Frimerkeløse brev (1)
Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)
SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Frimerkeløse brev
Utrop
1
Dokument fra 1853. Provisorisk Anordning angaaende Signaler som for at foerbygge Sammenstød, blive at anvende ombord i alle norske Handels-og Postfartøier.. Det medfølger andre gamle avisklipp vedr. skip etc! Må sees
2
Adressekort fra Tyskland til Bergen 1928 med ovalt Gebühr bezahlt, transitstpl. med det relativt sjeldne miniatyrstpl. Krs-Frh.D 9VIII28. (7 pkt).
3
2 tyske adressekort for pakker fra Berlin til Kristiania 1921 (tysk frank.på begge sider), 2 ulike ank.stpl. Kristiania P.P.II, det ene kun i bruk i 3 år! og angitt som meget sjeldent!
4
Pent brev fra Christiania 1803 til Kragerø.
5
Helbrev til Kjøbenhavn betalt til Helsingør datert 1827.
6
Vakkert brev stemplet Bergen 26/10 1849 i svart farge.
7
Pent betalt brev stemplet Christiania 18/7 1849 til Holmestrand i blå farge. Høy kvalitet.
8
Pent helbrev stemplet Throndhjem, type 2, 16/10 1851.
9
Pent helbrev stemplet Christiania 27/10 1851.
10
Pent betalt brev stemplet blått Trondhjem 30/7 1852. Bra kvalitet.
11
Pent betalt brev fra Bergen 24/8 1852.
12
Pent brev stemplet (grønlig) Horten 19/10 1854.
13
Helbrev stemplet Laurvig 23/9 1854 på brev til Horten.
14
Blått Christiania 2.2.1849. åttekant, på pent betalt helbrev. 2.2. er tidligst kjente dato. (NK 7000)
3500
15
Pent helbrev fra Drammen 11.11.1853 til Randers i Danmark, transitstpl. Kjøbenhavn samt klokkestpl. bak.
1925
16
Helbrev til Frankrike fra Christiania 14/9 1855. Transistemplet Sandøsund 15/9 1855 i tillegg til fire franske stempler.
17
Helbrev til Frankrike fra Christiania 30/6 1855. Transistemplet Sandøsund 30/6 1855 i tillegg til fire franske stempler.
18
Helbrev til Frankrike fra Christiania 21/9 1855. Transistemplet Sandøsund 23/9 1855 i tillegg til fire franske stempler.
660
19
Brev håndskrevet Soon 1/11-64 på betalt brev. Rød strek 1 og stemplet Moss 2/11 1864 på baksiden. Meget sjeldent stempel.
20
Brev stemplet Christiansund 22/5 1856 til Christiania.
21
Pent helbrev til Nederland fra Christiania 14/4 1862. Transitstemplet Hamburg foran og bak, samt mottaksstemplet Arnhem 19/4 1862.
22
Brev stemplet Vardal 29/? 1865.