Gamle Brev (1)
Skillingsmerker (78)
Øre-utgaver (295)
Utgavene fra 1905-09 (411)
Utgavene fra 1909 (424)
Utgavene fra 1945 (538)
Tjen/porto/returm. (573)
Div utgaver (602)
Postkort/brev (707)
Norges-samlinger (715)
Norden (735)
Europa/Oversjø (794)
Myntbrev (836)
Gullmynter (839)
Mynter (894)
Sedler (1251)
Donald Duck (1308)
Diverse myntkataloger (1317)
Diverse (1322)

Frimærkebørsen og Samler-Børsen Auk 223 - 8 feb 2018 > Gamle Brev

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1
*   FRANCO, Helbrev fra BERGEN 8-10-1733 til LEITH i England. Et meget sjeldent tidlig utlandsbrev fra Norge. 1500
8080

2
*   FRANCO og PORTO, Fra TRONDHJEM 30-3-1776 til Frankrike, BOURDEAUX via HAMBURG, Stemplet enlinjes HAMBOURG (type H4, Hughmark & Halpern), Franco / betalt påskrevet FRANCO AMSTERDAM, Kartering Am 1 - og 153, Intakt svart lakksegl. Tidlig brev fra Norge. 800
2600

3
*   FRANCO og PORTO, Helbrev TRONDHJEM 4-4-1795 til Frankrike, BOURDEAUX via BASEL i Sveitz, Stpl DÆNNEMARK i Hamburg (type D34, Hughmark & Halpern), Franco / betalt påskrevet FRANCO BASEL, Bak 45, 2 - , Frank, 13 rødt. Foran 13. Sjeldent 1500
2800

4
*   FRANCO, Helbrev TRONDHJEM 22-3-1799 til Frankrike, BOURDEAUX via Amsterdam og Paris, Stmpl i Paris D`HOLLANDE (type 9, D32, Hughmark & Halpern), Franco påsktrevet FR AMSTERD, 1 i rød fettstift og fransk Porto 30 (sols). Sjeldent 1500

5
*   FRANCO og PORTO, Helbrev BERGEN 7-3-1806 til Frankrike, LILLE via Hamburg, Thurn&Taxis poststmpl R.4.HAMBURG (type 2, R6, Hughmark & Halpern), Porto i Lille 12 decimes 600
1900

6
*   FRAKTBREV - Helbrev fra Drammen 15-5-1809 til Fredrickswærn 300

9
*   KONGELIG TJENESTE (Offentlig sak) LOKALBREV, påskrevet K.T., fra og til Christiania 17-3-1812 200

13
*   KONGELIG TJENESTE (Offentlig sak), påskrevet K.T., fra Christiania til Krageröe 28-8-1823, Kartering 6, Nydelig inntakt lakksegl FINANTS HANDELS OG TOLD DEPARTEMENTET 200

15
*   FRANCO og PORTO, Helbrev TRONDHJEM 20-4-1825 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl i Hamburg SUEDE, K.S.&N.P.C HAMBURG 3.MAY.25 og T.T.R.4. (hhv type S10, K16 og T8 Hughmark & Halpern) og ALLEMAGNE PAR GIVET, Dirreksjonsnotat OVER HELSINGBORG,Franco FR HAMBURG 800

20
*   FRANCO / BETALT og BIPOST PORTO, fra Bergen 27-6-1828 til Mandal, foran FR.ST og 30 (Franco/ Betalt 30 skilling/4 lods brev til Stavanger), bak kartering 37 i Bergen, i Stavanger kartering 3 - porto 30 skilling for 4 lod brev, Delbetalte er svært skjeldne 600

23
*   FRANCO og PORTO, Helbrev CHRISTIANIA 11-10-1830 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl STRÖMSTAD 6-10-1830. GREIFSWALD 12 OCT, nederst FRCO STRALSUND,(hhv type G2 og F20 ved Hughmark & Halpern) og CPR.5 og PRUSSE PAR GIVET, bak mottakstemplet. Porto bak og foran 1500
3300

24
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra DRAMMEN 11-7-1831 til England, LONDON. Påskrevet FR MED DAMPBAADEN, Stemplet SCHIFFS BRIEF POST HAMBURG 15 JUL 1831 og SHIP LETTER LONDON 18JY18 1831. Portopåtegninger. Sjeldent skipsbrev 1000

25
*   KOLERA KUNNGJØRELSE signert 26-9-1833, Stadfestelse av kolerasmitte i DRAMMEN og i Zwolle i Holland, henviser til forholdsregler i Kunngjørelse av 8-9-1833, Karantenetiltak i Drammens-, Oslo-, Skiens- Langesundsfjorden,Dokumentasjon til kolerabrev.Sjelden 1500

26
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, AMSTERDAM 25-6-1833 til TRONDHJEM, Stmpl. AMSTERDAM 25 JUN 1J. FRANCO HAMBURG i rødt, bak K.S.&N.P.C. HAMBURG 28 JUN. 33, St.P.A. 23 JUN.33 (type F13, K16 og S6 ved Hughmark & Halpern), Kart og portopåtegninger 400

27
*   FRANCO og PORTO, Helbrev CHRISTIANIA 30-3-1835 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl STRÖMSTAD 1-4-1835. HAMBURG 7 APR. , K.S&N.P.C. HAMBURG 7 APR 35 og CPR.3 (hhv type H12, K16 og C4 ved Hughmark & Halpern), bak mottakstemplet. FRANCO HAMBURG, Porto bak og for 500

33
*   PORTOBREV fra Tyskland ALTONA 3-7-1838 (Type A2, Hughmark & Halpern) til CHRISTIANIA, Helbrev, mange karteringer og porto: Kartering overstrøket 15, Porto (3 ?), 8, Kartering 112 - Porto 24, Sum 53 300

38
*   FRANCO og PORTO, Helbrev Tyskland (Niedersaschen), BRAKE 16-3-1843 til MANDAL. Stmpl bak St.P.A. 18 MÄRZ 43 og ufullstendig K.S.&N.P.C. HAMBURG 21 MÄR 43 (hhv type S6 og K16 ved Hughmark & Halpern), Påskrevet FR HAMBURG, Karteringer og porto bak og foran 500

42
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra Danmark stemplet prakt HELSINGØR 20-6-1847 til MANDAHL, Franco / betalt til Helsingborg, Kartering 11 - Porto 32 overstrøket. så 28 og 23 250

43
*   KONGELIG TJENESTE og PORTO, Fra CHRISTIANIA 21.6.1848 til Sverige, MALMOE i Skaane, Påskrevet KT for Kongelig Tjeneste, Kartering 19 - Porto 6 300
440

47
*   BERGEN type 1, 5-4-1847 til Norrköping i SVERIGE, SVART LUXUS, FRANCO / BETALT Helbrev, kartering 1, 11 kjente brev til Sverige med svart stempel type 1. 500
710

48
*   BERGEN type 2, 9-5-1848 SVART til ENGLAND, FRANCO / BETALT Helbrev, Portopåtegninger 4 og 74, Dette er ENESTE KJENTE brev til England med svart stempel type 2. 1000

49
*   BREVIG 11-11-1850 SVART , PORTOFRI SAK til Christiania, Kartering 1, Inntakt lakksegl bak. 200

51
*   DRAMMEN type 1, 16-5-1854 BLÅ til Fredrikstad, PORTO / Ubetalt, Kartering 2 - Porto 4 100

52
*   FARSUND 5-3-1854 BLÅ, FRANCO / BETALT til Flekkejord, Kartering 4 100

55
*   LAURVIG 11-5-1850 BLÅ til Holmestrand, FRANCO / BETALT, Kartering 3 100

59
*   LILLESAND 21-4-1849 SVART LUXUS til Mandal, FRANCO / Betalt Helbrev, Kartering 1. Vanskelig poststed 150

61
*   MOLDE 27-9-1849 SVART til Vestnæs, PORTOFRI SAK Helbrev, Inntakt lakksegl, Kartering 1 200

62
*   SANDEFJORD 4-3-1852 SVART til Laurvig, PORTO / Ubetalt, Kartering 4 - Porto 6 100

63
*   TØNSBERG 1-1-1849 SVART til Drammen, PORTOFRI SAK, Kartering 2. TIDLIGST KJENTE 300

64
*   KONGELIG TJENESTE - Fra MOSS 17-12-1813, omdirigert og trolig sendt med båt til KØBENHAVN da postruten via Sverige var stengt 20-6-1813 til 6-9-1814 pga Napoleonskrigen 500
605

65
*   KØBENHAVN i DANMARK 23-8-1806 til LAURVIGEN (Larvik) via Strömstad, PORTO / UBETALT 1 1/2 lod brev, kartering 22 - porto 14 Lybske skilling 300

69
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, AMSTERDAM 16-11-1850 til FREDERIKSSTAD, Stmpl. AMSTERDAM 16-11. K.D.O.P.A. HAMBURG 18 og bak ST.P.A. 18 NOV. 50 (hhv type K4 og S6 ved Hughmark & Halpern). HELSINGØR 22-11-1850, Portopåtegninger bak og foran 400

70
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra Belgia, ANVERS 11-9-1852 til LAURVIG, Stmpl. ANVERS 11 SEPT 910S 1852. Bak HAMBURG TH&T. 13 o 5 og K.D.O.P.A. HAMBURG 14-9 (hhv type H35 b og K4 ved Hughmark & Halpern). Portopåtegninger bak og foran 500
715

71
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra BERGEN 2-11-1849 til Belgia, GENT, Stmpl. HAMBURG TH&T. 15-11-1849 (type H35 ved Hughmark & Halpern). Bak utydelig ...PAR VERITENS 11 NOV (?) og mottakstemplet GENT 17 NOV. 1849, Portopåtegninger 500

74
*   FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, MAASTRICHT 14-5-1849 til LARVIK, Stmpl. MAASTRICHT 14-5 FRANCO og bak HAMBURG TH&T. 17-5-1849 (type H35 ved Hughmark & Halpern). Påtegnet FRANCO HAMBURG, og mange portopåtegninger bak og foran 400

76
*   FRANCO og PORTO, Helbrev STAVANGER 15-11-1845 til Frankrike, CETTE, Stemplet STRÖMSTAD 22.11.1845. CPR3 (type C5 ved Hughmark & Halpern) og svakt ..TOUR-5 LE VALICENNES (?) 2 Kartering og Porto bak og foran 500
605

77
*   FRANCO og PORTO, Helbrev Tyskland, STETTIN 16-9-1847 til MANDAL. Stmpl STETTIN 5-6 16 9 og ufullstendig STRALSUND 18 / 8, Mange portopåtegninger bak og foran 400
715