Nk 1  (10)
    Skilling Oscar (37)
    Våpen I - 1863 (116)
    Våpen II - 1867 (266)
    Skilling Posthorn (352)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Skilling Oscar

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
37
  2 - 2 skilling Oscar - PRIMA ustemplet - God farge. Hk (5300) 1500

38
¦   2 - 2 skilling Oscar LUX stpl DRAMMEN 24/5-1860 (58A) t.3 800

39
¦   2 - 2 skilling Oscar annulert med morsomt blekk kryss. 750
825

40
¦   2 - 2 skilling Oscar annulert med 11 strekers rist stpl - Flott merke 750

41
  2. Velsentrert merke, regummiert. 750

42
  2 - 2 skilling Oscar med god farge ustemplet med svake limrester. HK som x = 5300,- 700
1243

43
µ   2. Velsentrert, tørt merke. HK x= 5200,-. 500
850

44
¦   2 - 2 skilling PRAKT stpl nr 233 - PORSGRUND 400
435

45
¦   2. Pent merke i sitrongul nyanse med blekkryss. 300

46
¦   2. 2sk Oscar. LUX Porsgrund 17.5.1871. Ørliten hj.brekk. (HK 1000) 250

47
¦   2. Brestykke stemplet 364 på merket og sidestemplet Chritiania Bypost 23/3 1860 ved siden av. 200

48
*   2, 10. Liten konvolutt med innhold til Paris stemplet Christiania 28/10 1864 i blått. En rekke stempler på for og bakside, hvorav et rundt stempel 9./8. uten kjent opphav. 24 skillingen med noen mindre taggeanmerkninger pga plassering. 5000
4500

49
  3 - 3 skilling Oscar prima ustemplet. Signert FCM bak. Hk 3400,- 1000
1240

  3. Velsentrert merke med deler av orignlat lim. 600

51
µ   3 - 3 skilling Oscar - prima ustemplet, sansynligvis regum. - (x= Hk 3400,-) 400

52
¦   3. Pent fullstemplet Christiania 20/12 1860. 200

53
¦   3 - 3 skilling Oscar LUX nr stpl 2 AALESUND 500
2100

54
¦   3 - 3 skilling Oscar Prakt stpl i blått FREDRIKSTAD (t.2a) 17/12-1858 - flott merke med god farge. 300
825

55
*   3, 9. Pent brevomslag fra Tønsberg 29/11 1866 til Nederland. Attest FCM. 4000
3600

56
¦   4. Velsentrert merke med velplassert riststempel. 700

57
µ   4a - 4 skilling Oscar prima ustemplet utem lim. (Hk x=3400) 300

58
¦   4. Pent blekkrysset merke. 100

59
¦   4a - 4 skilling Oscar prima stpl nr 14 (t.2) - ARENDAL meget klart og fint. 100

60
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr. stpl 25 (t.2) BERGEN 150

61
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS stpl nr. 45 - DAL JERNBANE ST. - 6 pkt. 500
920

62
¦   4. Luksus 48 - Drammen. 300
324

63
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX stpl nr 77 - FREDRIKSVÆRN 200
305

64
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS nr. stpl 100 - HAMMERFEST 300

65
¦  4 - 4 skilling Oscar LUXSUS stpl Nr stpl 121 HOLDEN (6 pkt) 500

66
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 121 - HOLDEN - 6 pkt. 400
410

67
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 137 - IBESTAD 250

68
¦  4 - 4 skill Oscar PRAKT nr stpl 152 KJØLLEFJORD - 8 pkt. UVANLIG 1000

69
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 157 - KOMAGFJORD - 8 pkt. 500

70
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 164 KVIKNE - 6 pkt 400

71
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 221 - NÆSNE - 6 pkt 500

72
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr dtpl 234 - RAKKESTAD - 6 pkt 400
580

73
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX nr stpl 256 - SARPSBORG 200

74
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS nr stpl 329 - VADSØ - 5 pkt 400

75
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS nr stpl 338 - VESTNÆS - MEGET FLOTT 7 pkt. 500
4076

76
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX stpl AASNES 27/7-1863 500

77
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS stpl BODØ 21/11-1861 (63A) 500

78
¦   4. Prakt Eid i Nordfjord 9/6 1860. 4 pkt. Noen taggeanmerkninger. 100

79
¦   4. Prakt Elverum 11/12 1861. 200

80
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX stpl GRIMSTAD 6/10-1862 ((58A) 300

81
¦   4a - 4 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl i blå farge HAMMERFEST 15/6-1859 (48A) Flott! 500
2450

82
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX stpl HAMAR 23/8-1859 (58A) 200
1015

83
¦   4b. Luksus Hemnæs 24/8 1861. 7 pkt iflg Postal. Noen mindre rustflekker. 700

84
¦   4c. Lux Hemnæs 22/4 1863. 7 pkt iflg Postal. 500

85
¦   8 IIa (t.7) - 4 skilling LUXUS stpl HENNINGSVÆR 19/8-1866 400
560

86
¦  4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl HENNINGSVÆR 13/3-1862 - Flott merke! 200

87
¦   4. Luksus Høland 18/9 1861. 300

88
¦   4. Nær fullstemplet Kongsvinger 5/9 1860. 100

89
¦   4a - 4 skilling Oscar LUXUS stpl KVINNHERRED 14/6-1860 (6 pkt) 500
1600

¦   4a - 4 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl LOFOTEN 12/2-1860 (58A) - 7 pkt. Vakkert. 300
435

91
¦   4b - 4 skilling Oscar LUX stpl LURØ 4/7-1863 - 8 pkt - Flott og sjeldent! 750

92
¦   4c. Fullstemplet Throndenæs 10/8 1860. 5 pkt iflg Postal. En kort tagg nede 200

93
¦   4a - 4 skilling Oscar LUX stpl TROMSØ 3/11-1863 (58A) 200
336

94
¦   4c - 4 skilling Oscar melkeblå LUX stpl VADSØ 25/7-1863 ((52A) 500

95
¦   4. Luksus Vefsen 2/4 1863. 6 pkt iflg Postal. 700

96
*   4a. Pent brev fra Klep til Stavanger håndannulert Klep 22/3. Brevet er datert 17 mars 1864. Ikke registrert på NK 4 i Postal II. Unikat? 1000
2100

97
*   4. Luksusbrev stemplet Hammerfest 1/6 1860 sendt til Tromsø. Inntakt lakksegl på baksiden. 500
2300

98
*   4c. Meget pent helbrev fra Drammen 20/9 1861 til Sande. 500

99
*   4. Brevomslag luksusstemplet Støren 19/6 1862. Arkivbrett gjennom merkets øvre del. 5 pkt iflg Postal. 300

¦   5 - 8 skilling Oscar Oskar i 4-blokk stemplet STAVANGER 22/9-1859 # 2000
2300

101
µ   5. Pent merke med bra farge. Regummiert. HK 13500,-. 1000

102
¦   5 - 8 skilling Oscar Oscar LUX nr stpl 25 BERGEN (t.3) 200

103
¦   5. Prakt/lux 25 - Bergen. 100

104
¦   5 - 8 skilling Oscar LUX nr stpl 123 - HOLMESTRAND 200
511

105
¦   5 - 8 skilling Oscar Oscar LUX nr stpl 172 LAURVIG (t.2) 200
405

106
¦   5 - 2 stk 8 skilling Oscar LUX stpl. BERGEN hhv type 1 og type 3 - VAKRE MERKER 300

107
¦   5. Omvendt prakt Christianssund 7/5 1859. 200

108
¦   5 - 8 skilling Oscar Oscar LUX stpl CHRISTIANIA 24/10-1859 (t.2) 200
355

109
¦   5 - 8 skilling Oscar - vakkert krystallklart stpl FREDRIKSVÆRN 12/11-1859 (t.2) 150

110
¦   5 - 8 skilling Oscar - Prakt stpl MOLDE 13/6-1862 (t.4) 150
170

111
¦   5. Prakt/lux Moss 26/6 1860. Noen taggeanmerkninger. 100

112
¦   5 - 8 skilling Oscar Oscar LUXUS stpl RØRAAS 12/2-59 (Type 58A) 200

113
*   5. Firestripe 8 skilling Oscar I på brev til Purmerend, Nederland stemplet Drammen (t.3) 15/2 1862. Sendt som vinterporto og transittstemplet Svinesund 16/2 1862. 3000
3100

114
*   5. Brevomslag for dobbeltvektig brev annulert med blekkryss fra Dønnes 2/12 61 til Kjerringø som er håndskrevet på baksiden. Spenende lokalhistorie. 1000
1600

115
¦  4 og 5 - 4 og 8 skilling Oscar hvorav begge er stemplet nr. stpl 312 - TROMSØ 200
280