Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Kun bilder.

1: Dokument fra 1853. Provisorisk Anordning angaaende Signaler som for at foerbygge Sammenstød, blive at anvende ombord i alle norske Handels-og Postfartøier.. Det medfølger andre gamle avisklipp vedr. skip etc! Må sees Utrop: 100, Startbud: 90 2: Adressekort fra Tyskland til Bergen 1928 med ovalt Gebühr bezahlt, transitstpl. med det relativt sjeldne miniatyrstpl. Krs-Frh.D 9VIII28. (7 pkt). Utrop: 200, Startbud: 180 3: 2 tyske adressekort for pakker fra Berlin til Kristiania 1921 (tysk frank.på begge sider), 2 ulike ank.stpl. Kristiania P.P.II, det ene kun i bruk i 3 år! og angitt som meget sjeldent! Utrop: 300, Startbud: 270 4: Pent brev fra Christiania 1803 til Kragerø. Utrop: 200 5: Helbrev til Kjøbenhavn betalt til Helsingør datert 1827. Utrop: 400, Startbud: 360 6: Vakkert brev stemplet Bergen 26/10 1849 i svart farge. Utrop: 200, Startbud: 180 7: Pent betalt brev stemplet Christiania 18/7 1849 til Holmestrand i blå farge. Høy kvalitet. Utrop: 100, Startbud: 100
8: Pent helbrev stemplet Throndhjem, type 2, 16/10 1851. Utrop: 200, Startbud: 180 9: Pent helbrev stemplet Christiania 27/10 1851. Utrop: 100, Startbud: 90 10: Pent betalt brev stemplet blått Trondhjem 30/7 1852. Bra kvalitet. Utrop: 100, Startbud: 90 11: Pent betalt brev fra Bergen 24/8 1852. Utrop: 100, Startbud: 90 12: Pent brev stemplet (grønlig) Horten 19/10 1854. Utrop: 200, Startbud: 180 13: Helbrev stemplet Laurvig 23/9 1854 på brev til Horten. Utrop: 100 14: Blått Christiania 2.2.1849. åttekant, på pent betalt helbrev. 2.2. er tidligst kjente dato. (NK 7000) Utrop: 3500
15: Pent helbrev fra Drammen 11.11.1853 til Randers i Danmark, transitstpl. Kjøbenhavn samt klokkestpl. bak. Utrop: 500, Startbud: 1925 16: Helbrev til Frankrike fra Christiania 14/9 1855. Transistemplet Sandøsund 15/9 1855 i tillegg til fire franske stempler. Utrop: 300 17: Helbrev til Frankrike fra Christiania 30/6 1855. Transistemplet Sandøsund 30/6 1855 i tillegg til fire franske stempler. Utrop: 300 18: Helbrev til Frankrike fra Christiania 21/9 1855. Transistemplet Sandøsund 23/9 1855 i tillegg til fire franske stempler. Utrop: 300, Startbud: 660 19: Brev håndskrevet Soon 1/11-64 på betalt brev. Rød strek 1 og stemplet Moss 2/11 1864 på baksiden. Meget sjeldent stempel. Utrop: 500 20: Brev stemplet Christiansund 22/5 1856 til Christiania. Utrop: 100, Startbud: 90 21: Pent helbrev til Nederland fra Christiania 14/4 1862. Transitstemplet Hamburg foran og bak, samt mottaksstemplet Arnhem 19/4 1862. Utrop: 500, Startbud: 450
22: Brev stemplet Vardal 29/? 1865. Utrop: 100 23: 1 - 4 skill Våpen med VARIANT oppgravert hjørne med lux 12 strekers rist stempel. # Utrop: 5000, Startbud: 5700 24: 1 (B14-16) - Vakker 3 stripe med ekstra bred marg h. side. Antydning til merket ved siden av. Annulert med 3 pene rist stempler. Utrop: 4000, Startbud: 4000 25: 1.Randeksemplar med lett riststempel. Pent merke. Utrop: 1000 26: 1 - 4 skill Våpen med 9 vakre rist blekk streker. # Utrop: 1000, Startbud: 2000 27: 1 - 4 skill margeksemplar annulert med lux 11 strekers rist stpl. Utrop: 800 28: 1 - 4 skill Våpen med prakt 10 strekers rist. Gode marger. # Utrop: 800, Startbud: 720
29: 1 - 4 skill Våpen med Variant hvit flekk mellom M og Æ - Gode marger - Denne har vi ikke sett før.  # Utrop: 600, Startbud: 540 30: 1 - 4 skill Våpen med prakt 12 strekers rist stpl. Brede marger alle sider # Utrop: 600, Startbud: 600 31: 1. 3 gode,1 litt smalere marg. Feilfritt. Blekkryss + et litt svakt stpl. (HK 2400) Utrop: 500, Startbud: 450 32: 1. Vakker, bredrandet 4 sk Våpen med fullstp rist. Utrop: 500 33: 1- 4 skilling med midstilt 12 strekers rist stpl. Meget gode marger. Utrop: 500, Startbud: 450 34: 1 - 4 skill Våpen med 11 strekers rist stpl. Gode marger. # Utrop: 500, Startbud: 450 35: 1 - 4 skilling med sentrert utydelig nr. stp. - 4 gode mrg. Utrop: 400
36: 1. Vakkert, bredrandet 4 sk Våpen med et sentralt lett 12-streks riststp. # Utrop: 400 37: 1. 4sk våpen 1855.  Gode marger, prima. Arkpos. C35.  Pent riststempel.  (HK 1300) Utrop: 400, Startbud: 360 38: 1- 4 skilling med med ristt stpl. Gode marger. Utrop: 400 40: 1- 4 skilling med lett rist stempel. Gode marger. Utrop: 400, Startbud: 385 41: 1 (B6) - 4 skill Vakkert annulert med blekk kryss.  # Utrop: 300, Startbud: 350 42: 1- 4 skilling med lett nr stpl  - litt smuss nede! - 3 gode marger. Utrop: 300 43: 1. Lett fullstp 4 sk Våpen med 3 gode marger. # Utrop: 200, Startbud: 180
44: 1 (C30) Prakt/Lux nr stpl 2 AALESUND. 3 brede marger. Utrop: 400, Startbud: 360 45: 1 - 4 skilling våpen Prakt/Lux nr stpl 42 Christiania.  Meget gode marger. # Utrop: 900, Startbud: 900 46: 1 (A17) Vakkert fullstemplet nr stpl 42 Christiania. Pent merke.  Utrop: 500 47: 1- 4 skilling med fullstemplet nr stpl 48 DRAMMEN - noe grøtete. Gode marger. Utrop: 500 48: 1 (B31) Fullstemplet nr st 197 Mandal Utrop: 400 49: 1 - 4 skill Våpen Prakt/Lux nr stpl 207 MOLDE - Gode marger. # Utrop: 900 50: 1. Klart fullstp 220 (Næs i Romerike - 6 pkt) på 4 sk Våpen med normale til gode marger. Utrop: 750
51: 1 (B32) Prakt/Lux nr stpl 329 VADSØ. Litt utflytende blekk - dog pen. Utrop: 400 52: 1 - 4 skill Prakt flott stpl AALESUND 3/6-1856 - på meget bredrandet merke. Utrop: 500, Startbud: 500 53: 1 - 4 skilling LUX stpl BERGEN 10/4-1856 - meget gode marger alle sider. Utrop: 1000, Startbud: 900 54: 1 - 4 skilling våpen Prakt/Lux stpl BERGEN 29/7-185.. Meget gode marger. # Utrop: 900, Startbud: 810 55: 1 - 4 skilling fullstpl BERGEN 10/4-1856 med attest S. Kaiser. Utrop: 500 56: 1 (D47) - 4 skill Nær fullstemplet Bergen, samt blekk kryss Utrop: 500 57: 1 - 4 skill Prakt/Lux stpl BREVIG 1/4-1856 - Gode marger alle sider.  Utrop: 500, Startbud: 450
58: 1 (C40) Marginal eksemplar stemplet del av CHRISTIANDSSAND 4/2-1856 Utrop: 1300, Startbud: 1170 59: 1 (C41) - 4 skill Nær rettv. stpl CHRISTIANIA 26/5-1856 - Gode marger alle sider. Garanti stpl bak.  # Utrop: 500 60: 1. Par på brevstykke stemplet Christianssand 24/7 1856. Brede marger vertikalt, smale til innklippede horisontalt. Utrop: 500, Startbud: 605 61: 1 (B46) LUX stpl Christianssund 15/3-1856. Fremstår noe skitten i kantene. Dog pent merke. Utrop: 400, Startbud: 385 62: 1. Rettvendt fullstemplet 55 - Eidsberg. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 800, Startbud: 720 63: 1 (B11-12) Vannrett par noe ytfl stpl HORTEN 19/2-1856 - H. merke noe skjevt klippet i margen. Venstre merke bredrandet flott. Utrop: 1000 64: 1. Bredrandet merke med fullstempel Hølen 23/6 1856. 5 pkt iflg Postal.  Utrop: 500
65: 1. Luksus 218 - Næs (i Hallingdal). 6 pkt iflg Postal. Smale, men jevne marger. Utrop: 800, Startbud: 720 66: 1. Lot 3 pene 4 sk Våpen, inkl sidevendt fullstp RØRAAS 8/2-1856.  Utrop: 800, Startbud: 1000 67: 1. Omvendt fullstp SANDEFJORD 8/7-1856 på 4 sk Våpen med 3 brede marger, en smal # Utrop: 300, Startbud: 300 68: 1 - 4 skill Våpen LUX stpl SARPSBORG 6/7-1856 - 4 brede marger. # Utrop: 1500 69: 1 (B49-50) Vakkert par med gode marger stpl SKIEN 26/7-1856 Utrop: 1500, Startbud: 1350 70: 1 (D48) Prakt stpl SKIEN 20/3-1856 Utrop: 500 72: 1. Normal 4 sk Våpen med 2 gode marger og liten del av rettvendt blått TR(OMSØ). Utrop: 350
73: 1 (B21)  - 4 skilling på helbrev stpl nr 306 og sidestpl THRONDHJEM 14.10.1856 Utrop: 1500 74: 1 - 4 skill Våpen på brevomslag med lux 11 strekers rist stpl, bak håndskrevet FREDRIKSHALD 11 MARTZ 1855 # Utrop: 1000, Startbud: 2100 75: 1 (B21)  - 4 skilling på helbrev stpl rist stpl og sidestpl DRAMMEN 18/6-1855 Gode marger alle sider. Utrop: 700, Startbud: 1379 76: 1. Lot 4 stk 4 sk Våpen med smale marger. Utrop: 400, Startbud: 360 77: 2. Praktfullt merke, signert FCM. Kopi av attest medfølger. HK 5300,-. Utrop: 2000, Startbud: 2400 78: 2 - 2 skilling Oscar  Prakt/Lux stpl PORSGRUND 21/5-1863 Utrop: 750, Startbud: 775 79: 2. 2sk.Oscar. Britisk nr.stpl. 383 fra Hull. Meget uvanlig på NK2! Utrop: 750
80: 2. Praktmerke stemplet Christiania 21/12 1858. Nær luksus. Utrop: 500, Startbud: 450 81: 2 - 2 skilling Oscar Prakt blått nr stpl 253 SANDEFJORD # Utrop: 500 82: 2. Fargefrisk 2 sk Oscar uten lim. Utrop: 400, Startbud: 385 83: 2. Uvanlig pent 364 - Christianina bypost. Utrop: 400, Startbud: 360 84: 4 a. Praktstp 220 (Næs i Romerike - 5 pkt) på 4 sk Oscar. Utrop: 200 85: 3. Pent ustemplet merke med god farge.  Utrop: 1000, Startbud: 1000 86: 3 - 3 skill Oscar ustemplet med god farge med med ltt tung hg rest. Hk 3400,- # Utrop: 1000
87: 3. Pent ustemplet merke. (HK 3300,-) Utrop: 800 88: 3. Lett gulnet 3 sk Oscar med stor del av originalgummi. Utrop: 700 89: 3 - 3 skill Oscar LUX stpl KRAGERØ 13/7-1859 # Utrop: 400, Startbud: 410 90: 3 - 3 skill Oscar i par LUX nr stpl STAVANGER 7/11-1866 # Utrop: 300 91: 3 - 3 skill Oscar prima ustemplet noe sentr. h. regum. Hk x=3300,- # Utrop: 300 92: 3. Praktmerke med gode farge stemplet 42 - Christiania. Utrop: 300 93: 3 - 3 skill Oscar LUX nr stpl 233 PORSGRUND # Utrop: 300, Startbud: 345
94: 3 - 3 skilling Oscar Prakt/Lux stpl nr. 25 BERGEN - dyp fin farge. Utrop: 300, Startbud: 538 95: 3. Praktstp BERGEN 17/3-1860 på 3 sk Oscar. Utrop: 150, Startbud: 195 96: 3 - 3 skill Oscar stemplet med 11 strekers rist stp.  # Utrop: 100 97: 4 a-c. Drøyt 200 4 skilling Oscar i sigareske. Fra samler i Kanada. Flere merker i melkeblå farge. HK for billigste nyanse min 26000,-.  Utrop: 4000, Startbud: 3600 98: 4. Friskt merke med god farge. Uten lim.  Utrop: 700 99: 4c. Rekommandert brev sendt fra Christiania 25/12 1861. Påskrevet NB, transitstemplet Drammen 25/12 1861 bak. Utrop: 600, Startbud: 1757 100: 4. Meget pent riststemplet merke. Utrop: 500
101: 4 B - Ubrukt merke, fargetypisk, noe papirrester, min rundt hj.  (Hk 3.200,-) Meget gunstig!  Utrop: 400 102: 4. Prakt/lux 257 - Saude. & pkt iflg POstal. Utrop: 400 103: 4. Brev til Fredrikshald stemplet 42, Christiania og Christiania Bypost i rødt 13/11 1857. Utrop: 300 104: 4 a. To stk 4 sk Oscar. Begge praktstp 247 (Røraas), men tallene ser ut til å være forskjellige, noe som ikke er registrert i Postal. Utrop: 250 105: 4. Luksusstp AASNÆS 6/6-1860 (5 pkt). Utrop: 200, Startbud: 504 106: 4. Pent merke med blekkannulering i bondesjakkmønster. Pent. Utrop: 200, Startbud: 230 107: 4 - Meget pent Blekkryss på fargefriskt merke med god sentrering og tagging.  Utrop: 150
108: 4. Pent merke i lys blå farge med blekkryss. Utrop: 100 109: 4. Pent blekkrysset merke. Utrop: 100 110: 4a - 4 skilling vakkert blekk kryss # Utrop: 100 111: 4 a. Rettvendt stp 49 (Drøbak) på 4 sk Oscar. Utrop: 100 112: 4 a. Luksusstp 94 (Grue) på 4 sk blå. Utrop: 100, Startbud: 325 113: 4 a. Rettvendt klart fullstp 120 (Hof i Solør - 8 pkt) på 4 sk Oscar. Utrop: 500, Startbud: 1220 114: 4 a. Vakkert diagonalt fullstp 159 (Kongsvinger) på 4 sk Oscar. Utrop: 100, Startbud: 383
115: 4 - 4 skill Oscar LUXUS nr stpl 180 LEVANGER # Utrop: 200, Startbud: 255 116: 4 b. Nær luksusstp 220 (Næs i Romerike - 5 pkt) på 4 sk Oscar med brukket hjørne. Utrop: 100 117: 4 - 4 skilling Oscar prakt lux nr. stpl 253 SANDEFJORD Utrop: 200, Startbud: 180 118: 4. Brev stemplet lux på merket Aas 25/11 1861. Noe urent brev. Utrop: 200, Startbud: 255 119: 4 a. Luksusstp RØRAAS 2/2-1860 på mørkblå 4 sk Oscar. Utrop: 150, Startbud: 300 120: 4. Luksus Bergen 11/10 1860. Utrop: 500 121: 4 a. Praktstp BERGEN 9/11-1860 på 4 sk Oscar. Utrop: 100, Startbud: 410
122: 4 - 4 skilling Oscar prakt stpl BERGEN XX/15-1862 Utrop: 100 123: 4 b. Grønnblå 4 sk Oscar praktstp BERGEN 17/4-1862. Utrop: 100, Startbud: 110 124: 4. Prakt/lux Drammen 10/5 1861. Utrop: 400 125: 4 c. Rettvendt DRAMMEN 1/7-1863 på melkeblå 4 sk Oscar. Utrop: 300 126: 4c - 4 skilling Oscar LUX stol DØNNÆS 24/1-1864 - 6 pkt # Utrop: 300, Startbud: 468 127: 4. Prakt 56 - Eidsvold. Utrop: 300 128: 4. Lux Eidsberg 11/10 1862. Utrop: 200, Startbud: 180
129: 4. Luksus Fredrikshald  12/6 1859. Utrop: 400, Startbud: 360 130: 4c. Fullstemplet Gloppen 11/3 1863. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 300 131: 4 a. Rettvendt fullstp HAMMERFEST 20/11-1863. Ktg øverst. Utrop: 100 132: 4. Prakt Haugesund 17/2 1863. Utrop: 300 133: 4. Fullstemplet Heggen 17/5 1860. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 400 134: 4. Tre merke mer hhv 55 (Eidsberg), 130 (Hurdal) og 131 (Hurum). 5-6 pkt iflg Postal for alle tre. Utrop: 500 135: 4 b. Grønnblå 4 sk Oscar praktstp HURDAL 13/2-1862 (5 pkt). Utrop: 200, Startbud: 251
136: 4 b. Diagonalt fullstp HURDAL 6/10-1863 (5 pkt). Uvanlig trykkfeil til høyre for hodet. Utrop: 150 137: 4. Lux Høland 7/9 1860. Utrop: 200 138: 4. Lux Hønefos 7/6 1862. Utrop: 300, Startbud: 270 139: 4. Stemplet Jevnager 1/6. 7 pkt iflg Postal - meget sjeden. Rift i merket oppe venstre. Utrop: 100 140: 4 b. Rettvendt stp KLØVEN 7/10-1863 (6 pkt) på 4 sk Oscar minus en tg. Utrop: 100 141: 4. Prakt 172 - Laurvig. Utrop: 200 142: 4. Lux Lillehammer 5/9 1862. Praktfullt. Utrop: 500
143: 4. Fullstemplet Lofoten 11/3 1860. 7 pkt iflg Postal. Utrop: 500 144: 4. Prakt Lofoten 10/3 1864. 8 pkt iflg Postal. Utrop: 400, Startbud: 424 145: 4 b. LOFOTEN 28/2-1862 (7 pkt). Rettvendt stp på klipp med 4 sk Oscar. Rundt hj. Utrop: 150 146: 4. Prakt/lux Moss 27/2 1863. Utrop: 100, Startbud: 100 147: 4 c. Luksusstp MAALSELVEN 23/7-1864 (8 pkt) på melkeblå 4 sk Oscar. Tg-splitt. Utrop: 300, Startbud: 270 148: 4 a. Rettvendt fullstp NÆS i ROMER 7/4-1861. Utrop: 100, Startbud: 90 149: 4c. Prakt/lux Nordre Land 7/7 1862. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 500, Startbud: 550
150: 4 a. Praktstp NÆS i ROMER. 15/5-1859. Utrop: 100, Startbud: 110 151: 4. Luksus Næs i Romer 2/11 1860.  Utrop: 400 152: 4 a. Praktstp NÆS i ROMER. 29/11-1860. Utrop: 100, Startbud: 90 153: 4. Luksus Porsgrund 9/9 1861. Utrop: 400 154: 4a - 4 skilling Prakt/Lux stpl PORSGRUND 10/11-1860 # Utrop: 100, Startbud: 100 155: 4. Lux Rakkestad 5/8 1863 i blå farge. 5 pkt iflg Postal. Utrop: 200 156: 4c. Prakt/lux Ringsager 26/2 1861.  Utrop: 300, Startbud: 270
157: 4 c. Praktstp RØRAAS 4/10-1863 på melkeblå 4 sk Oscar. Utrop: 400, Startbud: 360 158: 4. Luksus Røraas 13/8 1862. Praktfullt merke. En liten tynn flekk bak trekker litt ned. Utrop: 300, Startbud: 295 159: 4. Fullstemplet Skjærvø 26/7 1861. - en tagg nede. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 100 160: 4 a. Luksusstp STØT 11/5-1860 (6 pkt) på klipp med 4 sk Oscar. Et avskåret hjørne. Utrop: 100, Startbud: 90 161: 4. Prakt/lux 307 - Thrygstad. 6 pkt iflg Postal. Utrop: 400 162: 4. Prakt/lux Throndhjem 16/ 1859. Utrop: 200 163: 4. Prakt Tromsø 17/2 1861. Utrop: 200
164: 4. Luksus Vefsen 1/11 1863. 6 pkt iflg Postal. Praktfullt merke. Utrop: 700, Startbud: 630 165: 4b - 4 skilling Oscar på pent brev stpl TVEDESTRAND 7/6-1861, sendt til Christiania. Utrop: 100, Startbud: 275 166: Brev med fire skilling Oscar I i melkeblå nyanse stemplet Stordøen 14/1 1863.  Utrop: 500 167: 4 abc. Kpl sett 4 sk Oscar i nyanser. Alle 3 har et praktstp med samme helning mot høyre; BERGEN og NÆS i ROMER. Utrop: 500 168: 5. 8sk. Oscar 1856. God farge og tagging, full originalgummi. Sentrert opp. Attestert Moldenhauer. (13500) Utrop: 2000, Startbud: 1800 169: 5 - 8 skill Oscar - ustemplet merke med utrolig god farge. Regumm. 1 spl. tg. Hk x= 13.500,- Utrop: 1500, Startbud: 1350 170: 5. Luksus Bergen 16/6 1860. Utrop: 900
171: 5. Luksus 172 - Laurvig. Vakkert! Utrop: 700 172: 5. Luksus Drammen13/8 1859. Utrop: 700 173: 5 - 8 skill Oscar LUX stpl LANGESUND 22/7-1862 - Flott farge. # Utrop: 500, Startbud: 450 174: 5 - 8 skill Oscar i 4-stripe pent stpl CHRISTIANIA 22/11-1859 med TYDELIG abklatsch på alle merker. # Utrop: 500 175: 5. Pen vertikal trestripe stemplet Tønsberg 5/5 1863. Utrop: 500 176: 5 - 8 skilling Oscar Prakt/Lux stpl JUPITER 14-10-1861 Utrop: 500, Startbud: 450 177: 5 - 8 skill Oscar LUX stpl 172 LAURVIG # Utrop: 250, Startbud: 300
178: 5. Klar vinrød nyanse på 8 sk Oscar lettstp BERGEN. Utrop: 200 179: 5. Par 8 sk Oscar rettvendt stp CHRISTIANIA 9/2-1861. Utrop: 200 180: 5. Lett riststp på 8 sk Oscar. Utrop: 200 181: 5. Prakt/lux Jupiter 14/10 1859. Noen mindre feil skjemmer ikke utseendet. Utrop: 200 182: 5. Blekkrysset merke. Utrop: 100 183: 2 - 5 Vakker serie Oscar hvorav alle med rist stempel. Høy katalogpris. # Utrop: 1500, Startbud: 1850 184: 2-5. Serie Oscar. Alle med et vakkert stempel. Utrop: 500, Startbud: 700
185: 3-5. Lot 11 stk Oscar skilling i normal til god kvalitet. Utrop: 500 186: 2-5. Serie Oscar. Alle med et blekkryss. Utrop: 400, Startbud: 500 187: 2-5. Serie Oscar. Alle med et enringsstp. Utrop: 300, Startbud: 270 188: 3-5. Lot 11 stk Oscar skilling i normalkvalitet. Utrop: 300 189: 2-5. Serie Oscar med enringsstp. Utrop: 300 190: 2-5. Lot 11 stk skilling Oscar med et stp. Noe variabel kvalitet. Utrop: 350 191: 6. Flott 2 sk med stor del av originallim på gult papir. Utrop: 2000
192: 6. Skjev 2 sk Våpen med en stor del av originalgummi og noen tørre flekker. Utrop: 1300 193: 6. 2sk våpen 1863. Feilfritt merke med del stpl. (Mo)lde 22.8.186.   (HK 1900) Utrop: 500 194: 6 - 2 skilling PRAKT rettv. Stpl BERGEN 30-10-1866 - Flott merke! Utrop: 500, Startbud: 750 195: 6. Pen 2 sk Våpen I med vertikal del av et stort blekkryss. Utrop: 500 196: 6 - 2 skilling Våpen I med rettvendt nr. stpl 364 - Chr Byp Hk 1900++ # Utrop: 400 197: 6. Tre merker med utelandske stemplet, fra hhv. Frankrike, Danmark og England. Oppgitt å være ex Moldenhauer. Utrop: 1200 198: 7. Vakkert merke stemplet Røraas 25/12 1867. Utrop: 1500, Startbud: 1350
199: 7. 3sk våpen 1863. Et usedvanlig fargefriskt merke! med god sentrering. (HK 4100) Utrop: 1200 200: 7. Letthengslet 3 sk med en ubetydelig tynn flekk. God farge. To attester. Utrop: 900, Startbud: 1824 201: 7 - 3 skilling vakkert fullstemplet HMRFST B HMBRG 14-06-1869 - Flott merke Utrop: 800, Startbud: 770 202: 7. Mørkgrå 3 sk med lett hengselspor. Utrop: 800, Startbud: 720 203: 7 - 3 skilling med del av 3 stempler. Hk 4100,- Utrop: 600