Nk 1  (10)
    Skilling Oscar (37)
    Våpen I - 1863 (116)
    Våpen II - 1867 (266)
    Skilling Posthorn (352)
PORTO - POSTFRISK (1173)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 263 - 9 og 10 oktober 2024 > Skilling Posthorn

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Status
352
  16 Ia. Ustemplet merke uten hengselsrest, men noen matte flekker. Selges som hengeslet. HK 3200,-. 1000

353
¦   16 Ia - Lux Lervig 7/4-85 på meget fargefriskt merke. Uvanlig stempel på et vanskelig merke. 750
4100

354
¶¶   16 Ib - Fargefriskt ubrukt merke. Ubet. fuktpåvirket.Vanskelig merke! Attest Enger. (Hk 2.500,-) 700
680

355
¦   16 IIb. Prakt Drammen 11/2 1877. 500
2145

356
¶¶   16 II a/b - To pene postfriske merker. (Hk 800,-) Gunstig utrop!_ 300
303

357
¦   16 IIa - 1 skilling PRAKT stpl URSKOUG 9/3-1898 200
1019

358
*   16 IIa. Pent korsbånd fra Chritiania 23/3 1876 til Vang. 500

359
¦   17 AY - Stående VM. Velsntrert pent lettstemplet merke. Sjeldent! (Hk 5.800,-) Gunstig utrop! 2000

¦   17 Ax - Prakt (store) Chr. Byp. 29/5-74. Uvanlig og svært sjelden å se! 500
877

361
¶¶   17 AX / CX - To fargefriske pene postfriske merker. Forsiktig utrop! 250

362
¦   17 aX - 2 skilling PRAKT stpl KONGSVINGER 4/1-1876 - vanskelig merke i denne kvalitet. 700
1629

363
¦   17 aX - 2 skilling Prakt/Lux stpl CHRA BYP 30/1-77 - vanskelig merke i denne kvalitet. 500

364
¦   17b - 2 skilling prøysisk blå stemplet del av SKIEN 2/7-1875 Attest Aune og signert H. Snarvoll. En av norges mest sjeldene merker. # 25000
24000

365
¶¶   17 cx - 2 skilling i par hvorav det ene merker har VARIANT - 2 korte LL Postfriak 200
715

366
¦   17 cx - 2 skilling LUXSUS postfrisk 100

367
*   16 Ia, 17a. Vakkert brev send innenlands stemplet Sarpsborg 23/4 1874. Signert FCM på baksiden. Kopi av attest medfølger. 1000

368
¦   18 - Brev Håndskrevet Darbo 3/9-76, sidestemplet Krania-Randsfjordbanen. 3/9-76 samt Chr. Sendt til Rakkestad. Sjeldent objekt! 1000

369
¦   18 - Lux Håndskrevet Skogshavn 30/5-72. Uvanlig og sjelden!! 750

370
¦   18a - 3 skilling posthorn håndskrevet SØVEIEN 24/7-76 - Meget flott! 500

371
¦   18. Pent blekkrysset med rist. 200

372
¦   18a - 3 skilling posthorn PRAKT rettv. stpl BALSTAD 23/8-1872 - 5 pkt. 300

373
  18bX - 3 skilling posthorn i prima ustemplet 4-blokk fra øvre v. hj. Delevis forsterker i flg. attest FCM # 1500

374
¦   18bX - 3 skilling LUX stpl BØ i VESTERAAL 30/1-1873 300
490

*   18. Meget vakkert brev håndskrevet Darbo 29/1-76, samt stemplet Krania-Randsfjord III 29/1 1876 på brev til Rakkestad. Transittstemplet Christiania 31/1 1876 og Sarpsborg 1/2 1876 på baksiden. 500

376
¦   18bX - 3 skilling LUX stpl DRAMMEN 10/2-1877 (T.6) 200
1133

377
¦   18aX - 3 skilling Prakt/LUX stpl RAKKESTAD1/11-1872 (t.1) 200
605

378
¦   18c - 3 skilling PRAKT stpl SKUDENÆS 14/6-1877 (6 pkt) 300
760

379
¦   18. Rettvendt fullstemplet Stegen 10/4 1873. 7 pkt iflg Postal. 200

380
¦   18aX - 3 skilling LUX stpl VESTRE THOTEN 9/4-1876 200

381
*   18b. Pent helbrev med merke annumlert med blekkryss og håndskrevet Greager 28/8-77. Ihht.postinnstruksen skulle merket vært stemplet ved neste postkontor med stempel. Greager er ikke registrert i Postal. 700
1108

382
*   18. Komplett helbrev stemplet Christiania 4/4 1873. Merket med en rift fra før påsetting på brevet. 100

383
¦   18. Komplett vannmerkesett med liggende vannmerke. 200

384
*   18. Brev til Arendal stemplet Christiania 28/4 1874 og Chra. Byp. samme dag. Uvanlig. 200

*   18. Par på dobbeltvektig brev stemplet Arendal 6/8 1875. Omslaget er medtatt, merkene er prima. 100

386
*   11, 19 Ia. Brev til Danmark fra Christianssand 29/4 1873 med damskipet Fridiov. Bak stemplet Chr-Sand-Fr-Havn samt Ringkjøbing. 1 skillingen med ubetydelig rundt hjørne. 1000
2200

387
¦   19 Ia. Ganske bra sentrert merke stemplet Fredrikshald 1/9 1873. HK 1300,-. 400

388
¦   19 Ia. Pent, velsentrert merke med del av Bergen. HK 1300,-. 400
440

389
¦   19 Ia - 4 skilling Rettv. st. del av TØNSBERG 17/11-187? - Meget god farge. Hk 1300,- 300
420

390
¦   19 Ia. Velsentrert merke med lett stempel. Noen korte tagger oppe. 300

391
*   19 Id. Lite konvolutt til Danmark fra Christianssand 16/6 1874. 800

392
¦   19 Id - 4 skilling Prkt/Lux stpl SANDEFJORD 12/12-1876 300
1310

393
¦   19 Id - 4 skilling LUXSUS stpl CHRISTIANIA 27/8-1878 300
370

394
¶¶   19 II - Diamanttagget, vertikalt par Postfrisk. Uvanlig! 500

395
¦   20 - 6 skilling posthorn LUXSUS stpl KONGSVINGER 2/1-1878 - MEGET flott merke! 500

396
¦   20 - Lux Drammen 8/6-76. Meget flott merke! 500

397
¦   20 - 6 skilling posthorn LUX stpl SØR-REISEN 10/10-1877 400
2210

398
¦  20 - 6 skilling posthorn i par PRAKT stol HORTEN 31/3-1876 200

399
¦   20. 6sk. posthorn. Normaleks. med PRAKT Christiania. (HK 550) 200

¦   20. Prakt Christiania 3/7 1877. Bred/høy tagg nede fremstår noe rundt. 100

401
*   20. Pent rekommandert brev fra Skien 25/4 1877 til Christiania. 1000
1400

402
*   20. Liten konvolutt fra Christiania 1/6 1876 til Tyskland. Ankomsstempel på baksiden. 1000

403
¦   21 I - 7 skillingvakkert blekk kryss 200

404
¶¶   21 II - 7 skilling prima postfrisk 6 blokk med hj. marginal. Hk 10.800,- 1500
5362

405
¶¶   21 II - Meget velsentrert fargefriskt postfrisk merke. Prakt/Lux for utgaven! (Hk 1.800,-) 800

406
¶¶   21II. 7 sk. posthorn. Prima postfriskt. (HK 1800) 600

407
  21 II. Noe tungt henglset, ellers fint utseende. 100

408
¶¶   21 III - Prima fargefriskt postfrisk merke. Prakt for utgaven! (Hk 2.200,-) 1000
1155

409
¶¶   21III. Noe skjevt ellers prima postfriskt. (HK 2200) 600
649

410
*   16 IIb, 2x 21. på Brev fra Christiania 31-12-74 til Frankrike, til Point de Bordes. transitt stpl LAVARDAG 6 JAN 75 bak. 1000
1550

411
¦   Plansje med 12 merker - alle med vakre stempler. - God kvalitet med god info. 300
565