Skillingsmerker (23)
Øre-utgaver (364)
Utgavene fra 1905-09 (880)
Utgavene fra 1909 (937)
Utgavene fra 1945 (1192)
Tjen/porto/returm. (1236)
Div utgaver (1281)
    Varianter/Essayes (1281)
    FDC (1375)
    Frimerkehefter/par/autom (1387)
    Ark/arkrester (1427)
    Stempler (1430)
    Diverse filateli (1482)
Postkort/brev (1503)
BREV (1572)
PORTO - POSTFRISK (1632)
Norges-samlinger (1639)
Europa/Oversjø (1691)
Myntbrev (1827)
Gullmynter (1829)
Mynter (1835)
Sedler (1928)
Tegneserier m.m. (1945)
Bøker/Aktiebrev m.m. (1953)

SAMLER-BØRSEN Auksjon 261 - 10 og 11 april 2024 > Frimerkehefter/par/autom

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
1387
¦   76 Bv/Bh. Pent par med hull i margene. 900

1388
¦   76 Bh. Pent stemplet merke med knappehull oppe. 300

1389
¦   77 Bh. Lettstemplet. 500

1390
¦   49 merker fra hefter. Noe varierende, forsitkig utrop. 500

1391
  79 Bh. Ustemplet merke fra FH 8. Upriset i HK. Tynn flekk. 3000

1392
¦   79. To merker fra FH 8, Bv-Bh. HK 3000,-. 1500
2400

1396
¦   FH-9-13. Komplett sett alle taggetyper 1909 serien og 20 øre løve. 600

1397
  99. Prima par Bv-Bh. Minmal skygge etter hengsel. 400

1399
*   99 Dvn/Dvh på brev stemplet Kongsvold 16/11-15. 300

1400
*   99 Bv. Postkort stemplet Refsnes i Fosen 18/12-18. Uvanlig stempel. 200

1403
¦   FH 10. Luksuspar stemplet Hønefoss 18/2-35. 600

1405
¦   100. Praktpar stemplet Dovrebanen 2/8-30. 400

1406
¦   100. Komplett nedre fireblokk stemplet Kragerø 26/10-36. 400

1407
*   100. Par Dvn/Dvh stemplet Eidsvoll 20/4-38 på brev til Oslo. 300

1408
*   100 Dhn. Brev med heftemerke sendt lokalt og stemplet Kristiansund N 22/11-22. 200

1409
¦   100. Komplett sett begge partypene. 200

1410
¦   100 Dhn. Ekstremt feilskåret merke. Kan ikke huske å ha sett dette før! 200

1411
¦   FH 11. Fireblokk Bv/Bh/Dvn/Dvh pent stemplet Halden 18/7-50. 300

1412
¦   102. Komplett fireblokk stemplet Ulevål Hageby. 200

1413
¶¶   102. Kompletts sett bege partyper. 100

1414
¶¶   102. Komplett prima postfrisk hefteblokk. 100

1415
¶¶   103. Prima postfriskt par med øvre arkmarg. Sjeldent par. 1500
1550

1416
¦   103 Bv/Bh. Pent stemplet par. 1500

1417
¦   12 merker fra FH 10, 12 og 13 med alle taggevarianter. 500

1419
¦   145. Sett med begge hefteparene. HK 900,-. 400

1420
¶¶   145. Prima postfriskt par med øvre arkmarg. 200

1421
¦   To merker fra FH 13. 100

1422
¦   77 Bv. Velsentrert merke med knappehull nede. 500

1423
¦   100 Bv/Bh. Pent par med fullstempel pakkepost Bergen 18/5-26. 200

1424
¦   100. 10 øre Posthorn fra hefte i meget pent par. 100

1426
¦   Album med 39 ** hefter 1978-80-tallet + 2 stpl. Norwex-hefter, ** nominalverdi 987,- Det medfølger endel svenske maxikort uten beregning. 200