Frimerkeløse brev (1)
Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Frimerkeløse brev

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1
¦   Dokument fra 1853. Provisorisk Anordning angaaende Signaler som for at foerbygge Sammenstød, blive at anvende ombord i alle norske Handels-og Postfartøier.. Det medfølger andre gamle avisklipp vedr. skip etc! Må sees 100

2
*   Adressekort fra Tyskland til Bergen 1928 med ovalt Gebühr bezahlt, transitstpl. med det relativt sjeldne miniatyrstpl. Krs-Frh.D 9VIII28. (7 pkt). 200

3
*   2 tyske adressekort for pakker fra Berlin til Kristiania 1921 (tysk frank.på begge sider), 2 ulike ank.stpl. Kristiania P.P.II, det ene kun i bruk i 3 år! og angitt som meget sjeldent! 300

4
*   Pent brev fra Christiania 1803 til Kragerø. 200

5
*   Helbrev til Kjøbenhavn betalt til Helsingør datert 1827. 400

6
*   Vakkert brev stemplet Bergen 26/10 1849 i svart farge. 200

7
*   Pent betalt brev stemplet Christiania 18/7 1849 til Holmestrand i blå farge. Høy kvalitet. 100

8
*   Pent helbrev stemplet Throndhjem, type 2, 16/10 1851. 200

9
*   Pent helbrev stemplet Christiania 27/10 1851. 100

10
*   Pent betalt brev stemplet blått Trondhjem 30/7 1852. Bra kvalitet. 100

11
*   Pent betalt brev fra Bergen 24/8 1852. 100

12
*   Pent brev stemplet (grønlig) Horten 19/10 1854. 200

13
*   Helbrev stemplet Laurvig 23/9 1854 på brev til Horten. 100

14
*   Blått Christiania 2.2.1849. åttekant, på pent betalt helbrev. 2.2. er tidligst kjente dato. (NK 7000) 3500

15
*   Pent helbrev fra Drammen 11.11.1853 til Randers i Danmark, transitstpl. Kjøbenhavn samt klokkestpl. bak. 500
1925

16
*   Helbrev til Frankrike fra Christiania 14/9 1855. Transistemplet Sandøsund 15/9 1855 i tillegg til fire franske stempler. 300

17
*   Helbrev til Frankrike fra Christiania 30/6 1855. Transistemplet Sandøsund 30/6 1855 i tillegg til fire franske stempler. 300

18
*   Helbrev til Frankrike fra Christiania 21/9 1855. Transistemplet Sandøsund 23/9 1855 i tillegg til fire franske stempler. 300
660

19
*   Brev håndskrevet Soon 1/11-64 på betalt brev. Rød strek 1 og stemplet Moss 2/11 1864 på baksiden. Meget sjeldent stempel. 500

20
*   Brev stemplet Christiansund 22/5 1856 til Christiania. 100

21
*   Pent helbrev til Nederland fra Christiania 14/4 1862. Transitstemplet Hamburg foran og bak, samt mottaksstemplet Arnhem 19/4 1862. 500

22
*   Brev stemplet Vardal 29/? 1865. 100