Skillingsmerker (78)
Øre-utgaver (295)
Utgavene fra 1905-09 (411)
Utgavene fra 1909 (424)
Utgavene fra 1945 (538)
Tjen/porto/returm. (573)
Div utgaver (602)
Postkort/brev (707)
Norges-samlinger (715)
Norden (735)
Europa/Oversjø (794)
Myntbrev (836)
Gullmynter (839)
Mynter (894)
Sedler (1251)
Donald Duck (1308)
Diverse myntkataloger (1317)
Diverse (1322)

Frimærkebørsen og Samler-Børsen Auk 223 - 8 feb 2018 > Kun bilder.

1: FRANCO, Helbrev fra BERGEN 8-10-1733 til LEITH i England. Et meget sjeldent tidlig utlandsbrev fra Norge. Utrop: 1500, Startbud: 8080 2: FRANCO og PORTO, Fra TRONDHJEM 30-3-1776 til Frankrike, BOURDEAUX via HAMBURG, Stemplet enlinjes HAMBOURG (type H4, Hughmark & Halpern), Franco / betalt påskrevet FRANCO AMSTERDAM, Kartering Am 1 - og 153, Intakt svart lakksegl. Tidlig brev fra Norge. Utrop: 800, Startbud: 2600 3: FRANCO og PORTO, Helbrev TRONDHJEM 4-4-1795 til Frankrike, BOURDEAUX via BASEL i Sveitz, Stpl DÆNNEMARK i Hamburg (type D34, Hughmark & Halpern), Franco / betalt påskrevet FRANCO BASEL, Bak 45, 2 - , Frank, 13 rødt. Foran 13. Sjeldent Utrop: 1500, Startbud: 2800 4: FRANCO, Helbrev TRONDHJEM 22-3-1799 til Frankrike, BOURDEAUX via Amsterdam og Paris, Stmpl i Paris  D`HOLLANDE (type 9, D32, Hughmark & Halpern), Franco påsktrevet FR AMSTERD,  1 i rød fettstift og fransk Porto 30 (sols). Sjeldent Utrop: 1500, Startbud: 1500 5: FRANCO og PORTO, Helbrev BERGEN 7-3-1806 til Frankrike, LILLE via Hamburg, Thurn&Taxis poststmpl  R.4.HAMBURG (type 2, R6, Hughmark & Halpern), Porto i Lille 12 decimes Utrop: 600, Startbud: 1900 6: FRAKTBREV - Helbrev fra Drammen 15-5-1809 til Fredrickswærn Utrop: 300, Startbud: 270 9: KONGELIG TJENESTE (Offentlig sak) LOKALBREV, påskrevet K.T., fra og til Christiania 17-3-1812 Utrop: 200, Startbud: 180
13: KONGELIG TJENESTE (Offentlig sak), påskrevet K.T., fra Christiania til Krageröe 28-8-1823, Kartering 6, Nydelig inntakt lakksegl FINANTS HANDELS OG TOLD DEPARTEMENTET Utrop: 200, Startbud: 180 15: FRANCO og PORTO, Helbrev TRONDHJEM 20-4-1825 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl  i Hamburg SUEDE, K.S.&N.P.C HAMBURG 3.MAY.25 og T.T.R.4. (hhv type S10, K16 og T8 Hughmark & Halpern) og ALLEMAGNE PAR GIVET, Dirreksjonsnotat OVER HELSINGBORG,Franco FR HAMBURG  Utrop: 800, Startbud: 800 20: FRANCO / BETALT og BIPOST PORTO, fra Bergen 27-6-1828 til Mandal, foran FR.ST og 30 (Franco/ Betalt 30 skilling/4 lods brev til Stavanger), bak kartering 37 i Bergen, i Stavanger kartering 3 - porto 30 skilling for 4 lod brev, Delbetalte er svært skjeldne Utrop: 600, Startbud: 750 23: FRANCO og PORTO, Helbrev CHRISTIANIA 11-10-1830 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl  STRÖMSTAD 6-10-1830. GREIFSWALD 12 OCT, nederst FRCO STRALSUND,(hhv type G2 og F20 ved Hughmark & Halpern) og CPR.5 og PRUSSE PAR GIVET, bak mottakstemplet. Porto bak og foran Utrop: 1500, Startbud: 3300 24: FRANCO og PORTO, Helbrev fra DRAMMEN 11-7-1831 til England, LONDON. Påskrevet FR MED DAMPBAADEN, Stemplet  SCHIFFS BRIEF POST HAMBURG 15 JUL 1831 og SHIP LETTER LONDON 18JY18 1831. Portopåtegninger. Sjeldent skipsbrev Utrop: 1000, Startbud: 1100 25: KOLERA KUNNGJØRELSE signert 26-9-1833, Stadfestelse av kolerasmitte i DRAMMEN og i Zwolle i Holland, henviser til forholdsregler i Kunngjørelse av 8-9-1833, Karantenetiltak i Drammens-, Oslo-, Skiens- Langesundsfjorden,Dokumentasjon til kolerabrev.Sjelden Utrop: 1500, Startbud: 1350 26: FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, AMSTERDAM 25-6-1833 til TRONDHJEM, Stmpl. AMSTERDAM 25 JUN 1J. FRANCO HAMBURG i rødt, bak K.S.&N.P.C. HAMBURG 28 JUN. 33, St.P.A. 23 JUN.33 (type F13, K16 og S6 ved Hughmark & Halpern), Kart og portopåtegninger Utrop: 400, Startbud: 360
27: FRANCO og PORTO, Helbrev CHRISTIANIA 30-3-1835 til Frankrike, BOURDEAUX, Stpl  STRÖMSTAD 1-4-1835. HAMBURG 7 APR. , K.S&N.P.C. HAMBURG 7 APR 35 og CPR.3 (hhv type H12, K16 og C4 ved Hughmark & Halpern), bak mottakstemplet. FRANCO HAMBURG, Porto bak og for Utrop: 500, Startbud: 450 33: PORTOBREV fra Tyskland ALTONA 3-7-1838 (Type A2, Hughmark & Halpern) til CHRISTIANIA, Helbrev, mange karteringer og porto: Kartering overstrøket 15, Porto (3 ?), 8, Kartering 112 - Porto 24, Sum 53 Utrop: 300, Startbud: 300 38: FRANCO og PORTO, Helbrev Tyskland (Niedersaschen), BRAKE 16-3-1843 til MANDAL. Stmpl bak St.P.A. 18 MÄRZ 43 og ufullstendig K.S.&N.P.C. HAMBURG 21 MÄR 43 (hhv type S6 og K16 ved Hughmark & Halpern), Påskrevet FR HAMBURG, Karteringer og porto bak og foran Utrop: 500, Startbud: 650 42: FRANCO og PORTO, Helbrev fra Danmark stemplet prakt HELSINGØR 20-6-1847 til MANDAHL, Franco / betalt til Helsingborg, Kartering 11 - Porto 32 overstrøket. så 28 og 23 Utrop: 250, Startbud: 385 43: KONGELIG TJENESTE og PORTO, Fra CHRISTIANIA 21.6.1848 til Sverige, MALMOE i Skaane, Påskrevet KT for Kongelig Tjeneste, Kartering 19 - Porto 6  Utrop: 300, Startbud: 440 47: BERGEN type 1,  5-4-1847 til Norrköping i SVERIGE, SVART LUXUS, FRANCO / BETALT Helbrev, kartering 1, 11 kjente brev til Sverige med svart stempel type 1. Utrop: 500, Startbud: 710 48: BERGEN type 2,  9-5-1848 SVART til ENGLAND, FRANCO / BETALT Helbrev, Portopåtegninger 4 og 74, Dette er ENESTE KJENTE brev til England med svart stempel type 2. Utrop: 1000, Startbud: 900
49: BREVIG 11-11-1850 SVART , PORTOFRI SAK til Christiania, Kartering 1, Inntakt lakksegl bak. Utrop: 200, Startbud: 385 51: DRAMMEN type 1,  16-5-1854 BLÅ til Fredrikstad, PORTO / Ubetalt, Kartering 2 - Porto 4 Utrop: 100, Startbud: 90 52: FARSUND 5-3-1854 BLÅ, FRANCO / BETALT til Flekkejord, Kartering 4 Utrop: 100, Startbud: 90 55: LAURVIG 11-5-1850 BLÅ til Holmestrand, FRANCO / BETALT, Kartering 3  Utrop: 100, Startbud: 90 59: LILLESAND 21-4-1849 SVART LUXUS til Mandal, FRANCO / Betalt Helbrev, Kartering 1. Vanskelig poststed Utrop: 150, Startbud: 330 61: MOLDE 27-9-1849 SVART til Vestnæs, PORTOFRI SAK Helbrev, Inntakt lakksegl, Kartering 1 Utrop: 200, Startbud: 385 62: SANDEFJORD 4-3-1852 SVART til Laurvig, PORTO / Ubetalt, Kartering 4 - Porto 6  Utrop: 100, Startbud: 90
63: TØNSBERG 1-1-1849 SVART til Drammen, PORTOFRI SAK, Kartering 2. TIDLIGST KJENTE Utrop: 300, Startbud: 300 64: KONGELIG TJENESTE - Fra MOSS 17-12-1813, omdirigert og trolig sendt med båt til KØBENHAVN da postruten via Sverige var stengt 20-6-1813 til 6-9-1814 pga Napoleonskrigen Utrop: 500, Startbud: 605 65: KØBENHAVN i DANMARK 23-8-1806 til LAURVIGEN (Larvik) via Strömstad, PORTO / UBETALT 1 1/2 lod brev, kartering 22 - porto 14 Lybske skilling Utrop: 300, Startbud: 300 69: FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, AMSTERDAM 16-11-1850 til FREDERIKSSTAD, Stmpl. AMSTERDAM 16-11.   K.D.O.P.A. HAMBURG 18 og bak ST.P.A. 18 NOV. 50 (hhv type K4 og S6 ved Hughmark & Halpern). HELSINGØR 22-11-1850, Portopåtegninger bak og foran Utrop: 400, Startbud: 400 70: FRANCO og PORTO, Helbrev fra Belgia, ANVERS 11-9-1852 til LAURVIG, Stmpl. ANVERS 11 SEPT 910S 1852. Bak HAMBURG TH&T. 13 o 5 og K.D.O.P.A. HAMBURG 14-9 (hhv type H35 b og K4 ved Hughmark & Halpern). Portopåtegninger bak og foran Utrop: 500, Startbud: 715 71: FRANCO og PORTO, Helbrev fra BERGEN 2-11-1849 til Belgia, GENT, Stmpl. HAMBURG TH&T. 15-11-1849 (type H35 ved Hughmark & Halpern). Bak utydelig ...PAR VERITENS 11 NOV (?) og mottakstemplet GENT 17 NOV. 1849, Portopåtegninger Utrop: 500, Startbud: 450 74: FRANCO og PORTO, Helbrev fra Holland, MAASTRICHT 14-5-1849 til LARVIK, Stmpl. MAASTRICHT 14-5 FRANCO og bak HAMBURG TH&T. 17-5-1849 (type H35 ved Hughmark & Halpern). Påtegnet FRANCO HAMBURG, og mange portopåtegninger bak og foran Utrop: 400, Startbud: 360
76: FRANCO og PORTO, Helbrev STAVANGER 15-11-1845 til Frankrike, CETTE, Stemplet STRÖMSTAD 22.11.1845.  CPR3 (type C5 ved Hughmark & Halpern) og svakt ..TOUR-5 LE VALICENNES (?) 2   Kartering og Porto bak og foran Utrop: 500, Startbud: 605 77: FRANCO og PORTO, Helbrev Tyskland, STETTIN 16-9-1847 til MANDAL. Stmpl STETTIN 5-6 16 9 og ufullstendig STRALSUND 18 / 8, Mange portopåtegninger bak og foran Utrop: 400, Startbud: 715 78: 1.  4 SK Våben 1855 - USTEMPLET eksemplar med del af original gummi. Yderst attraktivt eks.  PRAKT - Attest:  F. Eune.  Utrop: 20000, Startbud: 29500 79: 1 - 4 skilling i vakker 4-stripe annulert med lette 11 strekers rist stempler. God marger alle sider. Attest FCM og S. Grønlund. Utrop: 7500, Startbud: 14500 80: 1. 4 SK Våben 1855. Annulleret med SKIBSSTEMPEL:  DAMPSKIBET BERGEN 31-5-1856. Attest:  FCM Utrop: 7000 81: 1 - vakkert merke med god sentrering og marger med VARIANT OPPGRAVERT HJØRNE. Pos D-34. Utrop: 6000, Startbud: 7125 82: 1 - 4 skilling i vakker 3-stripe annulert med lette 11 strekers rist stempler. God marger. Utrop: 4000, Startbud: 6200
83: 1. 4 SK Våben - BLEKANNULLERET BIRI -12/6-18XX- Merket noget rustangrebet og alderspræget Utrop: 1500, Startbud: 1350 84: 1. 4 SK Våben 1855 - annulleret med smukt riststempel. ATTEST:  Lasse Nielsen: PRAKTEKSEMPLAR Utrop: 850, Startbud: 1100 85: 1 (D10) Vakkert merke med 3 blekkstreker Utrop: 700, Startbud: 820 89: 1 - (C8). 4 sk  annulert med 11 strekers rist stpl på bredrandet merke. Utrop: 500, Startbud: 605 91: 1 - vakkert merke med grind rist stpl Utrop: 500, Startbud: 505 94: 1. 4 SK Våben 1855 - annullereet med perfekt retvendt nr. st. 2 - Aalesund. Meget bredrandet eksemplar - LUXUS Utrop: 2000, Startbud: 2400 95: 1. 4 SK Våben 1855 annulleret med perfekt retvendt stempel 2 - Aalesund Utrop: 1500
97: 1. 4 SK Våben 1855 - annulleret med retvendt nr. st. 42 - Bredrandet merke . Attest: Lasse Nielsen - PRAKT Utrop: 900 98: 1. 4 SK Våben 1855 - Smukt merke med retvendt nr. st. 42 - Gode rande. Utrop: 900 101: 1 Prakt/Lux lett nr stpl 48 DRAMMEN Utrop: 500, Startbud: 450 102: 1 Vakkert fullstpl nr. 49 - DRØBAK - 3 brede mrg. Utrop: 300, Startbud: 605 103: 1 - LUXSUS nr. stpl 76 - Fredrikstad - 3 ok render. Utrop: 400, Startbud: 400 104: 1. 4 SK Våben 1855 - annulleret med 138 - i blå farve - INDERØEN - 5 iflg. NK. PRAKT Utrop: 2500, Startbud: 2700 105: 1 Prakt/Lux stpl nr 169 LANGESUND 6 pkt på bredrandet merke. Utrop: 1000, Startbud: 1650
108: 1. 4 SK Våben 1855 annulleret med perfekt retvendt nr. st. 224 - NØTTERØ- 7 iflg. NK. Fantastisk eksemplar - LUXUS. attest:  Finn Aune. Utrop: 6000 109: 1. 4 SK våben 1855 - smalrandet eks med nr. st./239 ?? Utrop: 200, Startbud: 180 111: 1 (A38) Vakkert merke med krystall klart nr. 264 SKIEN Utrop: 600, Startbud: 820 112: 1. 4 SK Våben 1855 - Smalrandet merke - annulleret med tydeligt nr. st. 305 - THRONDENÆS- 7 pkt iflg. NK Utrop: 700 113: 1. 4 SK Våben 1855 - 2 lidt small og 2 normale rande. Annulleret med nr. st. 352 m- ØRLANDET - 6 iflg. . Attest:  H.J. Enger.   Utrop: 1250, Startbud: 1250 114: 1. 4 SK Våben 1855 - Annulleret med nr. 361 - GJÆSVÆR- 10 iflg. NK. Ekstremt sjeldent nr. stempel - Attest:  F. Aune Utrop: 12500, Startbud: 12250 115: 1. 4 SK Våben 1855 - annulleret med nær retvendt stempel EGERSUND 23-5-1856 Utrop: 700, Startbud: 1200
116: 1. 4 SK våben 1855 - MARGINAL  til højre - stemplet Porsgrund 1-4-185X.  Utrop: 1000 118: 1 v1. 4 SK Våben 1855 - primær variant- DOBBELTFOD - Nær retvendt stempel PORSGRUND  11/11-1855. Attester:  H.J. Enger & FCM._:  Utrop: 10000, Startbud: 9000 119: 1 v3. 4 SK Våben - Primær variant D 34 - OPPGRAVERT HJØRNE - LUXUS eks. retvendt annulleret BERGEN  22-4-1856.  ATTEST:  G. Flatheim Utrop: 7500 120: 1 v3, 4 SK Våben 1855 - Primær variant D  34- OPPGRAVERT HJØRNE. Attest:  H.J Enger Utrop: 6500, Startbud: 7000 121: 1 Vakkert fullstpl VAAGEN 15-6-1856 - 3 pkt Utrop: 700, Startbud: 950 122: 1. Brev frankeret med 4 SK Våben 1855 - Annulleret med retvendt 247 - RØRAAS - 6 pkt iflg., NK- sendt til Trondhjem 15-10-1856  Utrop: 3000, Startbud: 4000 123: 1. Brev - frankeret med 4 SK Våben 1855 - annulleret med retvendt praktstempel Christiania 13-8-1855 sendt til Lillehammeer. PRAKTBREV.  Attest:  Lasse Nielsen Utrop: 2500, Startbud: 3700
124: 1. Brev frankeret med 4 SK Våben 1855 - sendt fra Christiania 15-2-1856 sendt til Storelvdalen.  Brev med fuldt indhold Utrop: 1250, Startbud: 1814 125: 1 - Vakkert bredrandet merke på pent brevomslag stpl CHRISTIANSSAND 20-6-1855, sendt til BERGEN. Flott brev! Utrop: 2000, Startbud: 2530 126: 1 på pent brevomslag stpl TRONDHJEM og sendt til Røraas Utrop: 1750, Startbud: 2000 127: 2. 2 SK Oscar- ustemplet. Velcentreret eks.. Attest:  BPA. - HK  kr. 5000 Utrop: 2500, Startbud: 3025 128: 2. 2 SK Oscar annulleret med retvendt praktstempel TJØMØ 14-6-1861. PRAKT Utrop: 1250 129: 2. 2 SK Oscar annulleret med blåt skibsstempel NIDELVEN.  Postal kr. 2000. Provenien: Corinphila Utrop: 1000, Startbud: 1200 130: 2 - 2 skilling Oscar LUXSUS stpl DRAMMEN 30-12-1859 - Flott merke! Utrop: 750, Startbud: 1045
132: 2 - 2 skilling Oscar prima ubrukt, fargefrisk. Regum. Attest 1 noe spl. tg. (x=5000) Utrop: 300, Startbud: 300 134: 2 og 3 stykk Hk 5 på 26 skillings brevomslag stpl CHRISTIANSSAND 24-5-1862 sendt til Spania Utrop: 3000, Startbud: 5000 135: 3. 3 SK Oscar - perfekt centreret merke annulleret med ristempel. PRAKT Utrop: 1250 136: 3. 3 SK Oscar - velcentreret merke annulleret med skibsstempel NIDELVEN 6-6-1860 i blåt.  Utrop: 1000, Startbud: 1000 137: 3 - 3 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl fiolett CHRISTIANIA 10-1-1860 Utrop: 300, Startbud: 451 138: 3 - 3 skilling Oscar PRAKT/LUX stpl MOSS 15-3-1863 - Flott merke Utrop: 300, Startbud: 270 139: 3. - 3 skilling Oscar ustemplet uten lim (x=2600) Utrop: 200, Startbud: 200
140: 3 - 3 skilling Oscar LUX stpl CHRISTIANIA 9-8-1859 Utrop: 200, Startbud: 180 141: 3 - 3 skilling Oscar Prakt/Lux nr stpl 25 BERGEN Utrop: 150, Startbud: 135 142: 3,8 og 9. Brev frankeret med 2 x 3 SK Oscar samt 2 x 8 SK  samt 4 SK Våben 1863 - ialt 26 SK sendt fra Riisøer 20-8-1864 til Amiens, Frankrig. Den ene 8 sk. med lille ubetydelig skade. Attest: H.J. Enger Utrop: 6500, Startbud: 6500 143: 4. 4 SK Oscar blekannulleret CONST(ITIONEN)- ekstremt sjeldent skibsstempel. Proveniens:  Corinphila Utrop: 2500, Startbud: 2350 144: 4. 4 SK Oscar - ustemplet. Velcentreret eksemplar. Attest:  BPA.  Utrop: 1500, Startbud: 1500 145: 4. 4 SK Oscar - blekannulleret skibsstempel GLER.  Proveniens: Corinphila Utrop: 1500 146: 4. 4 SK Oscar - blekannulleret AURDAL 11/8-65. IKKE reg. iflg. NK på denne udgave. Kort tagg forneden  Utrop: 750
147: 4 - 4 skilling Oscar (D4) lux nr stpl 2 Utrop: 150, Startbud: 135 148: 4 - 4 skilling Oscar PRAKT stpl nr. 2 - AALESUND Utrop: 150, Startbud: 135 149: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux nr 25 BERGEN Utrop: 100, Startbud: 100 150: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux nr 42 CHRISTIANIA  Utrop: 100, Startbud: 100 151: 4 - 4 skilling Oscar (B13) Prakt/LUX nr stpl 45 DAL (6pkt) Utrop: 250, Startbud: 1905 152: 4 - 4 skilling Oscar LUX nr. st 48 - DRAMMEN Utrop: 100, Startbud: 90 153: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl nr 48 - DRAMMEN Utrop: 100, Startbud: 90
154: 4 - 4 skilling Oscar Håndskrevet nr 62 - EIVINDVIG. Ikke registrert. Utrop: 500, Startbud: 450 157: 4. 4 SK Oscar. annulleret med retvendt 121 - HOLDEN - 6 pkt. iflg. NK- LUXUS Utrop: 700, Startbud: 800 158: 4 - 4 skilling Oscar (C19) Prakt nr. stpl 135 HØLEN Utrop: 200, Startbud: 200 159: 4 - 4 skilling Oscar LUXSUS nr stpl 169 LANGESUND Utrop: 200, Startbud: 250 162: 4. 4 SK Oscar annulleret med perfekt retvendt 180 - Levanger.   Utrop: 250, Startbud: 300 166: 4 - 4 skilling Oscar Prakt nr stpl 253 SANDEFJORD Utrop: 100, Startbud: 90 168: 4 - 4 skilling Oscar fullstpl 297 SUND i LOFOTEN - 10 pkt. SJELDEN Utrop: 500, Startbud: 2400
169: 4 - 4 skilling Oscar fullstpl 340 VIGEDAL - 7 pkt Utrop: 400, Startbud: 655 170: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux nr stpl 381 DIGERMULLEN 8 pkt. Utrop: 400, Startbud: 850 172: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl FLEKKEFJORD 9-5-1859 Utrop: 200, Startbud: 245 173: 4 - 4 skilling Oscar Prakt/Lux stpl HAMMERFEST 26-07-1860 Utrop: 150, Startbud: 135 175: 4. 4 SK Oscar - annulleret med perfekt retvendt LOPPEN 21-6-1861. PRAKT. 7 pkt. iflg. NK Utrop: 400 176: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl NÆS I ROMER 21-11-1859 Utrop: 100, Startbud: 215 177: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl PORSGRUND 9-9-1859 Utrop: 150, Startbud: 170
179: 4 - 4 skilling Oscar - vakkert brevomslag LUX stpl nr. 283 (6 pkt) - side stpl STEGEN 7-4-1860, sendt til TROMSØ Utrop: 500, Startbud: 715 180: 4 - 4 skilling Oscar på vakkert brevomslag pent stpl KONGSVINGER 29-6-1859, sendt til Hamar - flott segl bak. Utrop: 300, Startbud: 440 181: 5. FIREBLOKK 8 SK Oscar stemplet 233 - PORSGRUND. Smukt objekt i god kvalitet.  Utrop: 6000 182: 5.  8 SK Oscar - ustemplet. God centrering. Atterst:  BPA.   HK  10.000 Utrop: 5000, Startbud: 4500 183: 5. Parstykke  8 SK Oscar - annulleret med blåt skibsstempel NIDELVEN 29 -4-1859.  Utrop: 1800, Startbud: 1620 184: 5 - 8 sk Oscar ustemplet med noen limrester, sentrert opp. (X=10.000) Utrop: 1500, Startbud: 1350 185: 5 - 8 sk Oscar pent stemplet 3 stripe fullstpl DRAMMEN 6-11-1860 Utrop: 300, Startbud: 380
186: 5 - 8 skilling Oscar - Krystalklart stpl LAURVIG 15-9-1860 Utrop: 300, Startbud: 300 191: 5 - 8 skilling Oscar LUX stpl nr 25 BERGEN Utrop: 100, Startbud: 90 192: 5.  8 SK Oscar - annulleret med retvendt BERGEN 29-1-1861 . Merket centreret til venstre Utrop: 100 193: 5 - 8 skilling Oscar LUX stpl nr 25 BERGEN Utrop: 100, Startbud: 90 194: 5 - 8 skilling Oscar LUX stpl 172 LAURVIG Utrop: 100, Startbud: 140 195: 6. 2 SK  Våben 1863 - annulleret (opp og ned) n¨med tydeligt nr. st. 127 - Horten.  Utrop: 400 196: 7. 3 SK Våben 1863 - annulleret med (lidt svagt) Christiania. Merket centreret lidt ned.  Utrop: 800, Startbud: 770
200: 8 - 4 skilling prakt/Lux stpl nr. 117 HJERTDAL - 7 pkt  Utrop: 300, Startbud: 295 201: 8 - 4 skilling prakt/Lux stpl nr. 189 LYNGDAL - 4 pkt Utrop: 200, Startbud: 180 203: 8 - 4 skilling prakt stpl nr. 292 STRØMMEN JERNBANESTATION - 4 pkt Utrop: 200, Startbud: 180 204: 8. 4 SK Våben 1863 - stemplet BOD 17-10-1866. på lille brevstykke. LUXUS Utrop: 500 207: 8. 4 SK Våben 1863 - Rentvendt VADSØ  20-4-1867 - PRAKT Utrop: 200 208: 6,8. Brev frankeret med 2 og 4 SK Våben 1863 sendt fra Bergen 18-5-1867 til Westervik, Sverige .  Usedvanligt smukt brev med retvendte stempler. - PRAKT Utrop: 3500, Startbud: 3150 209: 8. Brev frankeret med 4 SK Våben 1863 sendt fra Throndhjem 3-5-1866 til Hammerfest. Brevet påtegnet - pr  FINMARKEN. Utrop: 400
211: 9. 8 SK Våben 1863.  Ustemplet. Let centreret venstre. Attest:  H.J.Enger. HK  6500 Utrop: 2000, Startbud: 1800 212: 9. Velsentrert ustemplet 8 sk med god farge. En halv tg og horisontal brekk, men tiltalende utseende på et uvanlig merke. Utrop: 750, Startbud: 675 214: 9 - 8 skill LUX stpl VADSØ 3-4-1865 Utrop: 300, Startbud: 270 215: 9 - 8 skill vakkert par FLOTT stpl BERGEN 24-10-1865 Utrop: 250, Startbud: 250 217: 9 ,8 - Brev (beskåret i vensrte side) sendt fra Bergen 15-7-1867 til Ærø , Danmark - frankeret med hhv. 4 og 8 SK Våben 1863. Utrop: 400, Startbud: 360 219: 4 og 9 på 12 skillingsbrev trippelvektig brevomslag stpl STAVANGER 5-1-1864, sendt til BERGEN Utrop: 1250, Startbud: 1125 222: 10. 24 SK Våben - annulleret med smukt fuldstempel Porsgrund 22-7-1864. PRAKT Utrop: 500
225: 10 - 24 skill våpen LUXUS postfrisk (700) Utrop: 200, Startbud: 180 227: 10. Brev frankeret med single 24 SK sendt fra Aalesund 8-9-1866 til Altona, Tyskland . Ovalt stempel ALTONA SCHIFFSBRIEF på forsiden sammen med påtegning : pr. Dampskib.  Attest:  F. Aune  Utrop: 6500, Startbud: 5850 228: Lot 4 merker HK 8 x2, 10 og 18. Alle stemplet 127 eller HORTEN Utrop: 200, Startbud: 180 231: 11 - 1 skill 1 vakker 4 stripe stpl CHRISTIANIA 2-6-1869 Utrop: 500, Startbud: 450 235: 13,12. Brev frankeret med hhv. 3 og 2 SK 1867 sendt fra Porsgreund 16-4-1871 til Thisted, Danmark via Arendal-Frederikskhavn ruten, der kun eksisterede  fra april til sep. 1871. SJELDENT brev i fin stand.- Utrop: 4000, Startbud: 7172 236: 13a. Uvanlig velsentrert og vakker 3 sk 3 med klart trykk og fullstp DRAMMEN 10/4-1872. Utrop: 1000, Startbud: 1210 237: 13a. 3 SK 3 Våben 1867 - klart trykk - annulleret med dansk nr. 1 - København - samt del af andet stempel Utrop: 500
238: 13a. 3 SK 3 Våben 1867 - klart trykk - stemplet Moss - samt lille del af andet stempel - HK  1800 Utrop: 500 240: 13b. Pen 3 sk 3 sentrert venstre. Nær tørr. God tg. Utrop: 250, Startbud: 300 245: 14. 4 SK 4 Våben 1867 - annulleret med skibsstempel:  DAMPSK. HORNELEN Utrop: 500 246: 14. 4 SK 4 Våben 1867 - ustemplet. Centreret venstre.  HK  1500 Utrop: 200 249: 14 - 4 skill 4 Fullstpl nr. 62 EIVINDVIG - 7 pkt Utrop: 300, Startbud: 295 250: 14 - 4 skill 4 Fullstpl nr. 96 HAA - 7 pkt Utrop: 300, Startbud: 415 252: 1. 4 SK Våben 1855 - annulleret med retvendt nr. st. 42. PRAKT Utrop: 800
254: 14. 4 SK 4  Våben 1867 - annulleret med retvendt NÆSNE 5-11-1870 - 6 pkt iflg. NK. PRAKT Utrop: 250, Startbud: 225 255: 14. 4 SK 4  Våben 1867 - blekannulleret VAAGE 4-4-1870 IKKE REG iflg. NK på skillingsudaver !! -  Utrop: 2000 256: 15,14 - Brev frankeret med hhv. 8 SK 8 samt 4  SK 4 - Våben 1867 sendt fra Christiania 13-2-1869 til Kanton Berne, Schweiz - - Postal   6500 Utrop: 3500 257: 14.  Brev frankeret med 4 SK 4 Våben 1867 sendt fra Bergen 2-7-1869 til Tromsø Utrop: 100 261: 15b. Stor, ustemplet 8 sk 8 med ujevn tg. Et par brune flekker. Utrop: 200, Startbud: 180 265: 16 II - 1 skilling PRIMA postfrisk Utrop: 100, Startbud: 90 267: 17c - 2 skilling Posthorn fullstpl CHRA BYP 19-4-75 Utrop: 150, Startbud: 715
269: 18. Lille brevklip med 3 SK Posthorn annulleret med retvendt DAMPSK. HORNELEN   22-3-1874. LUXUS Utrop: 1500 273: 18 - 3 skilling fullstpl nr stpl 62 EIVINDVIG Utrop: 300, Startbud: 270 274: 18 - 3 skilling PRAKT nr stpl 275 SOPNÆS. Ikke registrert på NK 18 Utrop: 400, Startbud: 700 275: 18 a. Vakker 3 sk rettvendt fullstp CHRISTIANIA 4/11-18?? Utrop: 100, Startbud: 90 276: 18. 3 SK posthorn annulleret med perfekt retvendt KIRKENÆS I VARANGERFJORD 1-6-1876. PRAKT Utrop: 500, Startbud: 800 277: 18. 3 SK Posthorn på lille brevstykke - annulleret med attraktivt stempel  VEBLUNGSNÆS  18-7-1874. Merket har liten fold. Utrop: 100 278: 18. Trippelvægtigt brev frankeret med par samt enkeltmerke 3 SK posthorn sendt fra Kragerø 31-1-1875 til Porsgrund. - HK  4500 - Brev i nydelig kvalitet. Utrop: 1800, Startbud: 1800
279: 18. Brev frankeret med 3 Sk Posthorn sendt fra Drammen 8-5-1876 til Christiania. Meget smuk kvalitet Utrop: 150 281: 18 - 3 skilling i komplett typesett 1-12 stemplet. Utrop: 250, Startbud: 350 282: 18 - 3 skilling på konvolutt stpl nr 35 og sidestpl BREVIG 4-1-1874 sendt til Kristiania. Flott brev. Utrop: 200, Startbud: 200 283: 19 Ia - 4 skilling posthorn pent rundstemplet (1100) Utrop: 300, Startbud: 270 284: 19 I c. Klar gråfiolett 4 sk sidevendt fullstp CHRISTIANIA 26/9-1875. Utrop: 650, Startbud: 585 286: 19 I d. Velsentrert, fargefrisk 4 sk rettvendt stp BERGEN 14/6-1875. Utrop: 225, Startbud: 202 289: 20. Letthengslet 6 sk. En halv tg. Utrop: 200, Startbud: 325
290: 20. Velsentrert 6 sk nær tørr. En halv tg nede. Utrop: 200, Startbud: 180 291: 20. Pen 6 sk rettvendt fullstp CHRISTIANIA 3/5-1876. Utrop: 200, Startbud: 180 292: 21 II på gult papir - 7 skilling Prakt/Lux nr. stpl 35 BREVIG Utrop: 400, Startbud: 1144 294: 16 og 21 på 15 skillingsbrev omslag. Stor del av omslag. Stpl CHRISTIANIA 11-5-1875 sendt til Tonne. Bak Transitt og annkomst stpl. Utrop: 2000, Startbud: 1800 295: 22 - 1 øre skravert LUXSUS stpl CHR ANIA CHR SAND 8-9-1877 Utrop: 250, Startbud: 225 297: 24 II a. Luksusstp CHRA 11F BYP 1/11-82 på 5 øre. Ujevn tg. Utrop: 100, Startbud: 90 298: 25. 10 øre Skravert - annulleret (opp og ned) med skibsstempel - DAMPSK. HORNELEN  3-2-1881   Utrop: 400
299: 25 Ix, Iy, II. Alle 3 typer 10 øre Skravert rettvendt fullstp CHRISTIANIA. Utrop: 100, Startbud: 90 300: 26. 12 øre skravert - annullweret med retvendt st. Christiania 27--1886. PRAKT Utrop: 200, Startbud: 180 301: 26. Ustemplet, letthengslet 12 øre sentrert hj.1. Utrop: 100, Startbud: 125 303: 27. Ustemplet feilsentrert 20 øre med god tg. Utrop: 200, Startbud: 180 304: 27 - 20 øre PRAKT/LUX stpl HAUGESUND 23-6-1882 Utrop: 200, Startbud: 327 305: 27 - 20 øre skravert Prakt/Lux stpl KRØDEREN Utrop: 100, Startbud: 90 306: 27. Brev frankeret med 20 øre skravert sendt fra Vinje 10-1-1879. Iflg. brevet er der tale om en tvangsauktion, så brevet må formodes at være sendt REK. Noget alderspræget Utrop: 250, Startbud: 225
309: 28 - 25 øre skravert Prakt/Lux stpl CHR ANIA CHR SAND 8-9-1878  Utrop: 400 311: 28. 25 øre skravert. stemplet - uregelmæssig taggning Utrop: 100 314: 30 - 50 øre skravert PRIMA postfrisk (1700) Utrop: 1000, Startbud: 1200 315: 31. Ustemplet 60 øre sentrert opp. Utrop: 50, Startbud: 45 316: 22-31 Vakker serie skravert posthorn inkl 25 I, II og III Utrop: 400, Startbud: 385 317: 22/31. Lot 16 mrk Skravert med et rundstp. Mange pene, noen med feil. Også en pen 3 sk 18 a. Utrop: 250, Startbud: 225 318: 32 - 1 kr Oscar Prima postfrisk Hk 1300,- Utrop: 750, Startbud: 1100
319: 32. 2 Kr Oscar II annulleret med retvendt stempel MOSJØEN  10-7-1879. LUXUS Utrop: 400, Startbud: 660 320: 32. 2 Kr Oscar II annulleret med retvendt Christinia 18-1-1889. Prakt Utrop: 200 323: 33 - 1,5 kr Oscar PRIMA postfrisk Hk 2000,- Utrop: 1000, Startbud: 1000 325: 34 - 2 kr Haakon PRIMA postfrisk Hk 1500,- Utrop: 800, Startbud: 985 327: 37 I, II. Begge mrk pent fullstp. Utrop: 150, Startbud: 135