Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
    Varianter/Essayes (1281)
    FDC (1375)
    Frimerkehefter/par/autom (1387)
    Ark/arkrester (1427)
    Stempler (1430)
    Diverse filateli (1482)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Varianter/Essayes

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1281
¦  4 - 4 skilling Oscar - 2 stk stemplet med Variant V4 FRIMÆBKE venstre side og Variant V4 FRIMÆBKE høyere side. Denne har vi ikke sett før 200
226

1282
¦   4 v1. Variant Apostrof etter Fire. Pent blekkannulert i rødlig farge. 100

1283
¦  4 - 4 skilling Oscar med VARIANT 1 Apostrof etter FIRE stpl STAVANGER 22-12-1863 100

1284
¦   16 IIa v3. Varinat Perle på posthornet på høyre side. 200

1285
  16 IIa v1. Variant E.EN. Letthenglset. 100

1286
  16 II. Kort R i Norge. 100

1287
¦  16 Iib - 1 skilling med Variant 3: Perle på posthorn t.h. for kronen. (59) St. CHRISTIANIA 28-XII-95 100

1288
¦  16 - 1 skilling med VARIANT 4 - Kort stamme i R 100

1289
¦  19 Id ustemplet regumiert med PLATEFEIL flekk under F i FIRE. 200
280

1290
¦   20 v1. Variant Fargestrek til høyre for 6. 300

1291
¦   21 v1. Variant Oppgravert sjalstykke. 300

1292
¦  21 - 7 skilling rettv stpl DRAMMEN 20-IV-93 - litt uklart med VARIANT 2 korte LL 200

1293
¦   29. Kraftig abklatsj. 100

1294
¦   31 v2. Fargeflekk mellom 6 og 0. 100

1295
*   38. Platefeil Stort rammebrudd i høyre side på brev stemplet Bergen 25/6-84. 200

1296
¦   38. Variant Stor difus flekk mellom N i Norge og munnstykket. 200

1297
¦   39 Y v1. Variant Hvit flekk i O i Norge. 300

1298
¦   40 I. Variant Hvit flekk over lille 20 og mellom N i Norge og munnstykket. 200

1299
¦   41 v1. Variant Postprim. Sjeldent, pent merke fullstemplet Christiania på brevstykke. 400

1300
¦   42. Platefeil Hvit flekk under øre. Kort tagg oppe vises lite pga stempelet. 100

1301
¦   42. Stor hvit flekk foran N i Norge. 100

1302
¦   42. Stor hvit flekk i O i Norge. 100

1303
¦   42 II v1. Variant Hvit trekant i R i Norge. 100

1304
¦   51 I. Platefeil hjul 1 defekt, brudd på indre ramme over hjul 1 og fargefyllt ving. 300

1305
¦   52c v2. Variant NOROE i par. 500

1306
¦   52 IV. Par hvor høyre merke merke har variant perle over munnstykket. 100

1307
¦   52 IIa. Variant To flekker over munnstykket. 100

1308
¦   53 I v4. Norge og bunnfelt ved posthornets høyre halvdel oppgravert. 400

1309
*   53 IVb. Var. Kule i G i Norge på brev stemplet Ski 20/5 1891. Pos. v5. Brevet er omadressert flere ganger. 200

1310
¦   53. Tre merker fra ulike plater med variant Flekk/kul i G i Norge. 100

1311
¦   54 I. Variant Fargefyllt nedre høyre hjørne. 200

1312
¦   54 IIe v2. Variant Brudd i posthornet under store 20. 200

1313
¦   54 III. Variant Hakk i posthornbøylen til venstre for 20. 100

1314
¦   55 v5. Oppgravert høyre side. Meget sjeldent merke! 800

1315
¦   55. v3. Variant Stor hvit flekk i ovalen innenfor ving 3, H10 primær. Prakt/lux Farsund 1/7-94. Meget sjeldent merke! Liten tynn flekk. 500

1316
  55. Velsentrert merke med Variant Brukket kors. Noen mindre tørre flekker etter hengsel. 300

1317
¦   55 v2. Variant Hvit perle i sjalstykket. 200

1318
¦   55 v2. Perle i sjalstykket. 200

1319
¦   55. Stort hakk/bulk i øvre høyre hjørne. 100

¦   68. Tre merker som viser de tre taggevariantene. 100

1321
¦   10 posthorn antikva med ulike varianter av hvite flekker, de fleste rundt O i Norge. 300

1322
*   75. Variant Lille 3 med hvit flekk på brev stemplet Kristiania 31/10-00 100

1323
¦   75 X. Variant Kort merke. Uvanlig! 100

1324
*   77 I v4. Oppgravert R i Norge på brev. 200

1325
¦   77. Kort merke. 100

1326
¶¶   88. Sterkt forskjøvet overtrykk. 200

1327
¦   88 v1. Variant oppgravert under sjalstykket. 100

1328
¶¶   88y - Provisorie i postfrisk 4-blokk med VARIANT oppgravert sjalstykke samt tg. variant på begge høyre merker. # 300

1329
¦   100 v1. Ekstratypen stemplet Stavanger 27/11-16. Luksuseksemplar. 700

1330
¦   100. Variant stor ring og skaded munnstykke. Noe rundt hjørne opp til venstre. 300

1331
¦   100 v7. Variant R i Norge med utløper til høyre. 100

1332
¦   102b. Skadet/fargefyllt merke. 100

1333
¦   105v6. Variant N med ring på høyre oppstrek. 100

1334
¦   109 II. Variant Utropstegn mellom N og O i Norge. 100

1335
¦   116 v1. Flekk i 0 i 20. 100

1336
¦   117 vo1 of vo3. To merker med variant hhv Tykk hals og 55 øre. 200

1337
¦   Sett med 55 øre, 25 øre og tykk hals på begge nyanser. 100

1338
¶¶   117b Provisorie postfrisk med VARIANT forskyvet trykk 55 øre # 300

1339
¦   117b - Provisorie - VARIANT tykk hals fullstemplet. # 100

1340
*   111(2), 121. Følgebrev hvor 15 øren har skade over sjalstykket. 400

1341
¦   127 - 20 øre med VARIANT med hvitt økseskaft og skaft. # 100

1342
¦   127 - 20 øre med VARIANT hvitt økseskaft. # 100

1343
¦   127 - 20 øre med VARIANT øvre del av buen med knekk. # 100

1344
¦   130v1 og v2. To merker med hhv Manglende haleror og skadd haleror. 200

1345
¶¶ ¶   130v1. Variant Uten haleror i par med marg. Varianten er postfrisk. 200

1346
¶¶   130 - 2 øre Polmerke med VARIANT uten haleror, prima postfrisk. # 200

1347
¶¶   130 - 2 øre Polmerke med VARIANT defekt haleror, prima postfrisk. # 200

1348
¦   130 - 2 øre Polmerke med VARIANT uten haleror, pent rundstemplet. # 100

1349
¦   130 - 2 øre Polmerke med VARIANT defekt haleror, stemplet # 100

¦   173 - 15 øre ABEL VARIANT oppstrek på L i ABEL # 100

1351
¦   174 v2. Variant Hensik. 200

1352
¶¶   174 - 20 øre ABEL VARIANT 1302 i steden for 1802 postfrsikt par hvor varianten er h. merke. # 200

1353
  174. Variant 1302 pent ustemplet. 100

1354
¦   174 - 20 øre ABEL VARIANT 1302 i steden for 1802 # 100

1355
¶¶   178 - 10 øre Hellige Olav med ureg VARIANT brudd O i NIDAROS Postfrisk. (No 22 i arket) # 100

1356
¦   178 - 10 øre Hellige Olav med VARIANT brann i koret stemplet. # 100
440

1357
¦   178 - 10 øre Hellige Olav med VARIANT ØRF stemplet. # 100

1358
¦   178 - 10 øre Hellige Olav med ureg VARIANT brudd O i NIDAROS # 100

1359
¶¶   178 - 10 øre Hellige Olav med ureg VARIANT liten I i NIDAROS Postfrisk. (No 22 i arket) # 100

1360
¶¶   178 - 10 øre Hellige Olav med ureg VARIANT i DOMKIRKE Postfrisk. (No 12 i arket) # 100

1361
¶¶   180 i prima postfrisk 4-blokk hvor nedre h. merke har VARIANT hvit rott! # 200

1362
¦   180 - Hellige Olav 30 øre med VARIANT hvit rotte pent rundstemplet. # 100

1363
¶¶   181 v2. Variant Hull i fjellet i postfrisk fireblokk. 100

1364
¦   282 v1. Tre merker med variant Lukket haledusk. 100

1365
¦   282 v1. Variant Lukket haledusk i par. 100

1366
¦   429 vo1. Variant Drakehodet med dobbelthake. 100

1367
¦   429 vo4. Variant W lukket nedentil. 100

1368
¦   429 vo2. Variant E med utløper nederst. 100

1369
¦   430 vo1. Variant Drakehodet med dobbelthake. 100

1370
¦   430 vo2. Variant E med utløper nederst. 100

1371
¦   430 vo3. Variant Drakens hals med utløper. 100

1372
¦   430 vo4. Variant W lukket nedentil. 100

1373
¦  1283 - 6 kroner Norsk flora med VARIANT FEILPERFORERT prima postfrisk. 300

1374
¶¶  Tjenestemerke 8 med VARIANT 25 øre med helt klart 5 tall. Denne VARIANTEN har vi ikke sett før MÅ være sjelden.!! 1000
2800