FRIMERKER (1)
Gull og sølvmynter (85)
Mynter (104)
Sedler (178)

Søndagsauksjon #16 - BUDFRIST 21 jan 2018 > Kun bilder.

1: 1 annulert med rist stpl. 3 ok marger. Utrop: 10, Startbud: 180 2: 1. Pen 4 sk Våpen med et lett 11-streks riststp. Pos A19. Utrop: 10, Startbud: 290 3: 1. Lettstp 4 sk Våpen med 3 brede marger. Pos C16. Utrop: 10, Startbud: 195 4: 1 (B29) - 4 skilling pent merke med prakt 11 strekers rist stpl. Utrop: 10, Startbud: 275 5: 1 (A43) - 4 skilling pent merke med prakt 11 strekers rist stpl. Utrop: 10, Startbud: 225 6: 1 - pent merke med prakt 11 strekers rist stempel. Utrop: 10, Startbud: 160 7: 1 - pent merke med 11 strekers rist stpl Utrop: 10, Startbud: 185
8: 1 (B24) Stpl hardt uklart 3 rings nr. stpl. Ok marger  Utrop: 10, Startbud: 160 9: 1. Pen 4 sk praktstp 66, men sannsynligvis er det 99. Smal marg øverst, ellers bra. Utrop: 10, Startbud: 175 10: 1 - (A44). Praktstp BERGEN 8/2-1856. 3 brede, en smal marg. Utrop: 10, Startbud: 200 11: 1 - lett nær rettv. Stpl CHRISTIANIA 1-4-1856 - 3 ok marger. Utrop: 10, Startbud: 180 12: 1 - (C45). 4 sk med omvendt del av STAVANGER 2/4-1855. 3 brede marger. Utrop: 10, Startbud: 230 13: 4 - 4 skilling Oscar PRAKT stpl nr. 48 - DRAMMEN Utrop: 10, Startbud: 53 14: 4. Praktstp 160 = Kragerø på 4 sk Oscar. Lett beskåret. Utrop: 10, Startbud: 29
15: 4 a. Praktstp 253 = Sandefjord på 4 sk Oscar. Utrop: 10, Startbud: 34 16: 4 - 4 skilling Oscar LUX stpl nr. 315 TVEDESTRAND Utrop: 10, Startbud: 150 17: 4 - 4 sk Oscar praktstp HAUGESUND 24/11-1859. Ujevn tg nederst. Utrop: 10, Startbud: 44 18: 4 - 4 skilling Oscar PRAKT rettv. stpl nr. 233 - Porsgrund Utrop: 10, Startbud: 24 19: 8 II a, t.6 - 4 sk rettvendt fullstp HOF i SOLØR 26/8-1865. Noen gule flekker. Utrop: 10, Startbud: 19 20: 13 b - vakker 3 sk 3 med blekkryss og praktstp LILLEHAMMER 1873. God tg. Utrop: 10, Startbud: 230 21: 14 - 4 sk 4 sidevendt fullstp 45 = Dal (7 pkt). Brun flekk. Utrop: 10, Startbud: 26
22: 14 - 4 sk 4 rettvendt fullstp YTRE RENDA(LEN) 17/12-1871 (6 pkt). Ujevn tg. Utrop: 10, Startbud: 26 23: 15 b - vakker 8 sk 8 praktstp DRAMMEN. Tynn flekk. Utrop: 10, Startbud: 70 24: 23. Praktstp HMRFST D. HMBRG 2/11-1877 + liten bue på 3 øre. Utrop: 10, Startbud: 39 25: 25 III - luksusstp TJØMØ 5/2-1882 på 10 øre. Utrop: 10, Startbud: 110 26: 25 - sidevendt fullstp ØXFJORD 1879 uten dato (6 pkt) på 10 øre. Utrop: 10, Startbud: 19 27: 27. Rettvendt fullstp KABELVAAG 5/9-1880 (6 pkt) på 20 øre brun. Ktg i stp. Utrop: 10, Startbud: 20 28: 27. Pen 20 øre brun praktstp ASKIM 23/6-1880. Utrop: 10, Startbud: 82
29: 27. Luksusstp EGERSUND 20/1-1880 på 20 øre. Liten tynn flekk. Utrop: 10, Startbud: 44 30: 27. Ustemplet 20 øre brun. Litt tynn i hj.1. (2800). Utrop: 10, Startbud: 30 31: 28. Lettstp 25 øre Skravert med god farge. Utrop: 10, Startbud: 130 32: 30 - 50 øre Skravert. Ustemplet, letthengslet og sentrert opp. Utrop: 10, Startbud: 39 33: 31 - 60 øre Skravert ustemplet og lett flisetg. Utrop: 10, Startbud: 39 34: 37 II. 10 øre 1882 praktstp TVEDESTRAND 22/7-1882. Utrop: 10, Startbud: 29 35: 41 - 3 øre ustemplet og letthengslet. Oksyderingsflekk rundt NO. Utrop: 10, Startbud: 75
36: 43 b - 10 øre anilinrød sentrert hj.3. Ustemplet. Utrop: 10, Startbud: 135 37: 43 - rettvendt fullstp STRAND 8/11-1885 (6 pkt) på 10 øre. Flisetg. Utrop: 10, Startbud: 29 38: 49 II - 3-stripe 1 øre lettstp HAMMERFEST 23XII95. Utrop: 10, Startbud: 15 39: 52 I, t.4 - praktstp CHRA 8 F BYP. 28/11-87 på 5 øre. Utrop: 10, Startbud: 14 40: 52 I, t.4 - praktstp BERGEN 21IX88 på 5 øre. Utrop: 10, Startbud: 29 41: 52 Iib, t3. Prakt stpl MOSS 11-IV-90 Utrop: 10, Startbud: 30 42: 53 II a, t.1 - praktstp OPDAL 26/8-1887 på 10 øre. Utrop: 10, Startbud: 75
43: 53 III a, t.4 - luksusstp DØRRUM 17 I 89 (6 pkt) på 10 øre. Utrop: 10, Startbud: 24 44: 53 IV b, t.2. Praktstp MALVIG -5V91 på 10 øre. Utrop: 10, Startbud: 14 45: 53 VI - praktstp UNDRUMSDAL 24III93 (5 pkt). Utrop: 10, Startbud: 39 46: 53 VI - 3 x 10 øre sidevendt 3-kant pk-stp KRISTIANIA 18X93. Utrop: 10, Startbud: 40 47: 71 - 35 øre grovtg Knudsen sentrert venstre. Ustemplet med en fuktflekk. Utrop: 10, Startbud: 29 48: 81. Letthng 30 øre grå. Noe rust. (330). Utrop: 10, Startbud: 14 49: 93. Letthengslet Kr.1.00 Haakon 1909. (1300). Utrop: 10, Startbud: 342
50: 94. Rettvendt del av AALESUND 23VI10 på Kr.1.50 Haakon 1909. Småfeil. Hk(3300). Utrop: 10, Startbud: 175 51: 94 - Kr. 1.50 Haakon 1909 prima postfrisk. Et lite sandkorn i papiret. Utrop: 10, Startbud: 410 52: 95 - Kr.2.00 Haakon 1909. Velsentrert, ustemplet og letthengslet. Utrop: 10, Startbud: 104 53: PERFIN - OB/&Co (Oluf Bjorneseth & Co. A/S, Bergen) på vertikal 3-stripe Nk 100 og CB/&K (Chr Bank og Kreditkasse) på Nk 103. Utrop: 10, Startbud: 24 54: 107. Prima postfrisk 40 øre lysoliven. (425) Utrop: 10, Startbud: 62 56: 115 - 10 øre Eidsvoll praktstp FREDRIKSHALD 14IX14. Utrop: 10, Startbud: 24 57: 123. Luksusstp FUSA 30III23 (5 pkt) på 25 øre posthorn. Utrop: 10, Startbud: 60
58: 125. Postfrisk, velsentrert 40 øre ultramarin. 2 papir-brekker. (900). Utrop: 10, Startbud: 58 59: 127. Luksusstp SURNA 18IX25 (5 pkt) på 20 øre Løve I. Utrop: 10, Startbud: 14 60: 147. Luksusstp STENSLI -4III36 (5 pkt) på 25 øre Løve II. Utrop: 10, Startbud: 19 62: 208. Luksusstp SAULAND 14XI39 på 35 øre Løve m/vm. Utrop: 10, Startbud: 19 63: 432. Klipp med par 35 øre Haakon pent stp 2 x KPH SANDSBRÅTAN. Utrop: 10, Startbud: 9 65: 513. Klipp med 4 stk 5 øre vakkert stp 2 x PAQUEBOT. Utrop: 10, Startbud: 9 66: 536. Luksusstp ÅLESUND -7-9-63 på 50 øre Nord-Norge. Utrop: 10, Startbud: 9
68: 1561 LUX stpl LAMBERTSETER Utrop: 10, Startbud: 14 69: Tm.14. Luksusstp SELLEBAKK 13IV37 (5 pkt) på 20 øre Off.Sak I. Utrop: 10, Startbud: 29 70: Tm.17. Luksusstp SAUDA 26-9-35 på 40 øre Off.Sak.I. Utrop: 10, Startbud: 29 71: Tm.67. Rettvendt fullstp KALVÅG 26 I 50 (6 pkt) på 25 øre Provisorie. Utrop: 10, Startbud: 9 72: Tm.71. Praktstp STAVANG I SUNNFJORD 17IX55 (5 pkt) på 30 øre O.S. Utrop: 10, Startbud: 14 74: 4-rings nr. stpl. 514 Sokn på 5 øres posthorn par. Utrop: 10, Startbud: 14 75: 4-rings nr. stpl. 697 Hauggrend på 20 øres frim. Utrop: 10, Startbud: 21
76: KPH AUSTRINGEN. Vakkert stp på klipp med Nk 513. Utrop: 10, Startbud: 9 77: KPH BORÅS I FLOSTA. Omvendt fullstp på klipp med Nk 371. Utrop: 10, Startbud: 9 78: KPH BØRKJEFLÅTA (5 pkt). Sidevendt stp på klipp med Nk 246. Utrop: 10, Startbud: 9 79: KPH REPPVIKHAMN. Rettvendt fullstp på Nk 494. Utrop: 10, Startbud: 9 80: KPH YKSNØY. Luksusstp på klipp med Nk 513. Utrop: 10, Startbud: 9 81: KPH YTRE LÅVONG (6 pkt). Luksusstp på klipp med Nk 513. Utrop: 10, Startbud: 19 82: KPH ÅVEN (5 pkt). Klart stp og sidestp på klipp med Nk 513. Utrop: 10, Startbud: 14
85: Russland 10 rubler 1899 GULL   kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 2627 86: Ungarn 20 korona 1893 GULL  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 1800 87: 10 kroner 1964  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 60 88: 25 kroner 1970  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 77 89: 50 kroner 1978  kv 0/01 Utrop: 10, Startbud: 94 90: 200 kroner 1980  kv 0/01 Utrop: 10, Startbud: 198 91: 100 kroner 1982  kv 0 Utrop: 10, Startbud: 105
92: 100 kroner 1991 (OL Lillehammer 1994) Langrennsløper , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 155 93: 100 kroner 1991 (OL Lillehammer 1994) Skøyteløper , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 178 94: 50 kroner 1991 (OL Lillehammer 1994)familie på tur , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 103 95: 50 kroner 1991 (OL Lillehammer 1994)barn på ski , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 110 96: 50 kroner 1992 (OL Lillehammer 1994)bestefar og barn , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 110 97: 100 kroner 1992 (OL Lillehammer 1994) Ishockeyspiller , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 160 98: 50 kroner 1992 (OL Lillehammer 1994)barn på kjelke , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 101
99: 100 kroner 1992 (OL Lillehammer 1994) Skihopper , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 160 100: 50 kroner 1993 (OL Lillehammer 1994)barn på ski , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 101 101: 50 kroner 1993 (OL Lillehammer 1994) Massemønstring , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 126 102: 100 kroner 1993 (OL Lillehammer 1994) Kunstløper , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 160 103: 100 kroner 1993 (OL Lillehammer 1994) Alpinist , proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 160 104: 1/2 skilling 1867  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 60 105: 1 skilling 1870  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 55
106: 2 skilling 1832  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 83 107: 1 øre 1876  kv 1+ , pen Utrop: 10, Startbud: 60 108: 1 øre 1899  kv 0 , pen Utrop: 10, Startbud: 935 109: 1 øre 1902  kv 01 , pen Utrop: 10, Startbud: 52 110: 1 øre 1893 og 1906  v.kv Utrop: 10, Startbud: 45 111: 1 øre 1935  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 112: 1 øre 1936  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 44
113: 1 øre 1941  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 24 114: 1 øre 1944 jern  kv 0 Utrop: 10, Startbud: 35 115: 1 øre 1947  kv 0 , flekk Utrop: 10, Startbud: 30 116: 1 øre 1950  kv 0 Utrop: 10, Startbud: 25 117: 1 øre 1954  kv 0 Utrop: 10, Startbud: 24 118: 2 øre 1877  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 9 119: 2 øre 1897  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 14
120: 2 øre 1902  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 9 121: 2 øre 1907  kv 1+/01 Utrop: 10, Startbud: 45 122: 2 øre 1913  kv 01 , pen Utrop: 10, Startbud: 54 123: 2 øre 1935  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 124: 2 øre 1944 jern  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 125: 2 øre 1966  kv 0 Utrop: 10, Startbud: 9 126: 5 øre 1878  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 33
127: 5 øre 1878 , vakkert omgravert  SE BILDE Utrop: 10, Startbud: 64 128: 5 øre 1896  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 19 129: 5 øre 1899  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 9 130: 5 øre 1902  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 19 131: 5 øre 1907  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 25 132: 5 øre 1911  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 38 133: 5 øre 1942 jern  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9
135: 5 øre 1876  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 14 136: 10 øre 1912  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 32 137: 10 øre 1912  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 50 138: 10 øre 1919  kv 01 Utrop: 10, Startbud: 34 139: 10 øre 1919  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 19 140: 10 øre rondell  SE BILDE Utrop: 10, Startbud: 14 142: 10 øre 1942 zink (2 stk) v.kv. Utrop: 10, Startbud: 9
143: 25 øre 1923 u/hull  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 230 144: 50 øre 1918  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 33 145: 50 øre 1919  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 45 147: 50 øre 1922 u/hull  kv 1+01 Utrop: 10, Startbud: 125 148: 1 krone 1877  kv 1- , kh. Utrop: 10, Startbud: 85 149: Canada 1 dollar 1963 sølv  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 50 151: Danmark 1 skilling 1762 (S 2.2)  kv 1- Utrop: 10, Startbud: 30
152: Danmark 1/2 skilling 1771  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 36 154: Danmark 2 kroner 1952  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 155: Danmark 2 kroner 1953  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 9 156: Kina , lot med 15 stk nyere mynt  SE BILDE Utrop: 10, Startbud: 25 157: Peru 1 sol 1946  kv 1+ Utrop: 10 158: Portugal 20 reis 1882  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 9 159: Russland 2 kopek 1799 EM  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 15
160: Singapore 1 dollar 1967  kv 01 Utrop: 10 163: Sverige 5 kroner 1972  kv 0/01 Utrop: 10, Startbud: 9 164: Tyskland 2 mark 1972 -1993  v.kv.  SE BILDE Utrop: 10, Startbud: 9 165: Tyskland 10 mark 1975 sølv (KM 57) kv 01 Utrop: 10, Startbud: 46 166: USA 1 dollar 1880  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 220 167: USA 1 dollar 1921  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 130 168: USA 1 dollar 1922  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 100
169: USA 1/2 dollar 1941  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 50 170: USA 1 dollar 1971 sølv (Eisenhower) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 125 171: USA 1 dollar 1971 (cuni)  kv 1+/01 Utrop: 10 172: USA 1 dollar 1984 sølv (Los Angels Olymics stadium) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 90 173: USA 1 dollar 1986 sølv (Statue of liberty centennial) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 100 174: USA 1 dollar 1987 sølv (Constitution bicentennial) proof i kapsel / lett patinert Utrop: 10, Startbud: 90 175: USA 1 dollar 1996 sølv (Atlanta 1996) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 78
176: USA 1 dollar 2010 sølv (American veterans disabled for life) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 100 177: USA 1 dollar 2011 sølv (US Army) proof i kapsel Utrop: 10, Startbud: 125 178: 1 krone 1942 D  kv 1-/2 Utrop: 10, Startbud: 72 179: 1 krone 1943 F  kv 1- Utrop: 10, Startbud: 21 180: 1 krone 1944 G  kv 1-/2 Utrop: 10, Startbud: 16 181: 2 kroner 1948 F  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 41 182: 5 kroner 1956 D  kv 1-/2 Utrop: 10, Startbud: 75
183: 5 kroner 1959 F  kv 1- Utrop: 10, Startbud: 43 184: 5 kroner 1961 I  kv 1/1- Utrop: 10, Startbud: 20 185: 5 kroner 1962 K  kv 1 Utrop: 10, Startbud: 72 186: 5 kroner 1962 J  kv 1-/2 Utrop: 10, Startbud: 15 187: 10 kroner 1943 D  kv 2 Utrop: 10, Startbud: 68 188: 10 kroner 1954 E  kv 1- Utrop: 10, Startbud: 72 189: 10 kroner 1957 J  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 60
190: 10 kroner 1983 (4 stk) v.kv Utrop: 10, Startbud: 102 191: 10 kroner 1984 CE og 1984 CH  kv 1+ - 1+/01 (2 stk) Utrop: 10, Startbud: 77 192: 10 kroner 1984 (4 stk) v.kv Utrop: 10, Startbud: 130 193: Russland 1 rubel 1898  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 14 194: Russland 3 rubel 1905  kv 1/1+ Utrop: 10, Startbud: 14 195: Russland 25 rubel 1909  kv 1- Utrop: 10 196: Russland 10 rubel 1909  kv 1/1+ Utrop: 10
197: Russland 5 rubel 1909  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 9 198: Russland 250 rubel 1917  kv 1+ Utrop: 10, Startbud: 9