Skillingsmerker (78)
    Nk 1  (78)
    Skilling Oscar (127)
    Våpen I - 1863 (195)
    Våpen II - 1867 (229)
    Skilling Posthorn (265)
Øre-utgaver (295)
Utgavene fra 1905-09 (411)
Utgavene fra 1909 (424)
Utgavene fra 1945 (538)
Tjen/porto/returm. (573)
Div utgaver (602)
Postkort/brev (707)
Norges-samlinger (715)
Norden (735)
Europa/Oversjø (794)
Myntbrev (836)
Gullmynter (839)
Mynter (894)
Sedler (1251)
Donald Duck (1308)
Diverse myntkataloger (1317)
Diverse (1322)

Frimærkebørsen og Samler-Børsen Auk 223 - 8 feb 2018 > Våpen I - 1863

IdKvalitetBeskrivelseUtropStartbud Avsluttes
195
¦   6. 2 SK Våben 1863 - annulleret (opp og ned) n¨med tydeligt nr. st. 127 - Horten. 400

196
¦   7. 3 SK Våben 1863 - annulleret med (lidt svagt) Christiania. Merket centreret lidt ned. 800

¦   8 - 4 skilling prakt/Lux stpl nr. 117 HJERTDAL - 7 pkt 300

201
¦   8 - 4 skilling prakt/Lux stpl nr. 189 LYNGDAL - 4 pkt 200

203
¦   8 - 4 skilling prakt stpl nr. 292 STRØMMEN JERNBANESTATION - 4 pkt 200

204
¦   8. 4 SK Våben 1863 - stemplet BOD 17-10-1866. på lille brevstykke. LUXUS 500

207
¦   8. 4 SK Våben 1863 - Rentvendt VADSØ 20-4-1867 - PRAKT 200

208
*   6,8. Brev frankeret med 2 og 4 SK Våben 1863 sendt fra Bergen 18-5-1867 til Westervik, Sverige . Usedvanligt smukt brev med retvendte stempler. - PRAKT 3500
3150

209
*   8. Brev frankeret med 4 SK Våben 1863 sendt fra Throndhjem 3-5-1866 til Hammerfest. Brevet påtegnet - pr FINMARKEN. 400

211
  9. 8 SK Våben 1863. Ustemplet. Let centreret venstre. Attest: H.J.Enger. HK 6500 2000

212
  9. Velsentrert ustemplet 8 sk med god farge. En halv tg og horisontal brekk, men tiltalende utseende på et uvanlig merke. 750

214
¦  9 - 8 skill LUX stpl VADSØ 3-4-1865 300

215
¦  9 - 8 skill vakkert par FLOTT stpl BERGEN 24-10-1865 250

217
*   9 ,8 - Brev (beskåret i vensrte side) sendt fra Bergen 15-7-1867 til Ærø , Danmark - frankeret med hhv. 4 og 8 SK Våben 1863. 400

219
*  4 og 9 på 12 skillingsbrev trippelvektig brevomslag stpl STAVANGER 5-1-1864, sendt til BERGEN 1250

222
¦   10. 24 SK Våben - annulleret med smukt fuldstempel Porsgrund 22-7-1864. PRAKT 500

¶¶   10 - 24 skill våpen LUXUS postfrisk (700) 200

227
*   10. Brev frankeret med single 24 SK sendt fra Aalesund 8-9-1866 til Altona, Tyskland . Ovalt stempel ALTONA SCHIFFSBRIEF på forsiden sammen med påtegning : pr. Dampskib. Attest: F. Aune 6500
5850

228
¦  Lot 4 merker HK 8 x2, 10 og 18. Alle stemplet 127 eller HORTEN 200