav ett merke med perfins (O. M(ustad))på postkort stpl. MJØSENS POSTEXP. 31.7.02, sendt til Cognac i Frankrike, ankomststpl.
920
1497
NK 62? på konvolutt stpl. VESTENFJELDSKE RESERVEP.XP. 5.3.01, til Tüfjord pr. Ålesund, transitstpl. i Florø og Ålesund
1498
Rek.brev 55 øres porto stpl. TRONDHEIM-NAMSOS D 3.4.49 med etikett TRONDHEIM – NAMSOS D, noe uvørent åpnet, sdressert til Oslo
1499
5 øre brevkort (43 II) stpl. MJØSDAMPSK POSTEXP. 16.8.94, til Fredrikstad
310
NK 145 på konvolutt stpl. ALTAFJORD12.6.31, til Oslo
1501
NK 100 på konvolutt stpl. ALTENFJORD 26.11.18, sendt til Alta
1502
NK 146 på liten konvolutt sypl. LOFOTEN og VESTERÅLEN C 18.5.43, til Oslo
1503
282. Lux Vikersund 26710-41.
1504
NK 145 på konvolutt VAKKERT stpl. HAMMERFEST – SKJERVØY POSTEKSP. 5.10.30, til Oslo
305
1505
NK 121 på postkort stpl. INDRE SOGNS POSTEXP. 24.12.21, til Hafslo
1506
NK 76 på postkort stpl. BREVIK-KR-SAND. S. A. 22.12.04, til Bergen
1507
NK 76 på postkort stpl. BREVIK-KRISTIANSAND. S. D. 15.6.07, til Kragerø
1508
NK 361 + NK 362 på konvolutt til USA, stpl. BERGEN – SEIM 22.5.48
1509
NK 368 (60 øre) singel på konvolutt til USA, stpl. BERGEN – ØYGARDEN 29.4.48
1510
NK 77 på vakker firmakonvolutt praktstemplet CHR.A – BERGEN C 1.11.05
1511
T4 på konvolutt stpl. LOFOTEN og VESTERÅLEN 8.2.32, til Helgøy (transitstpl), omadressert til Skogsfjord
1512
NK 127 på noe opprevet konvolutt stp+l. MJØSEN 19.7.28, til Oslo
1513
Håndskrevet Pr. D/S Trio på brevkort nr.4 (annull. ombord) sendt fra Salsbruget til Trondheim 1878 og stemplet i Trondhjem ved ankomst. Kan ikke huske å ha sett denne tidligere!
1514
1515
Jernbanepost Londonserien stpl.OSLO – CHARLOTTENBERG 27.2.1945 T.5032 - illegalt brukt (dato!) på konvolutt adressert til Charlottenberg i Sverige
825
1516
Jernbanepost NK x på konvolutt anført ‘Privat’ stpl. NORDBANERNES POSTEKSP. II A 3.2.08, sendt via agenturfirmaet Thos. Cook & Son i Kristiania, her omadressert til København og videre til London med diverse transittstempler på baksiden, på framsiden rektangulært stempel COOK 5 FEB. 1908 (i Kjøbenhavn). Høyst uvanlig
1517
Jernbanepost NK 145 på helbrev med innhold stpl. HORTEN – SKOPPUM 26.1.31, til Stjørdal pr. Trondhjem
1518
Ca.200 mest norske brev 1910-40, noen litt eldre og noen få nyere. Stort sett alle er med logo fra et stort antall ulike banker,- trolig kjøpt som samling av bankbrev.
1519
Samling 160 norske rekommanderte- banko- og expressbrev, fra 1901 til 1994, god spredning over landet i ord. samlestørrelse
1520
16 brev med antikvamerker (56-79). Gjennomsyn anbefales.
1521
Liten lot med 15 brev med stopleskrift og tidlige antikvamerker. Flere fine og bedre, bl.a til utlandet.
747
1522
Eske med 1100 brev og kort Norge, Norden og utland ellers. Eldre og nyere
1523
Lot med 17 brev fra 4-skilling, men det meste er fra 1910-30åre - Bør sees!
791
1524
FDC-perm med kassett inneholdende ca.30 brev+litt diverse, 1870 til moderne. Et par litt bedre FDC og et Londonserie-brev 17.5.1943. Også noen i blandet kval.
1525
Lot med norske brev, flere med div. merkater og stempler. Gjennomsyn anbefales.
1526
10 nyere brev med en blanding av bedre frankeringer, stempler, destinasjoner og andre stempler.
1527
To kort og ett brev fra rundt 1930.
1528
SØRLANDSBANEN Oslo - Kr. Sand, Stavanger-Egersund, Kr. Sand-Stavanger, Arndal-Nelaug, Nordagutu-Lunde, Numedalsbanen, Seterdalsbanen, Kongsberg-Haugesund og Jæderbanen. Inneholder 46 brev/brevkort/kort med jernbanestempler. 222 klipp med frimerker, samt frimerker osv. MÅ SEES!
1529
NORDLANDSBANEN, Trondheim-Mo, Nordbanen, Namsos-Grong, Mo-Bodø inneholder 45 stk brev/brevkort/kort, 120 klippog 100 frimerker. Alle med jernbanestempler. Refferanser som er oppgitt på en del merker henviser til TiemerIÅnesen. Bør sees!
1540
1530
BERGENSBANEN/VOSSEBANEN-ALBUM ilEuchtturm album med kassett.. Inneholder ca 50 stk. brev/kort, 125 frimerker samt 375 frimerker på klipp med jernbanestempler. Samt verdi-kart, del av lykkebrev, billett og 50 fotos fra Bergensbanen. Ggradering iflg TIEMER 1-8. Bør sees!
1531
FELTPOST samling pent montert inneholder ca 80 merker/klipp. Bør sees!
1532
LEVANGER og MERÅKERBANEN fordelt på brev/kort, 20 frimerker og 20 klipp. Bør vurderes!
1533
JERBANE - relaterte objekter. 9 FDC, fraktbrev, reglement m.m.