Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
    Norden/Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Norden/Europa/Oversjø

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1691
¦   Verden. Eske med diverse merker fra det store utland. Bl.a. et album med samlinger fra land som begynnet med I. 100
110

1692
*   Pent brev fra Danmark 1842 til Mandal stemplet Kjøbenhavn 26/4 1842 på baksiden. 300

1693
¦   Samling Danmark på gamle Borek albumblader fra 1851 til ca 1930. Høy katalogverdi. 3500

1694
¶¶   Danmark. 146. Prima postfrisk AFA 750,-. 200

1695
*   Danmark 57 forskjellige FDC vignetter fra utgiver Fritz Neve mellom 1967-92 150

1696
*   Danmark 39 forskjellige FDC 1969-82 vignetter utgiver Munk-Nielsen 150

1697
¦   Danske julemerker cirka 500 stk fra 1919 og nyere 100

1698
*   Danmark 12 forskjellige FDC utgiver Populær Filateli mellom 1942-1956 100

1699
¶¶ ¶¦   DANMARK. Pen samling 1854-1973 i Schaubekalbum. 14 ulike skillinger, bra med 2-farget øreutg,, videre høy grad av kompletthet med 2 meget pene 5kr Posthus, 7ø prov.kompl. stpl, og andre bedre utgaver, , noen nyere er **. Også Grønland 6xavisp., Thule. 1500

1700
¶¶¦  DANMARK flott samling i Leuchtturm perm med lommer og kassett. Fyldig og fin samling med flere av de bedre merkene. Inneholder bla PF 10v VARIANT FOSFFÆRGE med attest. En flott samling som bør vurderes. Noe var kval - mye bra. 4000
5300

1701
¦¶¶¶  DANMARK samling stemplet (noe ustemplet) i KA-BE album med lommer. Starter fra 1853 og utover til 1967 Ikke komplett men en del typer er merket i albumet. Bør sees. 1000

1702
¶¶ ¶¦   Danmark. Plansje med noen danske merker. Flere bedre og hyggelig katalogverdi. 700

1703
¶¶¶¦  DANMARK i 2 Lindner falzlos album med innsatte lommer. Tynn i starten men noe er det. En del merker utover til 1970 tallet 500

1704
*   Danmark 42 forskjellige FDC utgivere Foghs, Magasin, Frim. Nyt, Tommerupkuverten 1959-84 150

1705
¶¶   Danmark. 4 hefter, H43, 44 og HA 11, 13. Ihht Facit 2008 1150,-. 100

1706
¦   DANMARK. Samling 1854-1987 i LT-album i kassett. Grunnsamling opp til mellomgode, nesten kompl. etter 1930 inkl. miniarkene. Også pen serie Schleswig + litt DVI. 300

1707
¦   Finland. Fire album med finske merker. 400

1708
¦   Samling Finland fra 1856 til ca 1930 på Borek albumbalder. Høy katalogverdi. 2500

1709
¶¶  FINLAND i flott Leuchtturm album med lommer og kassett fra 1996 til 2012. Samlingen er komplett postfrisk i perioden.Høy verdi/pålydende. 1500
2450

1710
¶¶¦   Færøyene. Posekartotek med ca 240 pergamynkonvolutter fra abonnement med ** 4-blokker og luksusstemplede 4-blokker, hvorav nesten alt er hjørneblokker med marginal i topp kvalitet. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Høy pålydende og kostpris! 700

1711
¶¶¦   FÆRØYENE. Samling 1975-ca.1990 i innstikksbok, inkl. miniark og hefter/dels dublisert. I tillegg en frimerkeårbok 1988 og et årssett 1991. 150

1712
¦   FÆRØYENE. Album med hovedsaklig stemplede merker. 100

1713
¶¶   Færøyene. 16 hefter, oppgitt verdi Facit ca 1500,-. 100

1714
  Færøyene Afa 1 - Provisorie 1919 2 øre på 5 øre pent ustemplet - brukbar sentrering. Attest S. Grønlund Afa 8500,- # 1300
1170

1715
¶¶  FÆRØYENE postfrisk i Leuchtturm album med lommer. Ser komplett ut fra 1975-2001 Med innslag av hefter og miniark etter det. Afa DK ca 8800 iflg innlev. 400

1716
¶¶  FÆRØYENE samling komplett serie Julemerker i helark fra 1976-2020 i flott Davo perm med kassett. Høy selvkost. 400

1717
¶¶  FÆRØYENE samling postfrisk i Davo med innsatte sorte lommer. (Pent montert) Fra starten til 2001 inkl miniark m.m. # 200

1718
¶¶  FÆRØYENE i Lindner falzlos album med lommer - fra 1975 til ca 1995 - noen få merker mangler. Høy selvkost på album. 100

1719
¶¶   Grønland. 6. Prima portfrisk. AFA 3500,-. 1000

1720
*   Grønland FDC 69 forskj 1963-1987, vignetter fra MN, Foghs, Neve, TK, Frim. Nytt, Bechsgaard, Weibel 350

1721
*   Grønland 12 forskjellige bedre FDC mellom 1953-67 (9) 1981-83 (3), vignetter fra ukj. utgivere, Neve, Magasinet, TUB, Frim. Nyt, TK 300

1722
  Grønland Afa 20a-25a Danmark. Befriet med omvendte farger. Pen ustemplet serie. Afa 8.900,-. # 1200

1723
¶¶¦   GRØNLAND. Samling 1948-90-tallet i innstikksbok, inkl. 22 miniark og hefter/noen dublisert. Thule er *. Likeså FDC-album med 77 FDC og flotte maxikort inkl. noen miniark. 100

1724
¶¶¦  GRØNLAND i Lindner falzlos album med lommer - fra 1938 til ca 1995 - MANGE merker mangler. Postfriskt og noe stemplet. Uten Amerika utgaver og Pakke Porto merker, Høy selvkost på album. 100

1725
¶¶ ¶¦   Island. Liten bok med mange dyre merker, hvorav 14 skillingsmerker, inkl tjeneste. Meget høy katalogverdi. 5000

1726
*   Island FDC 99 forskjellig mellom 1962-86 300

1727
¦  Island 8 årssett 1999 til 2006 kat.v. ca. kr 6.200,- 600

1728
¶¶¦   ISLAND. Samling mest 1950-tallet til 1990-tallet i innstikksbok inkl. et 50-tall miniark og hefter/litt dublisering. God variasjon, prima. 400

1729
¦   Sverige. 188. Pent merke. AFA 1700,-. 500

1730
¦   Sverige. 395 BT/TB i vanskelige par. 200

1731
¶¶   Sverige lott med 31 miniark alle med nr oppe i høyre hjørne ser ut til å være forskjellige. Kj. pris 270,- 100

1732
¶¶   SVERIGE 212-215. Komplett serie uten 25 og 80 øre prima postfrisk. FAcit over 12.000,-. 2000

1733
¶¶   Sverige postfrisk pål kr 2.060,- hefter, miniark, frimerker 400

1734
¶¶  SVERIGE i flott Leuchtturm album med lommer og kassett fra 1977-2003. Samlingen er komplett postfrisk i perioden. Høy verdi/pålydende. 1500
1595

1735
¶¶¦   Norden. Norge-Danmark-Island etc. Parti med vekt på endel nyere hefter, miniark og noen spesialkort. Noen utgaver dublisert. Katalogverdi, mest etter AFA (DKK), litt Facit og litt NK (Over 12000 + endel spesialkort etc) 500

1736
¶¶¦   ÅLAND. Samling fra 1983-97 i 2 innst.bøker. Rikholdig samling inkl. noen mellomstegspar og spesialiteter. Det stemplede er for en stor del LUX-stpl! 400

1737
¦  ALBANIA samling på ark satt opp som lagerbøker. 200
441

1738
¦  BDR Tyskland Bundes replublikk i flott Leuchtturm album fra 1980 til 1999 - masse merker men ikke komplett. 500

1739
*   BELGIA. Ringperm med mange jernbanemerker fra 40-årene og fremover. Må sees. 100

1740
¶¶ ¶¦   BERLIN. Nesten komplett samling 1948-90 i Leuchtturnm-album. Mangler 3 av toppverdiene på sort overtrykk og blokken, vesentlig stemplet, noen ** i de senere årganger, noen få *. Mye bra material! 1700

1741
¶¶¦   Berlin. Pen Leuchtturm SF-album med noe her og der, vesentlig stpl. 200
280

1742
¶¶¶¦  BERLIN fyldig samling i leuchtturm album fra 1948 til ca 1990. Fyldig og fin samling - stemplet og ustemplet. Ikke komplett men mange nerker. 600

1743
¶¶¦   DANMARK. Samling 1987-1998 i 2 Stenderalbum m/lommer, etter 1970 ** men mangler noen hefteblad og ørlite annet. 1875-1970 med et lite grunnlag stpl. ** Nom. over DKK 2000 (NK 3600) 700

1744
¶¶¶¦  DANMARK Flott samling i album fra starten. Medfølger også en påbegynt samling samt en del nyere postfriskt. Total 4 album. Bør sees! 2500
3600

1745
¶¶ ¶¦   DDR. Saml. 1949-90 så godt som kompl. +1 album med endel FDC 1950-tallet, Frem til 1959 mest stpl., men blokkene * med klebespor/kleberester, 1500

1746
¶¶¦   DDR. Innstikksbok med 75 miniark og sammentrykk. 200

1747
  Deutsches Reich. Mi.1. 1/4Gr. lite brystskjold. Pent ustemplet med originalgummi. (Euro 300) 300

1748
¦   Deutsches Reich. Mi.8. 2kr lite brystskjold. Meget pent for utgaven, godt stempel. (Euro 400) 800

1749
¦   Deutsches Reich. Mi.11. 18kr lite brystskjold. Fullstemplet Worms, uvanlig bra! (Euro 500) 900

1750
¦   Deutsches Reich. Mi.27b. Meget fint merke med en meget svak tynnhet ut mot et hj. (Euro 600) 500

1751
¦   Deutsches Reich. Mi.27b. Litt mørkere nyanse med tysk Befund/attest som nevner noen minimale tg.svakhete. Attestatøren meddelte at han gjerne kjøper merket! (Euro 600) 500

1752
¦   Deutsches Reich. Mi.30. 9/9kr 1874. Feilfritt og meget bra stemplet Mannheim. Vanskelig merke! (Euro 650) 1000

1753
  Deutsches Reich. Mi.34a. 20Pfge, prima ubrukt med originalgummi. Feilfritt attestert Gotw,Zenker, BPP, Meget gunstig utrop! (Euro 600) 600

1754
¦   Deutsches Reich. Mi. 37c og 37f, begge BPP-attestert. (Euro 67) 150

1755
¦   Deutsches Reich. Mi.50a i PRAKT-kvalitet. Feilfri tysk BPP-attestering. (Euro 90+) 200

1756
¦   Deutsches Reich. Mi.56b. Sjelden nyanse, feilfritt attestert, tysk BPP-attestering. (Euro 90) 200

1757
  Deutsches Reich. Mi. 80Aa. 3Mk 1902 med den vanskelige taggingen. Feilfritt attestert som * fra tysk BPP-attestatør. Gunstig utrop. (Euro 300) 300

1758
¦   Deutsches Reic. Mi.96AIA prima med BPP-attestering. I tillegg 2xMi.23a, litt ulike men kan være godt vasket, samt 30Ba og 78B attestert men småfeil + diverse. 200

1759
  Deutsches Reich. Mi. Bl.1. IPOSTA-blokken. Prima, hengslet i margene, midtstykket **. (Euro 550) 1000

1760
  D.Reich. Mi. Bl.1. IPOSTA 1930. Prima blokk, merkene er **, hengslet oppe i margen. (Euro 550) 1000

1761
¦   Deutsches Reich. Mi. Bl.3. OSTROPA-blokken 1935. Feilfri blokk med spesialstpl. (Euro 1100) 2000
2090

1762
¶¶ ¶¦   DEUTSCHES REICH. Samling 1872-1945 på flott utprintede ark med innsatte klemstriper. I lange perioder meget fyldig/nær kompl. utenom de aller dyreste. men opp til mellomdyre. Euro 3500 når merker under Euro 3 og merker med falske stpl. ikke er medtalt. 1500
1450

1763
¶¦   DEUTSCHES REICH. Samling 1872-1945 på flotte, spesialprintede ark med engelsk tekst. 18 stk. 1872 og ellers i perioder godt grunnlag til utvidelse, inkl. noen miniark. Billige * er ikke medregnet i uropet. 1300
1170

1764
¦   Deutsches Reich. Grunnsamling 1872-1945 på gamle albumark. En god del brukte Infla-merker sitter bakom de *! Bør besiktiges. 600

1765
*   England SG 6. Helbrev med 2d matt blå sendt til Edinburgh stemplet med det sjeldne MC Greencock JA 26 (1842) på baksiden. En vertikal arkivbrett går gjennom merket, men dette er et sjeldent brev. ex Skanfil storauksjon 180. 2500

1766
¶¶  ENGLAND 2 samlinger med Dronning Elisabeth merker, både blokker og singelmerker. Må vurderes - Varianter m.m. Masser av merker. 400

1767
¶¶  England 1948-2002, mer enn 450 prima postfriske merker i pen 16 siders innstikksbok. Verdi ca 4750,- nok 300

1768
¶¶  England 1953-1981, ark og arkrester i 2 lagermapper , store mengder prima postfriske merker. Høy katalogverdi. 300

1769
¶¶ ¶   Innstikksalbum med ca 750 hovedsaklig postfriske merker inkl. 6 miniark fra Frankrike og noen fra koloniene 400

1770
¦  FRANKRIKE i 3 album med stemplede merker, satt opp som samlinger og lagerbøker Bør vurderes. 300
606

1771
¶¶  FRANKRIKE - 16 siders innstkksbok full av postfriske merker. Bør besiktiges. 200

1772
¶¶   FÆRØYENE. Komplett samling 1975-88 i SAFE dualalbum. Meget høy kostpris! 500

1773
¶¶¶¦  ISLE OF MAN i 2 Davo album med lommer og kassetter 1973-2010 - Mangler ca 5 minneark. Ellers komplett, 1000

1774
  Italia 55x. 500

1775
¶¶¶¦  JERSEY i 2 flotte Davo permer med lommer og kassetter1969-2010 1000

1776
¶¶  JERSEY samling i Lindner album med kassett, mest stemplet. Hefter pent satt opp i album. Duplisert. 400

1777
¶¶   Kroatia 103Up - 105Up, prøvetrykk i utakkede par Katv. Euro 360 300

1778
*   Lichstenstein. FDC 1979 med komplett blokk. AFA 730,-. 200

1779
¶¶   Liechtenstein. Posekartotek med ca 115 pergamynkonvolutter fra abonnement med ** 4-blokker, nesten alle er hjørneblokker med marginal. Hovedsaklig utgavene fra 80 og 90-tallet. Anslagsvis ca 20% med gummiforstyrrelser. Pålydende ca 975chf (Nkr 11.000)! 1000

1780
¶¶   Serbia Tysk okkupasjon Michel nr. 54-57 med undernr. i 4 striper, Euro 464 300
335

1781
¶¶   Spania. Lot med miniark (kat verdi 250 €) samt en del nye med nominalverdi 280 €. 500
578

1782
¶¶ ¶¦   SAAR_SAARLAND. Bortimot kompl. samling m/alle de dyre seriene og Bl.1 **, 1947-overtr. type I er ikke medtalt/neppe korrekt. Meget uvanlig utbud! 3500
3150

1783
  Sovjetisk sone i Tyskland, #195B. €120,-. 200

1784
¦   Tyskland. Tyske riket med overtrykk Spitzbergen. Selges as-is. 200

1785
¦   BRD (Vest-Tyskland) Så godt som komplett samling 1949-75 i flott album, mangler trolig bare Heuss fluor. 99% rundstemplet. (Over Euro 2500) 1500

1786
¶¦   Tyske stater. Samling på pent utprintede albumark. Tyngde på Bayern/dels fyldig, noe Baden og litt diverse her og der. Bør sees. 1000

1787
*   Tyske kort og brev med forskj. jernbanestempler, 28 stk. mange sendt til norden, flest med Germania merker + Hindenburg 500

1788
*   Album med 75 brev, kort fra 1. og 2. verdenskrig og i fra 50 talle 500

1789
¦  TYSKE områder oversjø, T&T Helgioland stemplet på 2 plansjer. 200

1790
µ   Spesialutgivelse DDR Karl-Marx-Jahr 1953 frimerkene trykket i liten bok med tekster 100

1791
*   Zeppelin Sudamerika fahrt 2 mark Mich. 438, men forfalskning på kort med falske stempler. Dekorativt kort 100

1792
¶¶¶¦  TYSKLAND og BERLIN i 3 Lindner falzlos album med lommer. En del merker både stemplet og postfriskt. Tynn i starten - bør gjennomgåes. 500

1793
¦  TYSKLAND eske med diverse - Bør sees! 200
501

1794
¦  Ungarn samling i Schaubek fortrykk til 1967, tynn før 1942 deretter fyldig. Katv. postfrisk ca kr 29.000. inkl. Kjedebro MS 1949 Roosevelt 1947. Bør besiktiges 2750

1795
¦  TYSKKE BUNDES REPLUBLIKK - flott samling i Leuchtturm album med mange merker fra 1945 til 1980. Mange merker bør vurderes. 500

1796
*   Østerrike. Lot med 37 brev, oppgitt at det er noen bedre frankeringer. 500

1797
¶¶  ØSTERIKE postfriskt på dobbelplansje. 100

1798
¶¶¶¦  ØSTERIKE omfattende og flott samlig komplett iht. de 2 Davo albumene. Før 1980 er det meste stemplet, mens album 2 nesten bare postfriske merker. Alt av høyverdi er der, det samme for avisporto, flypost og portomerker. Feltpost (Bosnia-Hertz./Italia er også med. Afa verdi er ca 148.000 dkk = ca 220.000 nok. MÅ VURDERES! 9000

1799
¶¶¶¦  ØSTERIKE innstikksbok full av stemplede merker, samt en samling postfrisk fra ca 1976-1990 tallet. Bør vurderes. 300

¶¶ ¶¦   EUROPA i innstikkbok. 1840-1940-tallet i innst.bok, 2xDK 4RBS med litt uvanligere nr.stpl., endel England bl.a. bedre/tidlige sjøhester, en god del Tyskland og mye annet. Må sees! 800

1801
  Samling brev fra bla Finland, Tsjekkoslovakia, Tyskland og Israel. I flott Safe album 200

1802
¶¶¦   Europa 1962 miniark Europex postfriskt og stemplet, viser forslag til Europa merker 100

1803
*   Britisk Sentralafrika Post Card. 100

1805
¦  CUBA 2 tykke innstikksbøker med mange merker satt opp som lagerbøker. Bør vurderes. 300

1806
¶¶¶¦  ENGELSKE kolonier St Vincent - Flott og fyldig samlig fra mesteparten av kolonitiden med mange av de tidligste klassikere. Ustemplede og stemplede merker, samt noen postfiske. Back of the book: plansje med Specimen av nyere årganger. En flott samling. Michel 2015 verdi ca. 5500 euro 3000
3013

1807
¦  JAPAN 1875-1975 stemplet. Ca 400 merker i 16 siders innstikksbok. 200

1808
¦  KAP GODE Håp - dobbeltplansje med eldre merker. 200
422

1809
¦  KINA med provinser 1898 til ca 2000 stemplet, mer enn 250 merker i 8 siders innstikksbok. 200

1810
¶¶ ¶   Maluku Seletan (del av Indonesia) 75 postfrisk + 7 ubrukt 100

1811
¶¶¦   innstikksbok med postfriske miniark motiv katter fra forskjellige land, pål. kr 2700,- + 150 st. merker 700

1812
¦  RUSSLAND i tykk innstikksbok, med en hel masse merker. Må gjennomgåes. 300
324

1813
¶¶   Sovjetunionen pakke med 450 postfriske merker + 50 miniark, totalt 500 stk. 100

1814
¦   Sovjetunionen 233 stemplede merker i perioden 1927-1960 + 65 merker 1961-65 100

1815
¶¶¦   Sovjetunionen-Russland. Bortimot komplett samling 1961-2020 i 3 album+uåpnede årgangspakn. Et par årganger stpl., ellers trolig alt **. Inkl. den sjeldne OL-blokken 1964. 8000

1816
¶¶ ¶¦   Surinam plansje 2 sider, 130 stk postfrisk, ubrukt, stemplet, eldre og nyere. Katv. ca kr 1400 100

1817
¶¶ ¶   Turks Caicos øyene 114 postfriske merker kv. ca kr 1.350,-, 1967-1980 +7 hengslet 200

1818
¶¶ ¶¦   Tykk perm med mye frimerker o.a. vedr fly, en perm polarpost, et FDC album brev flypost 250

1819
¶¶¦   Vietnam +nord+sør samling i 64s innstikksbok, 49 sider med merker, fra 1955 og nyere 200
226

1820
¶¶¶¦  KOLONIER og mindre STATER i innstikksbok samt diverse plansjer. 300
470

1821
  Brevsamling med brever bla fra Australia, New Zealand, India, Tonga, Etiopia m.m. Bør vurderes. I flott Safe album 200

1822
  4 innstikksbøker med allehånde fra en mengde land. Besiktige. 100

1823
*   Lot med danske brev, hvorav mange med tilleggsverdi. Inkl Postfærge #23. 400

1824
¶¶   Danmark. Postens årssett 1985x2,1988x2,1989. Pålyd. DKK 768 = NOK 1200+ 100

1825
¦   Eske med to album og en liten eske med finlandske merker. 200

1826
¶¶   Sverige H211. Komplett hefte. Facit=2250,-. 500