Nk 1  (10)
    Skilling Oscar (37)
    Våpen I - 1863 (116)
    Våpen II - 1867 (266)
    Skilling Posthorn (352)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Våpen II - 1867

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
266
¶¶   11 - 11 skill 1 i prima postfrisk 4-blokk Ex. Størmer Hk 13,200+++ 5000
4700

267
¦   11 - 1 skill 1 i 4-Blokk hvorav alle merkene er blekk krysset. KUN 11stk stemplede 4-blokker er kjent! 5000
6000

268
¦   11 - 1 skill 1 i vakker 3 stripe håndskrevet ROMFOG 6/7-73 - 2 av merkene er blekkannulerte. 2000

269
¦   11 - 1 skill 1 Prakt stpl ØSTFINMARKEN SKIBS stempel 3-1-1869. Stempelet var brukt på ruten Hammerfest VARDØ. Flott og sjeldent. 500
688

¦   11. Luksus Christiansand. Vanskelig med lux stempler. 400

271
¦   11. 1sk våpen 1867. Skjevt ellers feilfritt. LUX Urland 6.8.1869. Meget uvanlig! 300
560

272
¦   11 (t.5) - 1 skill 1 LUX stpl CHRISTIANIA 12/4-1873 300

273
¦   11 (t.4) - 1 skill 1 LUX stpl DRAMMEN 13/8-1869 300

274
¦   11 - 1 skill 1 LUX stpl MO I THELEM 12/7-1868 7 pkt. 300

¦   11 - 1 skill 1 Prakt/Lux stpl AABOGEN 13/4-1872 300
737

276
¦   11 - 1 skill 1 LPrakt stpl BERGEN 10/8-1871 200

277
¦   11 (t.3) - 1 skill 1 LUX stpl RIISØER 1/8-1872 200

278
¦   11 - 1 skill 1 Omv prakt stpl BRUMMUNDALEN 11/7-1873 200

279
¦   11 - 1 skill 1 Prakt/rettv stpl HMRFEST E HBRG 200

280
¦   11 - 1 skill 1 prakt stpl nr. stpl 35 BREVIG 200

281
  11. Pent merke med deler av originallim. HK 650,-. 150

282
*   11 og 15 x2 - 1 skill 1 og 8 skill 8 på 17 skillings ships brev stpl THRONDHJEM sendt til NEWCASTLE, SCOTTLAND. Bare 2 brev er registrert. Diverse stempler. 2500

283
*   11. Vakkert brev med firestripe 1 skilling 1867 stemplet Namsos 2/11 1870. 2000

284
*   11 (4). Innenlandsbrev med par og to single 1 skilling stemplet Christiania 14/7 1870. 1500
1450

285
*   11. Pent helbrev fra Christiania 9/7 1873 frankert med trestripe 1 skilling 1867. 1500

286
*   11, 14. Meget vakkert brev til Danmark stemplet Moss 6/3 1871. Begge merker er meget pent stemplet. NK 14 med et rundt hjørne uten betydning. Transittstemplet Christiania og ankomsstemplet Allborg på baksiden. 500

287
*   11. Pent korsbånd (trykksak) stemplet Christiania 18/11 1869 til Snaasen. 400

288
¦   12 - 2 slill 2 i vakker 4 stripe stpl CHRISTIANIA 11/2-1870 - Kun 4 kjente 4-striper iflg HK 1000

289
¦   12 - 2 skill 2 i vakket par stpl AASGARDSTRAND 13/8-1869 (t.2) - 10 pkt. - Meget sjeldent! 750

290
¶¶   12 - 2 skill 2 i prima postfrisk 4-blokk med hj. marginal. Hk 2400+++ 600

291
¦   12 - 2 slill 2 LUXSUS stpl MOSS 26/7-1868 (t.3) Perfekt! 500
6612

292
¦   12 - 2 skill 2 i prima postfrisk 4-blokk med god sentrering. 400
578

293
¦   12 - 2 slill 2 i vakket par LUX stpl PP stempel CHRISTIANIA 11-III-96 - FLOTT! 300
402

294
¦   12. Stemplet Hamburg 28/12-67. Uvanlig. 300

¦   12. Prakt/lux Elverum 12/8 1876. Vanskelig! 300

296
¦   12 - 2 skill 2 i Prakt stpl skipstempel HMRFST B. HMBRG 1/12-1875 (S.S. Jupiter) 300

297
¦   12. Forfalskning med falskt stempel Christiania. Kan ikke huske å ha sett denne før. 300
1114

298
¦   12 - 2 slill 2 i Prakt stpl skipstempel HMRFST E. HMBRG 7/10-1872 (S.S. Nidelven) 300
1700

299
¶¶   12 - Prima postfrisk merke med perfekt farge/sentrering for utgaven. Prakt/Lux for utgaven! 300

¦   12. Luksus Kragerø 25/5 1868. Liten del av annet stempel høyre side. 200

301
¦   12 - 2 slill 2 Prakt nr stpl 189 LYNGDAL 200
512

302
¦   12. Prakt/lux Christiania 12/6 1872. Uvanlig vakkert! 200

303
¦   12 - 2 slill 2 i vakker 6 stripe stpl CHRISTIANIA 7/2-1879 - Dette er eneste kjente 6 stripe i flg HK 3000
4100

304
*   12 (2). Vakkert brevomslag til Sverige stemplet Hmfst D. Hmbrg 6/10 1873. Brevet er datert Bergen og har da blitt sendt med Haakon Jarl fra Bergen til Christiania og med tag til Sverige. Transittstemplet Christiania 8/10 1873 og svensk jernbanest. bak. 1000

305
*   12, 14. Praktfullt brev fra Bergen 29/8 1868 til Sverige. 1000

306
*   12. Pen konvolutt fra Lillehammer 7/6 1873. Transittstempemplet Christiania Omk. 9/6 1873 og Pkxp. Nrt Ned (Laxå-Charlottenberg) på baksiden. 900

307
*   12. Pent brevomslag stemplet Christiania Bypost 29/1 1868. Dette stempel er ikke registrert på våpen II. 600

308
¦   13a - 3 skill 3 klart trykk PRAKT stpl BERGEN 5/6-1868 (t.4) Vanskelig merke i denne kvalitet! 1000

309
¦   13a. Pent merke med klart trykk. Bra sentrering for disse. Stemplet Christiania 29/5 1868. 800

310
¦   13a - 3 skill 3 klart trykk annulert med vakkert blekk kryss, 700

311
  13b - 3 skill 3 i prima ustemplet 6-blokk med god sentrering. Attest F. AuneSjelden - kun 2 stk 6 blokker kjent ustemplet. 10000
21000

312
¦  13b - 3 skilling gråfiolett - meget sjelden 4-blokk sentralt stemplet FREDRIKSTAD 3-10-1868 - Kun 3 stk 4 blokker er registrert. Ex Størmer 5000
5100

313
¦   13b - 3 skill 3 i 5 stripe på del av brevfront stpl FREDRIKSTAD 18/12-1871, sendt til Paris. Attest L. Nilsen og FCM. Kun 2 stk 5 striper registrert 3000

314
¦   13b - 3 skill 3 LUX stpl SNAASEN 4/2-1872 - 5 pkt. 600
940

¦   13b - 3 skill 3 Prakt/Lux stpl SURENDAL 4/2-1872 - 5 pkt. Flott! 600
740

316
*   13b. Pent innenlandsbrev stemplet Christiania 6/1 1872 (to ulike stempler) til Tønsberg. Portosatsen for brev ble satt ned fra 4 til 3 skilling 1/1 1872. 1000
1400

317
¦   11-15. Pen serie med NK 13a og b. 13a med en liten bøy oppe til høyre. hk 6400,-. 2000

318
¶¶ ¶   14y - 4 skill 4 i vakker 4-blokk stemplet MARINE og POST-DEPARTEMENTET i margen. Iflg håndboken er dette en raritet. De 2 øverste merkene er prima postfriske. En sjeldenhet. 8000
13860

319
  14y - 4 skill 4 i vakker 3 stripe med arkmarg. Meget lette hg spor. Nydelig og ikke så vanlig. 1000

¦   14y - 4 skill 4 Meget vakkert håndskrevet RISSEN 27/5-71 - Flott! 500

321
¦   14y - 4 skill 4 Meget vakkert håndskrevet LAVAGNGSNÆS 18/11-71 500

322
¦   14y - 4 skill 4 Meget vakkert håndskrevet SØVEIEN 21/8-70 - Meget pen. 500

323
¦  14y - 4 skill 4 Meget vakkert håndskrevet ANDENÆS 21/2-71. Svak diagonal brett 500

324
¦   14y - 4 skill 4 Meget vakkert håndskrevet LØKVIK 21/5-71 - svak brett. 300

µ   14y. Ustemplet merke sentrert ned venstre. Regummiert. HK 1500,-. 250

326
¦   14. Interessant håndannulering. 200

327
¦   14x. Pent og stort blekkryss. 100

328
¦   14y - 4 skill 4 vakkert fullstp nr stpl 12 AMBLE - 9 pkt!!!! Attest F. Aune - ørliten tynnhet og en svak diagonal brett. Meget sjeldent stempel. 500

329
¦   14x. Pent fullstemplet 35 - Brevig. 100

¦   14y - 4 skill 4 vakkert fullstp nr stpl 169 LANGESUND 200
755

331
¦   14x. Luksus 35 - Brevig. 200

332
*   14. Helbrev stemplet Drøbak 28/8 1869. 5 pkt iflg Postal. 200

333
¦   14x. Fullstemplet Saltdalen 5/5 1871. 7 pkt iflg Postal. 500

334
¦   14. Prakt Vardal 16/5 1868. 6 pkt iflg Postal. 200

335
*   14. Femvektig brev med fireblokk og enkeltmerke på brevomslag stemplet Vardal 13/1 1870. Meget sjeldent brev! 10000
16067

336
*   14. Rekommandert brev fra Fredrikshald 17/11 1865 til Sverige. Påskrevet NB og recommandert. Brevet er veid og undekjetn og satt i porto med 12 skilling. Ikke registrert i Postal. 2000

337
*   14. Brev til Sverige stemplet Christiania 20/8 1869 og Chra-Charlottenbrg. A 21/8 1869. Sjeldent stempel. Påskrevet Magtpåliggende 900

338
*   14. Helbrev med blekkrysset merke og håndskrevet Søgne 23/1-71. Merket med et rundt hjørne er lite synlig. 700
630

339
*   14. Underfrankert brev fra Drammen 18/2 1871 til Tønsberg. Brevet er underkjent og satt i porto med 5 skilling notert med 5 i blått og påskrevet Utilstr.fr. 500

340
*   14. Lite helbrev fra Langesund 21/7 1871. Merket pent stemplet 169. 6 pkt iflg Postal. 500

341
*   14. Brevfront håndannulert Fetsund 20/5 70. Merket med noen mindre taggeanmerkninger uten stor betydning. 500
625

342
*   14. Pent brev stemplet Chr. Byp. 15/11-71 og Christiania 15/11 1871 til Horten. Uvanlig kombinasjon. 200

343
*   14. Brev til Laurvig stemplet Christiania 4/4 1871 og Chra. Byp. samme dag. Uvanlig. 200

344
*   14. Pent brev med meget skjevsentrert merke stemplet Drammen 24/6 1869. 150

345
¦   15b - 8 skill 8 i meget sjelden 4-blokk stemplet Christiania 14/10-1870. Kun 3 4-blokker er registrert. Attest FCM. Ex. G. Størmer. 12000
11300

346
  15b - 8 skill 8 i meget sjelden 5-blokk ustemplet med marg. Merkene er letthengslet. Kun denne blokk er registrert i HK. Attest F. Aune. Ex G. Størmer 10000
17000

347
  15b. 8 skill 8 ubrukt med hengselspor. Pent merke. 1250
2225

348
*   13 x2, 3 skill 3 og 15 x2, 8 skill 8 på 22 skilling stpl CHRISTIANIA 22/1-1870, sendt til Belgia. Ikke mange brev sendt til Belgia i perioden. Diverse transitt stempler. 4000
6762

349
*   15b. Luksus dobbeltvektig innenlandsbrev stemplet Ytterøen 12/10 1869. 6 pkt iflg Postal. 1500

*   15b. Pen liten konvolutt til Hamburg via Kiel fra Christiania 2/5 1870, tre ulike transitstempler på baksiden. Ex. Georg Størmer. 700
680

351
¦   11-15. Lot 11 merker i enringsstp normalkvalitet. Hk(3700). # 350
340