Brevkort (1105)
    Krigspost (1576)
    Luftpost (1138)
    Polar (1140)
    Brev div/lots (1148)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Polar

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
1140
¦   POLARPOST. Samling 55 brev, kort, oblater etc. 1897-moderne. Flere kort med Spitzbergen-oblater, samt flere løse merker. Må sees! 3000
4189

1141
  BOUVET OYA. 5ø,10ø,20ø,30ø med overtrykk, prima, små hengslespor. 2000
11700

1142
*   1931, Wilkins-Elisworth Trans-Artic Submarine Expedition, 7 brev fra Norge. Bergen til Spistbergen & Bergen til Nordpolen. Bla annet 1 som er signert Kaptein SLOAN Danenhower. Flott samling. 1000

1143
¦   5 forskjellige Spidsbergenmerker og et stemplet Aalesund Bypostmerke. Uvanlig utbud. 500

1144
*   118, 136. The Trans-Polar Flight Expedition med norsk og Amerikansk frankering stemplet Kings Bay og sendt til New York. 300

1145
*   Kopi av brev fra Fridtjof Nansen til de norske tollmyndigheter 1907 vedrørende en britisk deltager i en ekspedisjon til Spitsbbergen. Det hele er oversatt til Engelsk med rød skrivemaskintekst! Det medfølger 7 gamle avisutklipp vedrørende Roald Amundsen! 100

1146
*   100 på Polkort sendt til Malmø 1918. 100

1147
*   118+136 på North Pole Mail-kort sendt fra Kings Bay 18 VI 25 til New York. På motsatt side sendt fra N.York 1.Apr, 1924 til Christiania v/Trans Polar Flight Expedition 100